• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от 4i4oico, 12.07.2006 17:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wwladoo

Цитат на: demona1994 - 07.06.2013 19:09
Имам много новобрански въпрос и малко ме е срам да питам, но 2 мъжки хелера ще смогват ли да оплождат 3 женски, или те са моногамни ?

Не е срамно,всеки е бил начинаещ....Те, че ще смогнат да ги оплождат ще смогнат но не е хубава идеята за 2бр. мъжки(при хелерите почти винаги има един мъжки който е доминиращ и ще тормози другият, а може и да го умори)Зависи и от големината на аквариума за тормоза,ако е достатъчно голям и има и укрития,може и да се получи да съжителстват.Иначе нормално се пущат или един мъжки с трите женски или повече от два мъжки със,женските за да се пръска агресията....Няма моногамност при хелерите, а и при всички живородки.. ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

shnufito


wwladoo

Цитат на: shnufito - 07.06.2013 19:21
И един е стига  :-)
Те много малък период,ще са заедно и трите женски с мъжкият, ако ги отделяш да раждат във родилка(около седмица)--цикъла им на раждане обикновенно ще е различен и почти постоянно една ще има в родилката.... :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

demona1994

В 125л ако сложа 1-3 (м-ж) Молинезия, Плата и Хелери заедно с 2-2 Гупи, ще се размножават ли нормално и спокойно ?

Heartwork

С повече растения, за криене на малките - да.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Myxa TepopucT

Малките ще оцелеят и ако родителите са хранени добре и с качествена храна, но да не забравяме и укритията.

Асен Евгениев

Цитат на: demona1994 - 07.06.2013 20:05
нормално и спокойно
Нормално и спокойно със сигурност няма да е. Но ще е качествено потомството. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

klicksa

Хора преди време си взех 2 хелера и ужким бяха 1 мъжки и 1 женски, след това си взех още една женска, и ония ден ми умря мъжкия и сега би трябвало да съм с 2 женски, но като се вгледам в едната тя е по-голяма и отзад опашката й започва да се издължава. Какво да правя не го искам този хелер искам да си взема още една женска? Защото днес си взех един много як мъжки воален хелер, но го взех преди да забележа че имам този малкия. Ще може ли примерно да го разменя в зоо магазина с женска? Трябва да си имам 2 женски и 1 мъжки, а то сега кво стана 2 мъжки и 1 женска. Давайте съвети че така аквариума ми не е в хармония. :D

klicksa

А бихте ли ми казали тази каква е, дали е кралска?

Асен Евгениев

Сигурен ли си, че имаш два мъжки?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

klicksa

Ами ето това са ми мъжките:

Nikiengi

Така е, тези двата са мъжки и за да запазиш "хармонията" си вземи още две ... женски! *JOKINGLY* :-)

klicksa

Абе много ще ми стане пренаселен аквариума бе, той и сега е малко пренаселен пък с още 2 женски не ми се мисли. Трябва ми само да махна единия мъжкар и на негово място да сложа женска, за да стане хармонията все пак. Но не знам как да го направя, не ми се иска да го убия или нещо такова, в най-добрия случай ще го разменя за женска в някъв зоо магазин. Дали тея ще се съгласят? А също така имам и малки гупи на 3 седмици и тях също не знам какво да ги правя. Тая ги нацвъка 31 бройки и досега нито една не е умряла направо се учудвам, пък са ми първите малки рибки дето ми се раждат. Давайте идеи хора!

Асен Евгениев

Цитат на: klicksa - 08.06.2013 22:38
Давайте идеи хора!
Не отглеждай живородки. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

klicksa

Егати съвета, и кво искаш да ги изхвърля ли? Мога да ти кажа, че се справям много добре, защото рибките ми се чувстват прекрасно. И помолих за съвет относно какво да правя с единия мъжки.