• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Microrasbora Galaxy - общи въпроси

Започната от besom, 29.03.2008 21:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

spark

Цитат на: asito - 19.02.2014 11:33
2 мъжки и 4 женски пуснах.Не съм ги разделял и охранвал преди това.Ама само една рибка видях,тъй че и аз нямам особен успех :)Не знам колко ти е мъха.Сложи колкото може повече.
Забелязах, че едната женска най едрата стой над мъха и гони останалите, вече 3 дни са събрани мъжки и женски. Ще махна рибите в събота да видим, какво ще стане. Слагал ли си мрежа може да ядат хайвера

asito

Не съм слагал мрежа.

spark

Цитат на: asito - 19.02.2014 18:11
Не съм слагал мрежа.
Колко време държа рибите в родилния аквариум? И преди да ги махнеш ли видя малкото рибе?

asito

5 дена ги държах.Три дни след като извадих рибките видях рибето.Още е едничко-преди малко му сменях водата :)

danielm

Цитат на: asito - 19.02.2014 21:01
5 дена ги държах.Три дни след като извадих рибките видях рибето.Още е едничко-преди малко му сменях водата :)
Задръж още ден-два ... ако не проплуват още зарязвай и зареждай наново.
Някой дребосъци проплуват доста по-късно!
При мен първите рибета обикновено проплуваха на следващия ден след ваденето на родителите, последните след 5-6 дни!

asito

Цитат на: danielm - 19.02.2014 21:14
Задръж още ден-два ... ако не проплуват още зарязвай и зареждай наново.
Някой дребосъци проплуват доста по-късно!
При мен първите рибета обикновено проплуваха на следващия ден след ваденето на родителите, последните след 5-6 дни!
Ааа,не зарязвам нищо :) Нали там ми плува рибката.Ако има още ок,ако не здраве да е.В петък слагам още два развъдни :)Те са готови де,ама да ги смеся женски с мъжки :)Имам общо три развъдни аквариуми в мазата :)Май производител ще ставам :)

spark

Цитат на: asito - 19.02.2014 21:01
5 дена ги държах.Три дни след като извадих рибките видях рибето.Още е едничко-преди малко му сменях водата :)
Значи в петък ще ги махна, да видим, какво ще стане при мен. Лошото е че останах с един мъжки само.

asito

27.02.2014 16:55 #82 Last Edit: 27.02.2014 21:05 by asito
Рибките ми станаха 2,има и още една,до вчера се мяткаше по дъното-не може да проплува нещо.Други няма,а минаха 10 дена откакто извадих възрастните.Малко ми се струва бройката.Сега чакам в другите два развъдни дали ще се появят рибки и колко броя.Там държах родителите 4 дена на 21 градуса.Моткаха се из мъха,значи трябва да са хвърлили уж.Температурата в аквариумите с преполагаемия хайвер е 24 градуса в единия и 25-26 в другия.
Иначе тез двете рибки яко плющят течната храна на джи би ел,като от време на време им фърлям и прахоляк малко с неизвестен произход.Сменям им по 50% вода на 2-3 дена

spark

Върху какво, сте закрепили мъха, моя е доста нисък все още и явно за това нямам резултати. :duvar:

asito

При първия ми опит мъха не беше закрепен.Сега в другите два аквариума го натиснах с камъчета.
Не може да не хвърлят твоите.Четох,че тия риби трябва да хвърлят редовно иначе умирали(женските)-спичали се от хайвера,затова и в този специализирания форум не пишат да ги разделяш преди хайверенето.

spark

Като количество колко мъх имаш в аквата, и вдигаш ли температурата както махнеш рибите

asito

Температурата я вдигам като махна рибите.Мъха не е малко,не мога да определя колко е-ще го снимам утре и ще кача снимки тука.

spark

Ок ще ти бъда благодарен

asito

Ето снимки на развъдната ми база  :-)
Цигарите са за мащаб.
Във всеки аквариум има листо от индийски бадем,за да прави водата по хубава и като плесеняса да има какво да ядат малките рибки.Сложих ги след излюпването на двете рибки,по идея на колега.

spark

Мерси колега, мъха ти е доста, моя е направо нищо.

Similar topics (3)

4426

Публикации: 59
Прегледи: 54910

3434

Започната от cardin


Публикации: 88
Прегледи: 53917

29047

Публикации: 37
Прегледи: 56451