• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 11:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Kоя е мъжка и коя женска.

Започната от miass, 05.04.2006 19:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

Рибката най-отпред за сега си остава женска. За в бъдеще сама ще си реши. :) До колкото виждам по опашката е от този модел: Lyretail Swordtail
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Nikiengi

Цитат на: Heartwork - 16.01.2013 16:22
Може да става мъжки... Имах 1 случай, взех си 10тина хелера, и една женска роди 3 пъти. След това и порасна шип и тялото и стана стройно, като на мъжкар, и си стана чист мъжкар. Хелерите си сменят пола.
Ей, ама не падаш по гръб де! Всеизвестен факт е, че хелерите си сменят пола, ама колегата не пита това, а дали е ЖЕНСКИ, а както и да го погледнеш си е ЖЕНСКИ! Разбирам, че може би си голям познавач, но както и да го погледнеш, нищо, АМА НИЩО не променя този факт! А след време - Я КАМИЛАТА, Я КАМИЛАРО (дано да разбираш какво ти казвам)! ;-)

Heartwork

Споменавам, че хелерите си сменят пола и мисля, че тази е точно в такъв процес.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Nikiengi

Виж, аз не мога да кажа, че съм голям познавач, ама с удоволствие бих прочел нещо СЕРИОЗНО в защита на твърденията ти!!! Нещо като дисертация (може би), защото сума ти и величия в Акваристиката са публикували какво ли не по въпроса, направили са хиляди опити с хелери, без да могат да бъдат 100% сигурни в твърденията си! А ти как го разбра от една лоша снимка -  *dontknow*:-D

Heartwork

Казах, ти че от личен опит го знам. 2рият опит, когато женска се "превърна" в мъжки, когато и шипа започна да расте, тя умря. На снимката, ясно си личи, че е била женска. Отдавна съм приключил с хелерите.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

tolbuhinskiq

Цитат на: Heartwork - 16.01.2013 20:23
Казах, ти че от личен опит го знам. 2рият опит, когато женска се "превърна" в мъжки, когато и шипа започна да расте, тя умря. На снимката, ясно си личи, че е била женска. Отдавна съм приключил с хелерите.
Колега,за момента рибата си е женска без никакво съмнение и няма наченки да си сменя пола поне за сега.

Heartwork

Добре, колеги разбрах, че ми се смеете. Казал съм си мнението и опита аз си го знам за мене си. Това е няма повече СПАМ.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

веси

какъв е полът на черния хелер

Nikiengi

Женски шлаерен хелер.  :-)

grigor nakov


веси

благодаря но сигурно не е бременна :-(

Nikiengi

Според мен е още малка.

micka


Caxapa

Прехранен е. Коремчето е подуто отпред което е от прехранване. Не е бременна.

gabuu

Преди седмица взех 6 молинезии, с надеждата, че до колкото четох и прегледах форума знам какво копувам - броя на мъжките и женските рибки.. Ето снимка на молинезиите. Аз мисля че са по 3 мъжки и 3 женски, като в началото се надявах да има 2 мъжки и 4 женски.. Ето снимка:



благодаря предварително..  :whistle:

Similar topics (5)

59398

Публикации: 8
Прегледи: 3119

58883

Публикации: 3
Прегледи: 3405

10293

Публикации: 101
Прегледи: 49818

56127

Публикации: 3
Прегледи: 2832

53985

Публикации: 5
Прегледи: 3713