• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Pterophyllum (Скалария)

Започната от }|{opukc, 22.11.2008 19:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

raiko

14.04.2009 21:31 #15 Last Edit: 14.04.2009 21:35 by raiko
Цитат на: Raven - 14.04.2009 20:48
За съжаление scalare в момента не може да се намери в България.
Годините безогледни кръстоски и аматьорски селекции доведоха до това да няма нито една чиста скалария в момента у нас,с изключение на внесените от вън.
Търсих много чисти истински скаларии ,от тези дето ги гледаме по емблемите на всеки акваристки сайт,и не успях да намеря нито една- тъжен куриоз.
В замяна на това по пазара и магазините има най невероятни мутанти които минават за скаларии.
Наскоро имах късмет и успях да получа първото поколение от Pterophyllum scalare Manacapuro. Тази дива форма на скаларията, досега е предлагана като внос в България под името "Pterophyllum scalare blank rodrung". Тези червеногърби скаларии, които се срещат в езерото Манакапуро са малко по-голями на размер от другите диви форми на scalare и имат по-развити  плавници. Височината на едногодишните риби, които са при мен е 25 см. и стойката им е много грациозна. *bg*

bigbeer

25 см с плавниците, нали?

Деян

Цитат на: raiko - 14.04.2009 21:31
Наскоро имах късмет и успях да получа първото поколение от Pterophyllum scalare Manacapuro. Тази дива форма на скаларията, досега е предлагана като внос в България под името "Pterophyllum scalare blank rodrung". Тези червеногърби скаларии, които се срещат в езерото Манакапуро са малко по-голями на размер от другите диви форми на scalare и имат по-развити  плавници. Височината на едногодишните риби, които са при мен е 25 см. и стойката им е много грациозна. *bg*

За красавци като този от аватара говориш, нали? :)

raiko

14.04.2009 21:38 #18 Last Edit: 14.04.2009 21:43 by raiko
Да, с плавниците-може и малко по-високи дори да са.
Да ,рибите са като тази от аватара ми.

bigbeer

Аз взех преди година от Мишо една 'двойка' алтуми.. която наистина може да излезе уцелена и се чифтоса накрая ;) И те надминават вече 20-25 см с плавниците. От колко риби ти излезе чифта при теб?

morriddin

Моите са чифт, но не са с червен гръб.
http://img11.imageshack.us/my.php?image=imgp0016e.jpg
Не е свястна снимката, но все пак се виждат, нали за тях става въпрос?


raiko

Цитат на: bigbeer - 14.04.2009 21:46
Аз взех преди година от Мишо една 'двойка' алтуми.. която наистина може да излезе уцелена и се чифтоса накрая ;) И те надминават вече 20-25 см с плавниците. От колко риби ти излезе чифта при теб?
И аз преди година купих от Mишо 10 малки скаларии (Манакапуро) и от тях засега ми се е оформил един чифт.Доколкото знам (от Мишо), твоите диви скаларии са Перуански (Pterophyllum scalare cf. Peru). Аз също имам от тях 10 броя, но все още нямам оформена двойка.
Morriddin, доколкото може да се види от снимката, твоите са някакви други скаларии.

bigbeer

Аха.. абе дано късметът ми проработи с рибоците, макар и да знам колко е малък шансът..  щото с жените все не уцелвам ;)  *DRINK*

Borko7

До колкото разбирам от постовете освен основните 3 вида Pterophyllum има разновидности на
Pterophyllum scalare : Pterophyllum scalare cf. Peru, Pterophyllum scalare Manacapuro, Pterophyllum scalare,която само наподобява истинския altum.
Някой може ли да обобщи всички други подобни разновидности (диви, не хибридни)?
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Victoria_-_GG

Здравейте!! Аз искам само да попитам този мой хубавец: коя разновидност на скалариите точно е. Зачудих се защото реших да му взема една жена да се порадва на любовта, а ми се иска да е същата... :)

Caxapa

Тук им казват перлена скалария.

kasapina_2012

31.07.2011 14:49 #26 Last Edit: 31.07.2011 19:18 by }|{opukc
аз имам една голяма женска скалария и две малки маи мъжка и женска възможно ли е по голямата женска да забременее от по малката защото стомахът и е по голям от преди и може ли само женската да гледа малките  защото не мога да разбера кая е женска и коя мъжка ето снимки моля кажете коя от двете малки рибки е бащата ето снимкиVideo - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Caxapa

Слалариите не забременяват а носят в себе си хайвер. Полагат го по листата на растенията.Останалото в темите за цихлиди про4ети!