• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с хелер

Започната от qwertyasd, 16.04.2013 19:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

qwertyasd

миналата седмица си взехме 4 неонки, 4 даниота и 2 хелера. На другия ден забелязахме, че единия хелер гони другите рибки и взехме нов аквариум. Днес единия хелер умря. Имам чувството, че помпата е прекалено силна. Дали може да живеехелера без помпа. Животинчето стои само на едно място. Странно се държи

Caxapa

Може да живее но не за дълго и ще умре ако няма  необходимите жизнени условия.

qwertyasd

 :-|  какво да направя с филтъра. той си има само една степен явно и уж беше най малкия възможен.......

Георги

Направи му флейта - маркуч с дупки - ако си сигурен, че от филтъра умират.

ivanchoy_mk

Добре,де дай малко инфо за аквариума  размери обем... и за филтара колко л/ч..
Тогава можем да ти помогнем :)

qwertyasd

Сутринта ги намерих лепнати за филтъра  :-(  200 лч. Малък е вероятно 10 тина литра

ivanchoy_mk

Значи 10 рибки за 10 литра е малко препълнено за мен.Филтъра ти е малко силен за 10 литра.Аз например имам 300л/ч на 40 литра.По добре разреди малко рибите. Сложи само помпичка за въздух.Другият вариант е да смениш аквариума с по-голям.Но това е моята гледна точка нека се изкажат и по опитните от мен колеги :)

Ivan_S

Цитат на: qwertyasd - 16.04.2013 19:32
миналата седмица си взехме 4 неонки, 4 даниота и 2 хелера. На другия ден забелязахме, че единия хелер гони другите рибки и взехме нов аквариум. Днес единия хелер умря. Имам чувството, че помпата е прекалено силна. Дали може да живеехелера без помпа. Животинчето стои само на едно място. Странно се държи

А тестове на водата правил ли си? Ако нямаш азотен цикъл, при този обем вода и този брой риби като нищо може да настъпи, ако вече не е настъпило амонячно отравяне. Смени около 65-70% от водата и си сложи/направи флейта. Силното течение може да изтощи рибите. Това мога да ти предложа аз, нека и другите да се включат.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

qwertyasd

9 те рибки са в друг аквариум. - 26 литра. В този е само хелерката. На първо време я сложих в голям леген и сложих помпата и сега се чувства по-добре :-)

Similar topics (5)

29057

Публикации: 2
Прегледи: 2565

40342

Публикации: 6
Прегледи: 2699

52751

Публикации: 4
Прегледи: 2418

59998

Публикации: 2
Прегледи: 2055

23714

Публикации: 3
Прегледи: 2704