• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проект черноморски биотоп-Aкула, котка, врана, лястовица, калкан, писия, лапина

Започната от Коле99, 28.08.2010 22:31

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Коле99


Ето го и талисмана на новия аквариум:

Още едно геройство – системата е 4000  литра.
Ето ги и героите: Jiorgio Armano и Hanuman:




Аз и  братът на жена ми също помагахме. Изчаках седмица хубаво да изсъхне силикона и започнах с пълненето. При всеки 600 литра вода, които слагах се чуваше звук, нещо като скърцане, пукане - животното олягаше. Беше доста страховито. На следващия ден ходих на брега на източния плаж да намеря субстрат за дъното- общо 20 кофи по 15 кг. Почиващите ме гледаха странно.

Течение: 3 rr x 30000 l/h (бъркащи глави в дисплея) + 2 ehaim х 5000 l/h (качващи помпи от съмпа).
Скимер: kz revollution m
Осветление: на Ати 480 вата т5 (4 бели и 2 сини).

В момента в аквариума плуват ята от сафриди и кефалови риби. Очаквайте много снимки и видео. Аквариума е готов да посрещне акулата.

Aу, ау

M_I_T_A_K_A

Евала Коле... маниак си *thanks Успех в начинанието и ние чакаме да видим акулата.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Giorgio_Armano

Да ти е честито новата придобивка КОЛЕ.
След ден два ще те обурудваме със още малко системки та да има с какво да радваш феновете на соленоводната акваристика. *DRINK*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Коле99


: 01.09.2012г 14:02ч


: 01.09.2012г 23:11ч




Следва клип на белодробната медуза - Rhizostoma pulmo, която за разлика от аурелита (Aurelia aurita) обича по-топли води.
: 01.09.2012г 23:11ч
Aу, ау

wwladoo

Честито Коле,новата придобивка!!! *BRAVO* *privet*Браво ти ме кефиш,защото го правиш с голям мерак моето момче.Знам че няма да спреш дотук,дано всичко което го правиш ти донесе успех--да ти са живи и здрави питомците и все така да ни радваш с черноморските ни красоти.Напук на криза и всичко,когато човек осъществявава мечтите си макар и трудно,радва сърцето и окото...Още веднъж едно голямо БРАВО!!!!! *BRAVO* *thanks
: 02.09.2012г 14:02ч
*DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Ilianidis

Това "ветрило" на първите 30" от първия клип го имам и аз,получих го с един корал,като се е загнездило в един от полипите му и живее в симбиоза с него,без да му вреди.Черноморска ли е гадинката?

Giorgio_Armano

Най лудия фен  *THUMBS UP*
Голям си бързак бе Коле кога успя да ги стартираш.
Не мога да ти смогна да ти кова системи  :-D
Обаче това клипче с медузата много яко.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Коле99

Благодаря, приятели!
Иляне, това е сив червей. Пускал съм клип в темата:


Не си падам по змии, но ми беше интересно поведението и в аквариума. Змията е безобидна и страхлива. Постоянно търси  дупки през които да се измъкне от аквариума,. Храни се с малки рибки. А когато се умори да плува прави нещо като кръг и оплита опашката си, така стои над водата и си почива. Това е снимано в друг клип по-дълъг и ще го пусна когато имам повече време.


: 04.09.2012г 23:11ч


Aу, ау



Коле99

Улових момент в който малките лефери - чернокопи (Pomatomus saltatrix) улавят своята плячка сафрид (Trachurus mediterraneus ponticus) – това се случва на 2.40 минута от клипа.  Забелязвал съм чернокопа как се храни със скаридaта палемон (Palaemon elegans). Два три пъти минава покрай нея, оглежда я и на четвъртия път я схрусква. Изключителен хищник ! В Черно море се появява през лятото и есента. Обича топлите води.

Aу, ау

Коле99

Чернокопа се храни и със късчета сурова риба. Когато пусна рибешко месо, първо платерините разкъсват месото, след което младите лефери за секунди обират всичко.
Когато чайките кръжат и се спускат във водата, означава, че има риба. Хищниците са за обградили стадо от риби и го атакавуат. Това събитие рибарите наричат "джурум".













Едно малко сафридче търси закрила в аквариума, като се движи постоянно с неговото другарче морската котка (Dasyatis pastinaca) и следва всяко нейно движение. Отделили се, знае, че ще бъде плячка на хищниците (лефер).  

Aу, ау

Giorgio_Armano

Кога ги пусна КОЛЕ?
На клипа като гледам скатчето се чувства добре.
Ама толкова лефер не му е мястото там а на скарата.  *ROFL*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Коле99

В момента има много чернокопи, които се движат хаотично по брега. Могат да се видят с просто око. Явно няма много риба на едно място и те се разпръскват за да търсят храна.
Aу, ау


Similar topics (5)

6251

Публикации: 18
Прегледи: 245275

40413

Публикации: 87
Прегледи: 50525

12962

Публикации: 38
Прегледи: 29314

18028

Публикации: 2
Прегледи: 4957

36353

Започната от борислав


Публикации: 25
Прегледи: 20192