• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Водорасли ли зъвадих ?

Започната от shek0, 07.01.2011 21:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

shek0

Аквариума е пуснат на 16.12.10 , 70х40х35 , осветление - 3х18в. - по около 8 часа на ден.
Растения - Hygrophila diformis, Hydrocotyle leucocephala,Ludwigia palustris,Shinerssia rivularis;
До вчера имах проблем с ципа на повърхността на водата и имам чувството , че след като измих гъбата стана проблема.. може просто да не съм забелязал до днес , но също така ми се струва , че плуват адски много микроскопични буклочета.





Благодаря предварително на отзовалите се !

bonelez

Приличат ми на кафяви водорасли. Не са повод за притеснение (тия са ми любимите;-), сами ще си изчежнат. В повечето случай се появяват първия месец след старта и са свързани с по-оскадна светлина. 2 анцистра ги чистят за часове;–) надявам се, съм полезен.

Поздрави!

shek0

Цитат на: bonelez - 07.01.2011 21:48
Приличат ми на кафяви водорасли. Не са повод за притеснение (тия са ми любимите;-), сами ще си изчежнат. В повечето случай се появяват първия месец след старта и са свързани с по-оскадна светлина. 2 анцистра ги чистят за часове;–) надявам се, съм полезен.

Поздрави!

Ами попринцип 55 вата трябва да са ОК за този размер - чисто излиза към 80-85 литра :) А иначе да правя ли по-чести смени на водата?Имам един анцитрус дано помогне и той.Иначе барбуси(тетразона) биха ли яли водораслите ?

ddimitrov

На последната снимка с растенията виждам по едното има нещо като кафеви налепи по листата. Това ли е притеснителното? Водорасли ли са това? И по моите растения се появява същото, но да не пускам отделна тема да питам тук.
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

ka4ulatiq

Водорасли са, растенията изпитват липси. shek0 я кажи колко келвина са ти лампите (на първо време. това го пише на кутията на лампата)?

tomatomov197

Цитат на: ka4ulatiq - 16.11.2011 22:21
Водорасли са, растенията изпитват липси. shek0 я кажи колко келвина са ти лампите (на първо време. това го пише на кутията на лампата)?
Темата е от 7 януари  :-)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

ka4ulatiq

прави си колега :) не погледнах :)  *THUMBS UP*

Similar topics (5)

4121

Публикации: 19
Прегледи: 10340

5928

Публикации: 7
Прегледи: 5101

45251

Публикации: 10
Прегледи: 4054

23622

Публикации: 5
Прегледи: 4536

42155

Публикации: 9
Прегледи: 4396