• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Микро- и макроелементи - признаци за липси в растенията

Започната от dido, 13.01.2005 15:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nikiengi

Имаш прекалено торене, затова имаш издължаване на стеблата. Не знам как ториш, но си намали дозите да речем наполовина. Аз гледам Лимнофилата - хвръкне ли нагоре и нарядко, значи прекалявам и намалям торенето. :-)

anasarka

Цитат на: M14iro - 31.10.2011 14:02
При мен пък, Cardamine lyrata /Паричката/  листата по стеблото излизат на по- рядко /разредени/  , сякаш стеблото се издължава.Немога да разбера , защо... Нямам липси. Виждал съм други аквариуми с това растение, ами не е така... Листата  са на гъсто излезнали и така изглегда по- красива.
Издължаването на стеблото между листата (междувъзлието) се дължи на по-слабото осветление, а скъсяването на междувъзловото пространство на по-силното осветление.
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=124
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

M14iro

anasarka, аквариума е 70л., 36см воден стълб и висящо осветително тяло,с 2х30в.т8,което стои на 7-8см от повърхноста

anasarka

Цитат на: M14iro - 31.10.2011 14:47
anasarka, аквариума е 70л., 36см воден стълб и висящо осветително тяло,с 2х30в.т8,което стои на 7-8см от повърхноста
Растоянието между листата стоящи най-отдолу до грунда по-голямо ли е от растоянието на най-горните листа?
Това 2 х 30в. нищо не ми говори освен колко ток ще плащаш. Ако искаш си направи експеримент свали максимално ниско осветлението и наблюдавай как това влияе на растоянието между листата.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

M14iro

"Това 2х30в. нищо не ми говори" - не те разбирам, би ли ми пояснил.  А растоянието е едно и също...  *privet*

anasarka

Цитат на: M14iro - 31.10.2011 15:32
"Това 2х30в. нищо не ми говори" - не те разбирам, би ли ми пояснил.  А растоянието е едно и също...  *privet*
Имам в предвид какви са лумените и индекса на цветопредаване, на тези две пури които имаш.
При мен независимо от стебленото растение което имам включая и това за което става на въпрос се наблюдава скъсяване на междувъзловото пространство с доближаването до лампите. Когато намаля осветлението на аквариума си междувъзловото растояние на стеблените ми растения се увеличава и обратно, когато го увелича то се скъсява.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

M14iro

 "ФИЛИПС" - 865 -2300лм. и "Силваня Аквастар"- 10 000к.- 1700лм, общо-4000 lm.   Аз имам една теория, мисля , че е от неравномерното подаване на ЦО-то , тъйкато съм с мая и захар.

anasarka

При мен растоянието зависи от силата на осветлението, при теб незнам, какво друго може да окаже влияние.  *dontknow*
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

M14iro


bustama

Цитат на: bustama - 30.10.2011 19:35
Здравейте,
Искам да сподела с вас едни мои наблюдения за липси на желязо при растенията.
Конкретния пример е с Hydrocotyle leucocephala(Паричка).
Лично мое мнение, това растение е голям консуматор на нитрати(азот), желязо,магнезий- и цялата таблица  :-D- както и да е. Това е растението по което общо взето разбирам какво става в аквариума, следейки неговия "апетит" най-вече за  желязо, освен по-горе( в първият пост от темата) описаните липси наблюдавам, че при намалени нива на желязото, растението расте с тънки и къси дръжки.
До колко това е вярно незная, ще се радвам някой ако е наблюдавал подобни симптоми да ги сподели- това е от мен.  :-)

Поправих си названието на паричката,  :duvar: че съм писал глупости.

NO CARRIER

Понякога и те могат да ни бъдат полезни.  *privet*



Смених картинката с български надписи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Penta

Цитат на: NO CARRIER - 08.08.2013 23:25
Смених картинката с български надписи.

За което благодарим .

chernevski

Здравейте,
искам да попитам имам малък проблем с растенията.
Rotala – растението е засадено преди 40 дни растеше добре но нещо стана, новите връхчета стават прозрачни и умират.
От какво може да е? 


Similar topics (5)

16205

Публикации: 8
Прегледи: 4601

33502

Публикации: 2
Прегледи: 12028

50886

Публикации: 23
Прегледи: 9800

638

Публикации: 3
Прегледи: 15176