• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвместимост на различните видове рибки

Започната от NO CARRIER, 17.05.2009 17:13

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

grigor nakov

Според мен по добре пасажни риби с коридораси или анциструси,неони,серпи,подостомуси и т.н.Ако вземеш живородки много бързо ги хващат болестите и измират бързо ;-)

Антоан Попов

Здравейте колеги,
Наскоро си "рестартирах" аквариума и ми останаха само два калихта /10 см./ от предния. Купих си една двойка "Лимоненожълт лабидохромис" и сомовете нямаха никакви проблеми с тях. В момента в който обаче сложих един замък и мостче сякаш цихлидите изведнъж станаха агресивни и започнаха да хапят калихтите по ошаките и да им се ежат...Какво ще ме съветвате да правя? Растения не искам да слагам засега... :/

Георги

Доколкото съм чел, агресията се проявява именно от наличието на укрития. Освен да ги махнеш?

Едит: ето статията за агресията http://aquariumbg.com/forum/statii-na-dneven-red/agresiyata-pri-cihlidite-malavi-mbuna-i-neinoto-ovladyavane/

Rainbow sid

Нормално поведение е.Първо цихлидите се гледат на големи групи за да се разпределя агресията.Второ или слагаш камъни или не.Само с един камък няма как да стане.Всяка риба се стреми да завладее територия(камък)и ако е само един то тогава ще има и жертви.Цереуса е микро хищник, който може и да ти изпасе растенията.Ако решиш да слагаш все пак, наблегни на гигантска валиснерия или криптокорина,микрозориум, болбитис или анубиас.Пренаселеният аквариум с цихлиди(африкански)е безпроблемен от гледна точка на агресията, но не и за филтрацията.Съотношението на рибите да е 1 мъжки на 2-3 женски риби.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

Антоан Попов

Благодаря ви за бързите отговори! В момента има един замък и един мост в който се крие мъжкаря. Днес купих още две женски, заради препоръките от всички форуми сайтове / 1 мъжки + 3 женски /. Получи се следното: Сомовете никой не ги бара а старите мъжки и женски гонят новите две рибета... :D Ужасни са просто...надявам се скоро агресията да утихне и да станат група :)

aquarium.fan

Надяавм се да разбереш правилно как да използваш  форума и да наблегнеш на правилата! Скритите реклами и това което правиш не е препоръчително!
Инак знаеш  *banan* ФОРЕВЪР  [:-}

Sandoo

Здравейте, ако може мнение дали ще е добре да комбинирам барбуси + анцитруси. Идеята ми беше да комбинирам риби само от еднакви места ама нещо не ми се получава, азиатските сомчета нещо не ми харесват много.

Stelsito_g

Здравейте..аз имам следния проблем.
Имам 8 златни рибки и едно телескопче. През последните няколко дни златните станаха доста агресивни към телескопа.
Взех всички заедно и ги имам от близо 3 месеца. Златните са доста лакоми, храня ги веднъж на ден, и доста бързо нараснаха. И в един момент забелязах, че опашката на телескопчето е някак си странна, плува настрани, блъска се в аквариума, крие се под корала на дъното и не иска да мърда.. и докато гледах какво се случва с горкото рибче се обедих с очите си как едната златна го нападна брутално и почна да му яде опашката.. Що за агресия е това между себеподобни?! Нормално ли е? Какво да правя..Помогнете ми.. Преместила съм телескопа отделно..И се опитвам да го спася..Има ли шанс за него? Надявам се да ми отговорите..  *SORRY* Благодаря Ви!

ico

Телескопа е каракуда както и другите. Попълни тая бланка и ще се видят проблемите със съда ти - http://aquariumbg.com/forum/bolesti/imate-bolna-ribka-popalnete-tova-za-da-vi-pomognem!/msg80108/#msg80108
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Marinela

аз скоро ще си имам аквариум за първи път и мисля да отглеждам скаларии, расбори и хелери или бети и молинезии :-)
:-)

Nikiengi

Цитат на: Marinela - 26.06.2012 16:21
аз скоро ще си имам аквариум за първи път и мисля да отглеждам скаларии, расбори и хелери или бети и молинезии :-)

Изключи Бетите от тази група! Няма да се чувстват добре.  :-)

Marinela

и аз така си мисля
Цитат на: Nikiengi - 26.06.2012 16:27
Изключи Бетите от тази група! Няма да се чувстват добре.  :-)
:-)

alleyesonme

Мога ли да гледам в един аквариум 4-5 барбуса, 2-3 кулита и 2 анциструса ? Ако може, с какво да храня, че да има за всички ?

Sandoo

Колеги, как мислите 1 двуцветно лабео да сложа при барбуси ?

zariio

Цитат на: Sandoo - 14.07.2012 00:03
Колеги, как мислите 1 двуцветно лабео да сложа при барбуси ?
Правил съм го това преди доста време и не съм имал проблем.Само гледай размера да им е сходен.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Similar topics (5)

368

Публикации: 9
Прегледи: 7988

59302

Публикации: 3
Прегледи: 3601

56743

Публикации: 9
Прегледи: 4782

51322

Публикации: 2
Прегледи: 3377

53733

Публикации: 4
Прегледи: 3191