• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 23:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Как да си създам семейство Бета

Започната от rdvsuka, 12.01.2014 22:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rdvsuka

Здравейте ! Преди два дена започнах със отглеждането на риби , взех си аквариум със риби мъжка и женска бета  две сомчета и още две малки рибки ... взех за пода на акварума зелени светли камъчета и две разтения изкусвени . Също така и помпа нагревател и тернометър :) харесаха ми двете рибки бета :) а въпроса ми е някои би ли ми помогнал да ги развъдя четох доста , днес сложих една кофичка престояла вода и малко от  питейна вода сложих мъжката да плува и сложих посредата един буркан със вода и сложих вътре женската сложих и стериопор при мъжкият и едно листо от цвете и аз незнам за кво го сложих след около 2-3 часа пуснах женската  температурата беше около 29 градуса.  вечерта късно ги погледнах но бях ги пуснал във общият акварим те се гониха мъжкият ходи при женската и се пери разтваря си хрилете и опашката я разперва  погледнах женската и на ануса си имаш едно бяло къто топче преместих ги пак във кофичката мъжкия сам женската във буркана сложих стериопора при мъжкия и го оставих така :) може ли да ми кажете как да си ги развъдя :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs26.postimg.org%2F7ten33jud%2Fimage.jpg&hash=323c090c4ef7128419250997646d28a358b52360

njoyz

 Човек прочети първо статиите за начинаещи, тъй като първата ти грешка е пускането на рибите твърде рано...без да се е образувал азотен цикъл.Гледай рибите известно време и чак тогава се пробвай да размножаваш...,а това ще  е доста трудно, защото си начинаещ, а тия глупости със СТИРОПОРИ и листа от цветя ги забрави, освен ако не искаш да се сбогуваш с рибите..има още доста да четеш.Аа, добре дошъл във форума.:-)
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

sVGNsali

Цитат на: rdvsuka - 12.01.2014 22:50
Здравейте ! Преди два дена започнах със отглеждането на риби , взех си аквариум със риби мъжка и женска бета  две сомчета и още две малки рибки ... взех за пода на акварума зелени светли камъчета и две разтения изкусвени . Също така и помпа нагревател и тернометър :) харесаха ми двете рибки бета :) а въпроса ми е някои би ли ми помогнал да ги развъдя четох доста , днес сложих една кофичка престояла вода и малко от  питейна вода сложих мъжката да плува и сложих посредата един буркан със вода и сложих вътре женската сложих и стериопор при мъжкият и едно листо от цвете и аз незнам за кво го сложих след около 2-3 часа пуснах женската  температурата беше около 29 градуса.  вечерта късно ги погледнах но бях ги пуснал във общият акварим те се гониха мъжкият ходи при женската и се пери разтваря си хрилете и опашката я разперва  погледнах женската и на ануса си имаш едно бяло къто топче преместих ги пак във кофичката мъжкия сам женската във буркана сложих стериопора при мъжкия и го оставих така :) може ли да ми кажете как да си ги развъдя :)
=-O =-O =-O =-O
:ranting: Кофички?  :ranting: Буркани?  :ranting:
*CRAZY*
Колега/колежке, ти искаш да ги размножаваш, но преди това ще ги затриеш.
Хайде, разбирам да не си прочел/ла нищо предварително, но нищо ли е ти казаха в магазина?
Вземи, метни око на статиите и то бързо, че ще ти мине мерак от хобито на на бързо, кат се гътнат рибките.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

rdvsuka

Добре ще ги гледaм първо , но зaщо излезе нa Aнусa Нa женскaтa едно бяло топче ??
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs26.postimg.org%2F7ten33jud%2Fimage.jpg&hash=323c090c4ef7128419250997646d28a358b52360

Лора

sevginsali, кое ти е чудно за кофичката и бурканчето. Целта е да се виждат, но без да се "докосват". Явно не си се занимавал с бети, затова не се изказвай неподготвен.
Цитат на: rdvsuka - 13.01.2014 08:27
Добре ще ги гледaм първо , но зaщо излезе нa Aнусa Нa женскaтa едно бяло топче ??
До колкото помня топчето е признак, че женската е полово зряла. Остави бетичките разделени за няколко дни. После ги пусни в аквариум, като смъкнеш нивото на водата, точно колко ми убягва в момента, но да кажем 10-15см. Пускаш ги и като видиш, че женската изпуска топчета, когато мъжкия я обвие, значи работата става. След това задължително махаш женската, че от набезите на мъжкия може да умре. Оставяш лампа денонощно да свети, за да може мъжкия да събира зрънцата хайвер и да ги поставя в гнездото. Гледай ако има филтър да не се мъти водата, че да не развали гнездото. Докато чакаш малките да се излюпят, си набави храна с която да ги захраниш.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

То ако ставаше толкова лесно всеки щеше да види :-D Като си се надъхал да ги развъждаш, за малките помисли ли? Имаш ли готовност да захранваш новородени? Или дай да хвърлят хайвера пък после ще му мислим *CRAZY* Един банан поне трябваше да изядеш докато четеш статиите за развъждане на бети. И за бялото петно на женската ти не се притеснявай, нормално е. Следи я дали става на ивици за да разбереш кога е готова за хайвера, че да не я пречука мъжкия.

