• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 09:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Коридораси

Започната от Живко, 28.04.2005 14:43

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Electro fish

Ще пробвам в общия , няма как да ги преместя пък каквото стане , ще потдържам постоянна температура и чиста вода. Хубавото е че има места където е гъсто залесен и рибоците са ми само 4 , така че може да вържа нещо.Аквариума е 80 литра с грунд.

suntsu69

Няма да стане. Отдели хайвера в някакъв съд - кутия от сладолед, салата, буркан...

mitaka_yakov

Цитат на: suntsu69 - 23.11.2013 02:02
Няма да стане. Отдели хайвера в някакъв съд - кутия от сладолед, салата, буркан...

Колегата е прав, няма да стане в този 80 литра. Трябва ти нещо малко. Аз ползвах 25 литров, но го бях напълнил на половина. Може би около 10 литра са предостатъчни. В кутия от сладолед или буркан , не знам, може и да успееш ако съумееш да събереш вътре аераторче, термометърче и нагревател :))

ARCHEON

Някой може ли да сподели практически опит за размножаване на Corydoras trilineatus?
Прочетох, че били много капризни в сравнение с останалите коридораси...така ли е? в какво точно се изразяват различията?
Благодаря предварително!


SDB

 Привет,
не съм кой знае какъв специалист,
но тези коридораси и щербай и няколко други вида
съм размножавал и няма никаква разлика или сложност
просто при мен трилиниатуса и щербая хвърляха доста по-малко
хайвер и доста по малко сомчета се получаваха ама
това може да е случайно. иначе никакви по-особенни
условия не съм създавал отколкото на анеатус например

Aqualover

Здравейте колеги!Имам К. Джули-2 бр. мъж и женска:) и К. Пигмеус - 4 бройки-2 м. и 2 ж.,като мисля да взема поне още 10 бр.Имам и голям проблем с охлюви. Искам да питам някой колега който е имал пигмеуси, какъв е техния хайвер? Вероятно е много мъничък.
При джулитата , познавам мъжкия че винаги на перката му е гарваново черно петънцето, както и другите перки. Точно когато ме нямаше 5 дни са хвърлили хайвер, вчера забелязах, отново хвърлят и то така,но в общия не мога да ги отгледам.Веднага рибите ги ядат и така само на скрито място са останали. В момента градусите са 24 и продължават, този път женската е активната:)
Гледала съм на снимка как хвърлят на ленти, при мен са винаги от долната страна на микрозорума, любимото им място, както и най-малките листа на паричката, които са на 2 см над грунда и си играят на лимбо рок *YAHOO*, а сутринта намерих и на лудвигията ми на 5 см над повърхността.Дори се изненадах. Гледам зрънцата са потъмнели, явно ще имам жива храна за рибетата, особено за фламеусите :-(. Нямам начин да ги спася, Понеже нямам място за развъден, след малък с живородки, както и друг 2 л. Съществения въпрос, който искам да ви питам и се извинявам за спама е ако сложа сом квакащ да ме отърве от охлювите дето се бутат в филтъра, дали ще ми закача пигмеусите?

Искам да ви кажа и че намерих още яйца по стъклото и тези охлюви се бутат в тях, а на някои от тях имаше и малки топченца от кварцовия пясък:)

Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

Mirobg

На някой случвало ли му се вместо по стъклата Коридорас палеатус да "залеят" дъното с десетки зрънца хайвер? Който най-вероятно предполагам е неоплоден.
Аквариума е с размери 40/40/30,голо дъно,развъден само чифт Коридорас палеатус . На максимален размер женска над 7 см и малко по-малък мъжки. Хвърлят за трети път при мен ,но за първи път по дъното.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

boiko1987

Може ли да стане работата между палеатус и албинос?

Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

penko24


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.postimg.cc%2Fyaa0khcwp%2FDSC_0355.jpg&hash=a1cf972c11691c4934ad127d3b18a795830ac838
здравейте аз съм нов в отглеждането на сомове. Може ли някой да ми каже дали това на снимката е хайвер. В аквариума
имам 3 панди 1 анцистус 2 зебри и няколко плати

Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

KrisiT

Здравейте!Как може да определим пола на Бронзовия коридорас?

Публикациите са слети: 28.07.2016 20:29

Здравейте!Как мога да определя пола на Бронзовия коридорас

NickBTfanatic

Абе най после нещо се случва и в мото бурканче> *bg*
Имам 3 коридорас палеатус две моми едри и един строен левент.
температура 26-27 градуса аква:

И така едната женска втори ден седи в делвичката която се вижда а мъжкият скача и на крибензисите дори когато се доближат до отвора, въпреки че и той май само с бой влиза и бива бързо изгонен.
женската вътре е не активна и спокойна отвреме на време като че ли вее на нещо.
Да не стана за смях ама това поведение не е ли типично за други видове сомове.
И дали пък нямам късмет и просто са измислили някакъв начин поне да опитат да запазят хайвера
Фанатизма не спира да ме тресе

baygry

Палеатусите ми редовно хвърляха,но по растения и по стените на аквариума,никога в пещери и укрития.Иначе това с делвичките и пещерите е типично за анциструси.Но мъжкия е вътре.Нямам идея какво се случва при теб.. :-)

SDB

Те не си пазят хайвера
лепят го навсякъде по аквариума

Similar topics (5)

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29503

1898

Публикации: 209
Прегледи: 99446

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13608

27008

Публикации: 16
Прегледи: 7992

1472

Публикации: 852
Прегледи: 343924