• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ксенококус

Започната от 77, 23.01.2005 02:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nemo

Проблема на стария ми е ксенококуса , не мога да се отърва от него , като пуснах СО и мисля че зе да се въди повече не само по лимончето  :x ? може ли да е от СО-то или само от светлината зависи?
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

77

Цитат на: "77"какво трябва да направя че да се избавя от ксенококуса :?: при мен не е в големи количества но ме дразни :cry: май нищо не го яде :cry:
немо,за съжеление немога да ти дам съвет :cranky
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

miTko

Аз също, ако можех бих махнал моя...Про чувствително намаляване на светлината, намалява, но.....растенията...Не мога да си го позволя, все пак намалих светлината малко.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Живко

относно разните водорасли и най вече ксенококуса.ю
в следствие на абсолютния терор,оказан от мен,над аквариума и на всичко в него,имам няколко наблюдения,които ще споделя.
м/у другото едва ли някой е занемарявал холандски аквариум като мен. :oops:
само леко ще се оправдая,че занемареяването се дължи отчасти на нашествието на гадна брада.
та на въпроса.за няколко месеца минах през почти всички видове водорасли.
почти никакво торене.само като почнат да се кривят листата малко калиев сулфат+магнезиев сулфат.СО2 не пускам от много време.редки смени на водата.от рибите съм оставил само три големи анциструса,един водораслояд,едно лабело,една боция,три трихогастера и седем конго тетри.
пробвах почти без осветление.минах и през стадий 24 часов светлови ден.
храня възможно най-рядко.
в началото на това безотговорно поведение,водораслите взеха връх над растенията.говоря за почти всички видове водорасли.
сифонирах дъното и направих няколко чести смени на водата.малко калий и магнезии регулираха нещата.
най-интересното предстои.
от месец и половина не съм гасил осветлението нито за минута.в аквариума почти няма водорасли.растенията растат доста бавно.по претенциозните изобщо не мръдват.ксенококус има само на някои много стари листа на анубиаса.брада остана само на някои стари листа.тази която се беше заселила по корена и тук там,почти я няма.
чудя се ако подам СО2 и торове дали ще я уморя цялата. :roll:
Никой не се е родил научен.

Nemo

Значи какво забелязвам... след като изчезне ксенококус по листото оставят кякви петънца на негово място , след още няколко дни листото или се къса и плава из аквариума или изгнива някво такова ...
Някой знае ли защо става така ?.... :oops:
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Similar topics (5)

15572

Публикации: 17
Прегледи: 11792

28847

Започната от Hg


Публикации: 21
Прегледи: 10220

2260

Започната от 77


Публикации: 23
Прегледи: 14641

11245

Публикации: 6
Прегледи: 3917

28405

Публикации: 13
Прегледи: 7071