Лора

Цитат на: hunter - 13.01.2014 08:48
Следи я дали става на ивици за да разбереш кога е готова за хайвера, че да не я пречука мъжкия.

Ивиците... :duvar:
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

Цитат на: Лора - 13.01.2014 08:45
sevginsali, кое ти е чудно за кофичката и бурканчето. Целта е да се виждат, но без да се "докосват". Явно не си се занимавал с бети, затова не се изказвай неподготвен. До колкото помня топчето е признак, че женската е полово зряла. Остави бетичките разделени за няколко дни. После ги пусни в аквариум, като смъкнеш нивото на водата, точно колко ми убягва в момента, но да кажем 10-15см. Пускаш ги и като видиш, че женската изпуска топчета, когато мъжкия я обвие, значи работата става. След това задължително махаш женската, че от набезите на мъжкия може да умре. Оставяш лампа денонощно да свети, за да може мъжкия да събира зрънцата хайвер и да ги поставя в гнездото. Гледай ако има филтър да не се мъти водата, че да не развали гнездото. Докато чакаш малките да се излюпят, си набави храна с която да ги захраниш.
Има много истина в написаното  *THUMBS UP* Ще си позволя да коригирам ваденето на женската. Това не става веднага след хвърлянето на хайвера. Понеже тя също помага на мъжкия за подреждането на гнездото.

sVGNsali

Цитат на: Лора - 13.01.2014 08:45
sevginsali, кое ти е чудно за кофичката и бурканчето. Целта е да се виждат, но без да се "докосват". Явно не си се занимавал с бети, затова не се изказвай неподготвен. До колкото помня топчето е признак, че женската е полово зряла. Остави бетичките разделени за няколко дни. После ги пусни в аквариум, като смъкнеш нивото на водата, точно колко ми убягва в момента, но да кажем 10-15см. Пускаш ги и като видиш, че женската изпуска топчета, когато мъжкия я обвие, значи работата става. След това задължително махаш женската, че от набезите на мъжкия може да умре. Оставяш лампа денонощно да свети, за да може мъжкия да събира зрънцата хайвер и да ги поставя в гнездото. Гледай ако има филтър да не се мъти водата, че да не развали гнездото. Докато чакаш малките да се излюпят, си набави храна с която да ги захраниш.

Правилно, не съм гледал.
Просто бях шокиран, че се вкарват риби в кофички и буркани.
Основното в изказването ми беше, че трябва да почете първо, преди да се захване с размножаване.
А това че съм се изказал неподготвен.. виж, моето изказване до колко подробни отговори от колеги, знаещи и можещи доведе. А забележката можеше и на ЛС да ми я отправиш си мисля.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Лора

Цитат на: sevginsali - 13.01.2014 09:48
А забележката можеше и на ЛС да ми я отправиш си мисля.

Дали е в публична тема или в лично съобщение, няма разлика. Виждам, че ти е неприятно да ти се правят забележки, но в същото време си готов да четеш забележки към други колеги и не се противиш. Наблюдаваме те от самия ти старт и те моля да не се месиш в работата на модераторите.

От тук на татък всеки коментар не по темата, ще бъде изтриван. Предупреждението е към всички, които си търсят понеделнишко да се заяждат.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

ogogogo

Без да се заяждам ще кажа че,без никакъв опит е безмислено да се изтощават рибите с хвърляне на хайвер.Така или иначе това е лесната част после,започва ходенето по мъките.
Без инфузории или артемия няма да захрани малките,не знае че при образуването на лабиринтовия орган(ако ги добута до там) се уеднаквява температурата между покривното стъкло и водата.После идва сортирането на малките което не се прави в бурканчета от сладко.
Връзва се каруцата пред коня в този случай.
Съвета ми е да се чете много и да се добие опит в отглеждането на риба,да се набавят необходимите аквариуми и техника и чак тогава да се правят опити с развъждане.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

rdvsuka

мерси имам всичко което е нужно купих си днес храни и там други работи съм поръчал ще почакам още :) мерсии :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs26.postimg.org%2F7ten33jud%2Fimage.jpg&hash=323c090c4ef7128419250997646d28a358b52360

JoroSs

Здравейте! Първият ми опит за размножаване на бета завърши с изяжда е на малките от мъжкият. Сега женската беше в отделно отделение на аквариума с мъжката за ден и видях как сама пусна 3 зрънца хайвер. Пуснах я при мъжката но не му дава да при пари до нея. Постоянно му бяга. Някакви идеи/съвети?

Similar topics (5)

46953

Публикации: 0
Прегледи: 2913

50815

Публикации: 2
Прегледи: 2666

43685

Публикации: 3
Прегледи: 4171

57091

Започната от daya1716


Публикации: 7
Прегледи: 3799

42990

Публикации: 16
Прегледи: 8209