• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

sera fil 60/120 - високоефективни филтри за малък аквариум

Започната от SERA, 13.12.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Малка намеса само относно тапите  по флейтите.  Хубава коркова тапа от марково вино/за да е качествен и корка/  решава проблема за поне 5-10 флейти. Изрязвам си тапичка с размера на флейтата-малко по-широка и набивам на мястото на оригиналната.

em3ata

Вибрациите също ги има, ама там проблемът го реших като едвам едвам залепих филтъра за стъклото държи се на 2 две вендузи като може да се каже че едната само подпира :D Първия месец нямаше никакво причукване, което е доста странно. Аз си миля че може да е замърсяване или щот го държа леко под наклон( позицията е вертикална ама леко наклонен на една страна ) са мисля нещо пак да го размърдам. Предполагам ако го отворя гаранцията отпада ?

Caxapa

Какво да отвориш? Нали трябва да се разглоби за да се почисти регулярно и пак по обратния ред нареждаш и слагаш в аквариума? Останалото е капсоловано и няма как да го разглобиш. В упътването, трябва  да има инструкция за ползване на филтъра.

Mu3epHuk

Цитат на: em3ata - 03.01.2014 12:49
Вибрациите също ги има, ама там проблемът го реших като едвам едвам залепих филтъра за стъклото държи се на 2 две вендузи като може да се каже че едната само подпира :D Първия месец нямаше никакво причукване, което е доста странно. Аз си миля че може да е замърсяване или щот го държа леко под наклон( позицията е вертикална ама леко наклонен на една страна ) са мисля нещо пак да го размърдам. Предполагам ако го отворя гаранцията отпада ?

Ако се чува потракване, то това е от перката. Ако преобладават силно бучене и вибрации, а тракането е минимално, то значи има технически проблем и няма да се реши с вакуумчета. Предишният ми филтър буквално бучеше като климатик и то без да се залепи за стъклото, а лепнех ли го, аквариумът изпадаше в резонанс и ми заглушаваше телевизора! Щом спомена че ти е в гаранция, направи рекламация в магазина и дано хората да са коректни! Все пак вина за дефектите носи производителя, а не продавача, така че би трябвало да съдействат. Аз знам колко дразнещо може да е това бучене и не е за пренебрегване. Оказа се, че филтърната глава е дефектна. Подмененият ми нямаше бучене, а само тракане и поне можеше да се изтърпи. Вече е безшумен след около 3 седмици работа! Като изключа първоначалното разочарование от бучене и тракане, филтърът е много удобен и има естетичен вид.
П.С.: Оставих оригиналната тапа на флейтата, но изрязах и подпъхнах малко парче лъскава и здрава хартия по размера на влизащия във флейтата пръстен на тапата. Видимо стана здраво и вече няма как да бъде " издухана " от силата на водата.
Отварянето на главата от теб се състои само в периодично вадене на роторчето и почистване с вода, за да изпадат нечистотиите. Почисти с вода, а може и с клечка за уши отвора, в който влиза ротора. Това занимание можеш да правиш между 3 и 6 месеца веднъж, в зависимост от степента на замърсяване. На старият го правих на половин година веднъж.

em3ata

Оправих го :) Проблемът е перката се върти около оста, а пък тя е малко по - тясна, и перката се движи нагоре надолу по оста. Оправих го като сложих 2 пръстенчета и сега перката не мърда :)

Damasko

Здравейте.Откъде мога да си закупя допълнително отделение за Sera Fil 60? Благодаря

SERA

Цитат на: Damasko - 28.02.2016 12:24
Здравейте.Откъде мога да си закупя допълнително отделение за Sera Fil 60? Благодаря

Здравей,
Извинявай за закъснението в отговора.

В София отделението може да се закупи от магазините на Аквадизайн. Работното време и телефон/имейл за връзка може да видите от техния сайт http://aquadesign-bg.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B8/

Може да го поръчате и от всеки онлайн магазин, който продава продукти sera. Ако не го намирате може да ви го порчат с код в нашия склад 121821 - сера резервна секция за серафил 60/120.

Поздрави
Тодор Христов