• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Развъждане на неони

Започната от harry, 04.07.2004 15:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Георги

Смятам темата за полезна със споделен практически опит. Закачвам я.

ARCHEON

Цитат на: ARCHEON - 27.02.2012 13:35
Вече са на две седмици малките бебета....Храня с артемия и чистя веднъж на седмица....Но странното е, че стоят като статуи в аквариума...Не плуват...само висят неподвижно...Имам аерация, но не съм сложил още гъбичка филтър....Това поведение нормално ли е? Кога реално започват да плуват свободно....
Около 100 са в 12литра вода...да не им е тясно...

И малко снимки на "стадцето" :):):) или пасажчето :)


ARCHEON

Въпрос към тези, които са развъждали тази рибка....
Нормално ли е при всяко чистене на дъното и доливане на вода (1/10 аквариумна + 9/10 дестилирана) да умират рибки?...
Не много...3-5 рибки...но е всеки път...

ARCHEON

Цитат на: ARCHEON - 04.03.2012 19:25
Въпрос към тези, които са развъждали тази рибка....
Нормално ли е при всяко чистене на дъното и доливане на вода (1/10 аквариумна + 9/10 дестилирана) да умират рибки?...
Не много...3-5 рибки...но е всеки път...

Моля, хора които имат опит да споделят...наистина не мога да разбера...при всяка смяна 4-5-6 рибки си отиват...това нормално ли е?

tetra

Може да се приеми като допустимо и в рамките на нормално.Стадото докато се оцвети проблемите са най големи и с голяма смъртност.След оцветяването нещата значително се стабилизират.Доливаната вода трябва да е стабилизирана или отлежала,минимално една седмица,а най добре е да се премине постепенно на вода от добре поддържан аквариум с със сходни параметри на тази в разпалващия аквариум на стадото.
Нещо повече за използваните води в аквариума можете да видите тук.  http://www.forumshumen.com/forum/viewtopic.php?f=59&t=9642

DJER

Сменяй всеки ден и не с мека вода вече, няма да имаш смъртност(не видях да върви въздуха), сложи малки охлювчета или анциструси да обират остатъка от артемия.

ARCHEON

Цитат на: DJER - 09.03.2012 19:54
Сменяй всеки ден и не с мека вода вече, няма да имаш смъртност(не видях да върви въздуха), сложи малки охлювчета или анциструси да обират остатъка от артемия.

Вода доливам след чистене през ден. 1/10 аквариумна + 9/10 дестилирана...и след всяка смяна задължително има умрели...
Отдавам го на проблеми с адаптирането, но умират оформени рибки...а им атакива, на които опашките им още не са оформени, но не умират...
Мисля следващият път да сложа вместо аквариумна престояла чешмяна вода...
не знам дали е правилно..

DJER


ARCHEON

Интересен развой...
Неонките пораснаха 8-12мм. са вече...
Храня с новоизлюпена артемия...чистя през ден...доливам 1/10 яквариумна/дестилирана вода...

Но половината са с недоразвити опашки...Тези с напълно развитите опашки гонят тези с недоразвитите и ги умъртвяват...
Всеки ден вадя по 1-2 рибета...
На някого случвало ли му се е такава аномалия...


Асен Евгениев

Цитат на: gogo9299 - 19.03.2012 23:03
Имам 10 неонки кажете как се разпознават и как се множат
Колега, точно над твоя пост има линк по въпроса, преглеждай темите в които пишеш.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

povdigaz

Има доста материали по въпроса

Nikiengi

Цитат на: andreti10 - 10.02.2012 23:41
дали е вярно, че най-лесният начин за размножаване на неонки е следния: отделят се 3 мъжки и една женска като на дъното на аквариума се поставя мрежа. След хвърлянето на хайвера се премахва само женската, едва след като се излюпят са маха мъжкия защото той дига хайвера ако евентуално падне ????  *dontknow*
:popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: 
аз до колкото зная се слагат чифт рибки и на повърхността се поставя пластмаска върху която да се хвърля хайвера и след като го хвърлят се отстраняват и се затъмнява за около 7 дни.След това се отстранява черния хайвер и отново се затъмнява.
кое е вярно и как трябва да се процедира ???

Това всичкото е смесено от начините на размножаване на бети и неонки, по този начин бети може и да резмножиш, но неонки - не!  :-)

ARCHEON

Малко снимков материал за изядените опашки....
А защо толкова много малки останаха с недоразвити опашки....за мен е мистерия...

nidkolio

Здравей,
Тази аномалия с недоразвитите опашки ми се е случвала и на мен. Самоче, при мен това беше положението когато развъдих червен неон. Интересното е, че рибите се научиха да си плуват и така и дори след 3-4 години още има живи от това поколение.
Според мен възможните вариянти са два:
1.Недостатъчно минерали във водата, понеже всичко се случва в почти дестилирана вода.
2.Бактериялна инфекциа... нямам идея от къде но е много възможно още в съвсем начален стадии на развитие на рибоците бактериите да са похапвали от кадето сварят и най често е откъм опашката.
Бих се радвал ако някой с повече опит и идея защо се получава така да сподели.
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

ARCHEON

Цитат на: nidkolio - 21.03.2012 16:33
Здравей,
Тази аномалия с недоразвитите опашки ми се е случвала и на мен. Самоче, при мен това беше положението когато развъдих червен неон. Интересното е, че рибите се научиха да си плуват и така и дори след 3-4 години още има живи от това поколение.
Според мен възможните вариянти са два:
1.Недостатъчно минерали във водата, понеже всичко се случва в почти дестилирана вода.
2.Бактериялна инфекциа... нямам идея от къде но е много възможно още в съвсем начален стадии на развитие на рибоците бактериите да са похапвали от кадето сварят и най често е откъм опашката.
Бих се радвал ако някой с повече опит и идея защо се получава така да сподели.

Моите също бяха почнали да се учат да плуват, но останалите, които са очевидно по-бързи не им дават възможност да израснат много...непрекъснато ги гонят и им ядат опашките...
Днес видях, че се гонят и по между си (тези с нормални опашки)...това нормално поведение ли е за неони?
Храня ги три пъти на ден с излюпена артемия (обират си всичко от дъното:) )
Сменям им водата през ден....

Similar topics (4)

2363

Публикации: 379
Прегледи: 256105

25498

Публикации: 18
Прегледи: 11795

939

Публикации: 88
Прегледи: 75785

17603

Публикации: 11
Прегледи: 9290