• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

водораслите атакуват

Започната от pathfinderrr, 05.07.2013 19:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pathfinderrr

Уважаеми другари и аквариумни спецове,
Аквариума вече е на 2 години, пускам ЦО2 и растенията се развиват добре, но в последните 1-2 месеца завъдих некви гадове-водорасли. Може би е случайно съвпадение на обстоятелства, но тъкмо разкрах 3те угоени САЕта които имах, щото ми пасяха Стаурогине Репенса.

Ето и моя въпрос към вас:

Какви са тези гадове (водорасли) и как се лекуват?





Благодаря, за всички експертни оценки и научни трудове, които ще публикувате по въпроса!

Поздрави,
патхфиндеррр


<O(((((<{

dafil

Брадясал си!
Засили  малко ЦО2-то и торенето и намали леко светенето е моят съвет :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

hunter

Брада успешно съм преборвал до последния косъм със изикарбо. Взимам спринцовка с игла и издърпвам от шишето нужното количество. След това допълвам спринцовката със аквариумна вода. Това със цел да има повече течност за да мога по продължително и плавно да пръска а не фъц и готово. След като изчакам малко за да се посмеси разтвора във спринцовката почвам да пръскам плавно директно върху брадата. Спринцовката постоянно е с игла не я махам тъка струята е по ситна и концентрирана. За една седмица анубиаса ми стана като нов а имаше по 3 листа брадица. И то не само по края както е на тази снимка. Това е моя опит. Но така и да се махне проблема си остава виж си органиката хигиената нитрати фосфати и тн.

pathfinderrr

Да докладвам малко напредък. През последния месец слагам глутаралдехид и брадата биде контролирана. Не знам какво ще стане ако спра обаче. Имам подозрения, че процесът е обратим!
<O(((((<{

M14iro

Ти пък направи една контра атака  :-D . Сменяй по често водица за да намалиш органиката.

Similar topics (5)

59681

Публикации: 2
Прегледи: 7305

25066

Публикации: 7
Прегледи: 4617

6056

Публикации: 11
Прегледи: 6990

48704

Публикации: 11
Прегледи: 12728

10209

Публикации: 26
Прегледи: 10135