• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Пистия проблем

Започната от Sandro, 18.03.2012 10:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sandro

Здравейте.
От около седмица 2 пистията ми спря да вирее добре. Преди това се беше доста разклонила.
Осветлението ми не е от най доброто. 2 х 16в Гролукс аквариума е 100л , чакам си капака и ще сложа още 2. Пускам от време на време един лампион 50в. Иначе светеше 8ч наден. Сега го увеличих.
Слагам сякла седмица Даяна плант табс в корените. От скоро слагам и сера флорена. Ето и снимки.


Стъкленият капак стои отворен за да не се създава конденс. Знам че мн и вреди.

Ето го и аквариума. Извинявам се за снимките от телефон са и са през деня.
Може да има и някое друго извадено растение. Имам 2 фосилиса те постоянно ги вадят и аз постоянно ги садя пак :) .

Nikola 1

Цитат на: Sandro - 18.03.2012 10:09
Здравейте.
.......
Слагам сякла седмица Даяна плант табс в корените. От скоро слагам и сера флорена. Ето и снимки.

Здравей,
Защо слагаш Даяна плант табс в корените? Тя се слага на литър вода. Една таблетка на 25 л. два пъти в месеца. Така е по указание. За кореновата система на растенията си вземи Даяна рут. Един път месечно по една таблетка в корените на растения, хранещи се основно чрез тях.

Sandro

Аз ги слагам във грунда да се разтварят. Не във корените така го написах. Слагам го защото имах случай да ядът рибите от хапчето и умряха.
Слагам ги на 25 л вода един път в месеца. Може и по на често.

Чакъров

Проблема може би идва от светлината тия 2x16W на 100 литра вода едва ли са достатъчни за доброто развитие на водните растения.
Пистията иска поне 0.7W на литър вода. От личен опит мога да споделя , че при мен бяха 10W  на 20 литра вода и имах проблеми с нея - издънките бяха съвсем малки , листата на големите растения с течение на времето загниваха. Увеличих осветлението на 2x10W на 2 кръга и пистията в момента си расте доста добре.
Също така падащите капки от капака на аквариума не оказват много добро влияние върху растението.
Успех  *THUMBS UP*

Slavov

Аз пък друга феноменална ситуация се получи при мене, само че с лещата, както си беше цялата повърхност с нея (имам вентилатор, така че и дума не става за конденз), и сложих един явански мъх за корена -> живородките го раздърпаха -> мъха се покачи на повърхността -> И ЛЕЩАТА ИЗЧЕЗНА ЗА ПО МАЛКО ОТ 15 ЧАСА.... е те това като ми обясните ккак става...
ПС: инфо - хвърлям по 1 шепа леща на седмица, така че средата е добра....

Sandro

Осветлението наистина е слабо. Мисля че това е проблема. Другата седмица ще ми дойде шкафа с капака и ще добавя още осветление.

novakaaa

Здравей Сандро,ако може да кажеш как реши проблема с пистията ще съм ти благодарен защото при мен се получава абсолютно същото,листата започнаха да пожълтяват и загниват,имам капак обаче не го държа затворен а растението си стои точно където е открито и поради това изключвам конденза да създава проблем,подозирам че е от осветлението но не съм сигурен.Ако други също са решили този проблем моля нека пишат за да предприема адекватни мерки,благодаря. *HELP*

Similar topics (5)

33473

Публикации: 10
Прегледи: 4556

20822

Публикации: 12
Прегледи: 4874

43582

Публикации: 5
Прегледи: 3288

6902

Публикации: 8
Прегледи: 3292

47048

Публикации: 3
Прегледи: 2346