• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Птеригоплихти - общи въпроси

Започната от koyota, 19.03.2005 19:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Живко

Цитат на: iams - 24.10.2008 15:01
И аз имам такъв сом; до сега не съм мислила за размножаване, но както казвате- няма да стане. Относно храната- имам го от 1 месец, храня рибките с чернодробна и малко дафня.. от скоро замених дафнята с випан. Сомчето доста бързо расте с тази чернодробна.. :)
Давай ти чернодробна, пък и в сравнително нов аквариум.  ]:-> :-)
После пак ще пишеш в моя раздел. На сомчето му изядоха перката *STOP*
Никой не се е родил научен.

Kochev

Кой за каквото има пари.... милионерите да дават по 4лв на ден за храна на рибите като имат. Аз имам колкото с 20лв да изкарат 3-4 месеца...

Живко

Един килограм хек и едно кило зеленчуци струват по-малко от 20 лв.
Отглеждането на живи организми. Дафнии, енхитреуси и червеи различни също не изисква милиони.

Това е най-тъпото обяснение за използване на некачествена и ВРЕДНА храна.
Мързелът и философските наклонности ни учат на такива грешни похвати *privet*
Никой не се е родил научен.

kosy78

моите ядат пилешко бяло месо кучешки гранули недоизядени таранки-гледам ги със други хищни риби и просто изяждат каквото остане макар че то не е много-по 40 см са.Имам 2бр и от време на време единия гони другия,но се понасят добре!

FHM

Здравей колега. В какъв аквариум ги гледаш тия зверове и какви са им саседите ?

nasaiforii

 При тея зверове важи принципа : колкото повече - толкова по-добре  :-) *THUMBS UP*
Не забравяйте, че тази планета не е модел за рационална мисъл и онова, което се счита за здрав разум тук, кара останалата част от вселената да настръхва.

vasso

За гадже не знам. Какви са признаците ,че иска :-D .Ако обаче са 2 мъжки ще има разправии за храна.

чокито

какви са тия ? можели снимка а и да не е твоита ..аве няма значение само даи не съм чувал за тия

vasso


Асен Евгениев

Цитат на: чокито - 13.01.2010 16:19
какви са тия ? можели снимка а и да не е твоита ..аве няма значение само даи не съм чувал за тия

Ето снимки от мен, че колегата, който е пуснал темата преди 2-3 години ,може вече да не ги
отглежда.





От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bellissima

Някой знае ли какъв е този сом? Знам само, че не е анциструс, но не запомних името му, а искам да прочета повече информация за него. Какви размери може да се очакват от него при съжителство с две златни рибки в аквариум 53 литра? Съжалявам за лошото качество на снимките, но са правени с телефон.




MeTogu

Птеригоплихт гибицепс.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

bellissima

Цитат на: MeTogu - 28.05.2011 20:42
Птеригоплихт гибицепс.
Благодаря за отговора! Може ли да ми кажете и латинското му име, за да потърся повече информация за него?

_777_

Цитат на: bellissima - 28.05.2011 20:51
Може ли да ми кажете и латинското му име, за да потърся повече информация за него?
http://www.google.bg/search?q=Pterygoplichthys+gibbiceps&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:bg:official&client=firefox-a[quote
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739


Similar topics (5)

482

Публикации: 696
Прегледи: 244854

1938

Публикации: 69
Прегледи: 64125

21757

Публикации: 43
Прегледи: 37116

1898

Публикации: 209
Прегледи: 99455

11923

Публикации: 40
Прегледи: 65076