• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Каква е тази рибка? Питайте тук

Започната от chaykov, 23.11.2006 18:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mikki

Е благодаря за отговора , сега съм още по объркан отпреди :) сега вече имам и съмнения дали демасонитата ми са демасони или са мъжки саулоси :) да очаквам ли някоя от жълтите риби да си смени цвета като за мъжки , или съм си взел само женски ? В смисъл на каква възраст променят окраската си мъжките?

venci55

Здравей,имаш демасони.А жълтите според мен са лабидохромиси,не ми приличат изобщо на саулосита.Мисля,че има и само жълти лабидохромиси.

marta

Със сигурност има и само жълта форма, виждала съм в магазин Аква дизайн (ако не му бъркам името)

mara21

Здравейте!! Каква е тази рибка?

Abercrombie

konichiwa bitchesss

protel111

това е най обикновен щипок
http://www.google.bg/images?q=%D1%89%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%BA&hl=bg&client=opera&hs=wK&rls=bg&channel=suggest&prmd=ivnsm&source=lnms&tbs=isch:1&ei=W8R7TffaOo7BswaYmJTfBw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CA8Q_AUoAQ
: 12.03.2011г 21:09ч
продават ги в риболовните магазини като стръв за Бяла риба (сулка)

wwladoo

Цитат на: Abercrombie - 12.03.2011 20:45
Прилича на Kuhlii kuhlii :}}
Няма нищо общо с кули--колегата е прав това си е най обикновен щипок--като деца ги хващахме по разни рекички и е една от първите рибки която съм гледал в къщи :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

raiko

Цитат на: wwladoo - 13.03.2011 00:35
 Няма нищо общо с кули--колегата е прав това си е най обикновен щипок.....
Всъщност има доста общо между тези две рибки.   Те са от едно и също семейство - Cobitidae (Вюнови).

wwladoo

Цитат на: raiko - 13.03.2011 01:03
Всъщност има доста общо между тези две рибки.   Те са от едно и също семейство - Cobitidae (Вюнови).
Да така е Райко от едно семейство са ---неправилно съм се изразил--имах впредвид друго
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

pupa1

Цитат на: FHM - 01.06.2008 11:43

здравейте колкото и да е странно какво е това съкращение САЕ каква е тази рибка благодаря предварително *dontknow*
: 13.03.2011г 09:09ч
Цитат на: mara21 - 12.03.2011 20:30
Здравейте!! Каква е тази рибка?

това много ми прилича на щипок често взимам от тях за риболов като стръв

protel111

това е щипок срещат се в средните и горни течения на реките
а САЕ е - Siamese Algae Eater (SAE)

solar

Здравейте, преди години имах аквариум с гупи и сомчета, от няколко месеца обмислям варианта да се сдобия отново с аквариум. Моля ви ако може да ми кажете какви са тези рибки и от къде бих могъл да се сдобия с такива (приблизителна цена, ако знаете). Тези ги заснех в софийския зоопарк. Интересуват ме и трите рибки - синя, жълта и оранжево-бялата.
Мерси


MeTogu

Син танг,Жълта зебразома,и риба клоун (оцеларис).
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Рибките  който ти е казал Методи как се казват са соленоводни и нямат нищо общо с тези които си гледал преди време. Ако си се спрял на такива рибки е желателно да прочетеш какви са изискванията  за отглеждането им.Успехи!

iek

Добре е наименованията да се дават на латиница, за да може човек да намери повече информация.Синята риба е Paracanthurus hepatus, жълтата- Zebrasoma flavescens, най-малката- Amphiprion ocellaris.

Similar topics (4)

56811

Публикации: 10
Прегледи: 5985

36995

Публикации: 10
Прегледи: 8946

56715

Публикации: 7
Прегледи: 4347

57506

Публикации: 6
Прегледи: 4854