• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

co2 в аквариума

Започната от pqko, 09.12.2012 15:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pqko

колеги имам един въпрос,стартирах преди няколко дни аквариум 112 литра,подавам co2 с бутилка и всичко необходимо,въпросът ми е денонощно ли трябва да подавам.

NO CARRIER

СО2 е нужно само през светлата част на денонощието. Инак е разхищение, а ако е много можеш да убиеш и рибите вътре.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

pqko

ще ми се да ви кача снимка ама нешто немога  :-|
: 09.12.2012г 15:03ч
качих я ето това е стартирания аквариум. :-)

skorpi_zoo

колега,какво ти е осветлението?Струва ми се слабичко.
Ако го хвана тоя Мърфи...

pqko

една 22w и една 18w

Dan4o70

Стартирал си го преди няколко дни,но си сложил рибите вече.Избързал си.Осветлението определено е слабо.Само с СО2 неможеш да постигнеш желаният резултат,прочети за торенето.Както ти казаха по горе растенията поемат въглеродният двуокис само когато е светло.На този капак , обаче незнам как ще сложиш поне още една 18 ватова лампа.
Имай търпение,всичко става бавно,и не забравяй нежеланите последици от прибързаното действие за по големи и буйни растения-алги,бради,водорасли,зеленясване на стъкла и други.

pqko

попринцип аз го рестартирах,сложих рибите защото си сложих почти всичката стара вода,тора веднъж седмично,на 100 литра вода слагам 25мл течна тор,но как е по добре седмично или всеки ден???????????

S_mo

Цитат на: pqko - 09.12.2012 18:31
попринцип аз го рестартирах,сложих рибите защото си сложих почти всичката стара вода,тора веднъж седмично,на 100 литра вода слагам 25мл течна тор,но как е по добре седмично или всеки ден???????????
Какъв тор, марка?  Имам същия аквариум, има място на капака за още една такава лампа на Акваел. Цо2 ти трябва само когато лампите светят

pqko

ползвах на сера,но е доста скъпичко,сега зимам от един приятел, много по ефтино ми е вима я някаде от софия,правена.

skorpi_zoo

Колега не е нужно за всеки въпрос ,който ти дойде на ум да пускаш нова тема. :-[
Ако го хвана тоя Мърфи...

pqko

колега нали на кои му не е ясно нещто пита лошо ли е  :karamse:

skorpi_zoo

Колега точно така.Просто ти казвам,че няма смисъл да отваряш нова тема. *DRINK* ;-)
Поздрави!!! *DRINK*
Ако го хвана тоя Мърфи...

Similar topics (5)

10047

Започната от borislav


Публикации: 47
Прегледи: 14699

25126

Публикации: 15
Прегледи: 5484

44804

Публикации: 7
Прегледи: 4109

8102

Публикации: 23
Прегледи: 10090

19975

Започната от kdravia


Публикации: 13
Прегледи: 3963