• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Лесна смяна на вода от чешмата

Започната от hank87, 16.11.2013 12:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hank87

Здарвейте,

Замислям един 500л аквариум и търся варианти за лесна смяна на вода - изсипване и наливане на 10-15 кофи вода всяка седмица не е опция :)
Четох из сайтовете, че може директно водата да се изпомпва с помпа.
Ако може някой да помогне по тези въпроси ще съм благодарен:
- най-близката мивка (в която мисля да изпомпвам водата) е на 15 метра от аквариума. Освен дебит на помпата трябва ли някой друг показател да се вземе предвид?
- този модел ще свърши ли работа?
http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?category=aquarium_circulators&product=SICCE_Syncra_1.5&n=2

dalgia

Защо ти е помпа.Един сифонатор със ръчна помпичка за по лесно засмукване.Удължаваш му изходния маркуч и направо във канала на банята.Предполагам че е доста под нивото на аквариума.След това вадиш маркуча от канала и го връзваш към батерията.Нагласяш водата на необходимата температура и по обратният ред пълниш.Когато вземах да практикувам така се родих.

Mirobg

   Не вярвам да има колега с аквариум над 200литра да използва все още кофа при смяна на вода.
   Повечето сме с мъркучи,директно към сифона в банята,благодарение на физичните закони. А с бърза връзка от батерията се пълни аквариума за отрицателно време.
  Помпата е добър варянт и ще ти свърши работа,но не очаквай дебита да сериозно по-голям.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

hank87

Цитат на: dalgia - 16.11.2013 13:11
Защо ти е помпа.Един сифонатор със ръчна помпичка

Как изглежда това нещо? В google нищо не намирам..

Mirobg

Пробвай с "уред за сифониране на аквариум"

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.postimg.cc%2Fhuuxh4zt5%2F3fc4b6222b54cf51e1c7f8fb702ed2cb.jpg&hash=469b48e5cb7463106366876dfb40992a0a82e27b
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

hank87

Аа, такова имам и даже го ползвам :) Мислех, че е нещо общо със сифоните на чешмите...

mefisto

С какви бързи връзки сте на чешмите,аз още се чудя как по лесно да пълня.Сменям или с 11л туби или с 1 маркуч който постоянно се чудя как да го вкарам в разпръсквателя на чучура.Чудя се вече да ходя на стругар да ми прави снадка някаква.

Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

defilers

А какво визирате под батерия ?

Лора

Цитат на: defilers - 21.11.2013 23:16
А какво визирате под батерия ?
Смесителя се нарича така.

http://www.ferro.bg/product-2844-BRN4.html
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

negepamopukc

" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

dalgia

Намираш стругар,прави ти месингов щуцер да се завива на батерията а другия краи да пасва на маркуча и готово.Щуцера си стои завит там ,не пречи на нищо.Аз като пълня даже ня стягам със скоба.

defilers

Точно такива накрайници, каквито Mirobg е показал, ползвам за да си вържа маркуча към чешмата (по модерно му батерията) но само за да си мия терасата. Не Ви ли притеснява, че като сипвате директо от чешмата водата ще е наблъскана с хлор?

petko

То си личи ,ако е много наблъскана с хлор  :-).Мирише и е бяла.

dalgia

Нали затова ползваме и препарати.

Similar topics (5)

42342

Публикации: 2
Прегледи: 2351

51

Започната от Асен


Публикации: 58
Прегледи: 22310

17609

Публикации: 10
Прегледи: 4704

1412

Публикации: 42
Прегледи: 20020

46618

Публикации: 2
Прегледи: 2715