• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 04:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Hlorela vulagris

Започната от ferfaks, 19.04.2013 13:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ferfaks

Здр на всички, аз сам нов във форума, и имам  следния въпрос: Забелязах че всички вие се борите с микро водораслите "Зеленясала вода ! НА мен ми трябва точно обратното, искам да отглеждам микро водорасли по точно маслодайни микро водорасли, хЛОРЕЛА ВУЛАГРИС или някои друг щам. Но проблема ми е че немога да си набавя посев с точния щам водорасли и се надявам да ми помогнете. Благодаря предварително!

anasarka

Това за какво ти е, козметика или лекарство?
Мисля се продават разни кремове и лекарства. :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

ferfaks

 :-) Ами приципно микро водораслите могат да се използват като суровина в фармацевтиката , храна за животни , храна за рибки и тн. На мен лично ми трябват за олио! И ще сам благодарен ако тук някой вещ по темата ми даде малко  информация как мога да си ги набавя.Благодаря!

serdarov

Преди много години, по времето на комунизма тези водорасли се отглеждаха в Петрич, дори някъде в къщи имам книга която се нарича точно така ,,Микроводорасли". Едва ли тази опитна станция съществува още но все нещо може да е останало. Така че насочи се натам.
Колкото до този форум, тук обсъждаме въпросите за борба с водораслите а не как да ги отглеждаме :-D.
Успех в начинанието.
п.п.
Ако някой ден ги навъдиш много и искаш да ги махнеш ние сме насреща, ще помогнем. :-D