• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ПОЗЕЛЕНЯВА!!!!!!!

Започната от LUKETO, 01.09.2013 18:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

LUKETO

01.09.2013 18:18 Last Edit: 01.09.2013 22:24 by Caxapa
Здравейте колеги....от няколко дни забелязах че някои от охлювите ми имат зелено по черупката а днес се вгледах и в камъните и по тях има малко....Аквариума гледам внаги да е  чист както отвъре така и отвън,всяка седмица чистя помпата и водата вътре е кристално чиста....не знам какво да правя? :'( :'( :'( :'( *HELP* *HELP* *HELP* :duvar: :duvar: :duvar: :duvar: :duvar:

grigor nakov

Ако имаш директна светлина отвън към аквариума от това е ;-)

LUKETO

Ами нямам....стои в наи-тъмния ъгъл на стаята......

Heartwork

Колко литра, ти е аквариума ? Колко вата, ти е светлината? Обикновено, се получава от повече светлина, от нужната за аквариума.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

hunter

Цитат на: Heartwork - 01.09.2013 19:19
Колко литра, ти е аквариума ? Колко вата, ти е светлината? Обикновено, се получава от повече светлина, от нужната за аквариума.
И аз съм на същото мнение  *THUMBS UP*

LUKETO

112 литра е аквариума но за лаMпата не знам.....подарък ми е и не знам колко вата,виждам само че е LED и е с диоди..

Caxapa

Помпата не се чисти всяка седмица. Колко часа на ден е "светодена" тоест по колко часа на ден свети осветлението на аквариума? Какви растения и риби имаш в аквариума? Колко  с каква храна  и колко често храниш рибите си? Колко  вода и  на какъв прериод от време подменяш в аквариума си? Все едни такива въпроси без които няма как да се даде диагноза за проблема ти.
Апропо: има си бланка във форума, която се попълва коректно и точно като не се спестяват никакви подробности за да може да се даде правилна насока са решаване на проблема.
Поздрави: мод. Сахара

LUKETO

02.09.2013 21:51 #7 Last Edit: 03.09.2013 09:07 by Caxapa
Здрасти колега....значи мия всяка седмица гъбичката на помпата,поне така ми казаха в магазина за нея(много е мръсна всяка неделя)Лампата свети сутрин от 11 до вечерта 21 часа.Растения нямам а рибите ми са съвсем обикновенни(гупи,хелери,розово данио,моленизи,скаларии,около 6 сома,няколко трихогастера,велефера и само едно неонче ми остана)....храня рибките си веднъж на ден и то по малко.Водата е сменям веднъж месечно(една трета)Като цяло водата никога не ми е била мрсна,винаги е била кристално чиста и рибките ми са много енергични(да са ми живи и здрави)Поздрави  :-P :-) *THUMBS UP*

tahio

Колега, не ти ли е неудобно да пишеш толкова неграмотно?
Относно темата - вероятно има много натрупана органика. Попълни бланката и ще бъде много по лесно да ти се даде правилен съвет.
Според мен за начало
- започни да правиш смени на водя всяка седмица поне 20 % (ама като гледам колко риби има няма да помогне)
Аквариумът ти е пренаселен. В този обем няма място за скаларии.
- намали броя на рибите - махни скалариите, малък ти е обема за тях
- подобри филтрацията - не става ясно какъв е филтъра
Все пак кажи по колко риби имаш.
Пак повтарям попълни бланката

LUKETO

,,КОЛЕГА,, не сам питал за мнението ти как пиша нали?
: 02.09.2013г 22:10ч
И не знам за коя бланка става вапрос..........

tahio

Цитат на: LUKETO - 02.09.2013 22:06
,,КОЛЕГА,, не сам питал за мнението ти как пиша нали?
: 02.09.2013г 22:10ч
И не знам за коя бланка става вапрос..........

Ако искаш помощ ще се научиш да уважаваш другите. Ако не.... спасявай се

anasarka

Ето я бланката http://aquariumbg.com/forum/vodorasli/popalni-formata-predi-da-popitash/
създадена е с цел по-добра информираност за аквариума и проблема с цел по-конкретен отговор от съфорумците.
Попълни я и ще ти се даде по точен съвет.
Дръжте се толерантно  :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Caxapa

Водата е добре да не кажа препоръчително да се подменя не веднъж месечно 1/3 а всяка седмица по 1/3. Щом гъбата е мръсна всяка седмица, няма как водата да е кристално чиста. Освен това, при толкова риби си задавам въпроса колко литра ти е аквариума и с какъв филтър си? Колегата модератор е дал препратка към въпросната бланка която е добре да попълниш коректно за да може да ти се даде съвет и насока.

LUKETO

Дата на стартиране на аквариума около 2 юни
Аквариум 112 литра. Височина на аквариума 50 см.
Грунд не знам точно но са средни камачета не е ситен.
Смяна на водата веднъж месечно . % сменена вода 30-35
Осветление  марка модел бройка...една лампа LED диодна(подарък)
Торене с какво и по колко НЕ
СО2 подаване б/с  НЕ
Брой и вид обитатели риби, скариди, др  Значи 1 велифера,3 молинезки,3 розожи даноита,2 гупички,4 скаларии,6 трихогастера и няколко смомчета
Седмична честота на хранене, вид храна и количество  6 пъти седмично,количество за около 1 минута хранене
Филтрация пълнеж и дебит л/ч  HAILEA HL-BT400  380L/H
Стойности на водата 25-29 градуса(лято)

M14iro

05.09.2013 01:24 #14 Last Edit: 11.09.2013 16:25 by anasarka
Зеленясването по принцип се появява при силно осветление . Сменяй по 30-50%вода всяка седмица . Рибите ти са твърде много за тоя литраж. Филтъра 380л/ч ти е твърде малък за аквариума  ,а и отгоре на тва и толкова много риби. Ужас! Тука има разрез с всички правила, как се отглеждат риби. След време маай ще имаш и други проблеми. Поправи го или ще береш ядове.

Similar topics (1)

1054

Публикации: 23
Прегледи: 13394