• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Конкурс "Коледа 2010" - резултатите

Започната от NO CARRIER, 27.12.2010 00:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Това е петобална система, а не гласуване от първо да пето /или десето/ място.
Три аквариума са отличници, осем са за четворка, шест са за тройка и т.н. Това
е логиката на оценяването. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kraz_79

 Не съм адвокат на колегите,но това  се набива на око.Просто като погледна кой как е гласувал -  има фрапиращи разлики в оценките на  определени юзъри между първия и втория. Без да споменавам  колегите но как на първия си поставил 5 а на втория в крайното класиране  1.
Живи и здрави  *DRINK*

Асен Евгениев

Е, има и такива моменти. То Евровизия манипулират, че един конкурс ли. :-)
*DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kraz_79

Цитат на: akapulko - 27.12.2010 17:10
Е, има и такива моменти. То Евровизия манипулират, че един конкурс ли. :-)
*DRINK*
ами точно от това пада качеството на конкурса,сложете жури иначе ще  опорочите хубавата идея.На всички ви прави впечатление  колко падна качеството тази година в сравнение с предходната.Не че няма хубави аквариуми .Защо най-добрите не искат да участват .Защо ли? Тези приказки за кризи и тем подобни  :-P  хората които и миналата година са имали хубави аквариуми, и тази пак си имат. :-)

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Ilianidis

Коментарите до тук имат резон,всяка година се коментира.Да така е,има фрапиращи случаи.Но и жури да има ,пак ще има ощипани и недоволни.Аз съм на мнението,че големия брой гласували дава най-добрите и реални резултати,като елиминира лични пристрастия и неадекватни оценки.Подобно е помощта на публиката при предаването "СТАНИ БОГАТ".Дори и да има грешни отговори,крайния резултат е винаги верния.Както се получи и с конкурса,призовите места се подредиха по реалните им оценки.Затова колеги гласувайте и се усмихвайте повече.Празници идват. *DRINK*

barabata

То съмнения винаги ще има. Такива сме си по природа.
Остана само да се пробва гласуване по отделно за всяко едно място. През първите два дена от периода за гласуване се гласува с по 1 глас само за първо място, следващите два дена с по един глас само за второ място и така за първите еди си колко места.
Сигурен съм че и тогава ще има недоволни  *CRAZY* ...

Според мен обаче на бързо прегледах снимките и видях че в морските примерно (верно че са малко на брой) е допуснат до гласуване кандидат само с няколко детайлни снимки и нито една обща на аквариума. Естествено старите кучета са дали правдиво ниска оценка и са се обосновали защо, но има хора които просто са видяли хубава снимка и без значение дали е по темата или не прас 5-ичка  ...
Изобщо трябваше да не се допуска такава кандидатура по принцип.

Лично аз не съм пускал нито снимка, нито съм гласувал така че не мога да коментирам резултатите.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

77

мен ако ме питате за тия с наказателният вот...бан и обявяване за недействителен вот.
ама никой не ме пита :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Лора

Цитат на: 77 - 27.12.2010 18:05
мен ако ме питате за тия с наказателният вот...бан и обявяване за недействителен вот.
ама никой не ме пита :-D

"Баннете ги всички... Админа ще познае своите." :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

kamos

Цитат на: barabata - 27.12.2010 17:37

Според мен обаче на бързо прегледах снимките и видях че в морските примерно (верно че са малко на брой) е допуснат до гласуване кандидат само с няколко детайлни снимки и нито една обща на аквариума. Естествено старите кучета са дали правдиво ниска оценка и са се обосновали защо, но има хора които просто са видяли хубава снимка и без значение дали е по темата или не прас 5-ичка  ...
Изобщо трябваше да не се допуска такава кандидатура по принцип.

Не мога да се съглася напълно с теб, вярно, че в морската секция не всички аквариуми имаха фронтална снимка, но как да дадеш наказателна оценка при факта, че обитателите са във видимо отлично здраве. Това няма как да се получи при не здрав аквариум. Лично за мен дилемата я реших с намалена оценка, но не беше най-ниската възможна.
От друга страна правилата са си правила.........
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Paskalev

Цитат на: Лора - 27.12.2010 18:14
"Баннете ги всички... Админа ще познае своите." :-D
:-D това ми е много познато  :-D
Поздравления за всички, взели участие !!!  @}->--
На печелившите, честито!!!  *privet*
(rock)

Borko7

ПОздрави на всички участвали. Според мен има промяна от миналата година към повече и по-добри аквариуми. Не гласувах, но все пак ще си кажа мнението относно катеориите. Няма смисъл да се делят сборен и акваскайпинг. Реално половината акваскейпърски аквариуми изобщо не бяха пуснати в тази категория. И както се казва в една тема по-горе , всеки аквариум е акваскейп. Нека има една категория, за да не се чудят хората. Видодвият аквариум е добре, както и тези на начинаещи.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Lifroda

Благодаря на организаторите, журито, спонсорите и участниците !
Съзнавам,че успехът ми се дължи частично на случайни обстоятелства и  снимката с която участвах, не е особено добра. Разбира се има и  много какво да се желае и  по отношение оформлението на аквариума. Една от главните причини, заради която участвах е да видя вашите безпристрасни оценки и мнения, който са важни за мен и ме мотивират и амбицират да се развивам в това прекрасно хоби.
Весели празници !

Aquadream

.Аз съм на мнението,че големия брой гласували дава най-добрите и реални резултати,като елиминира лични пристрастия и неадекватни оценки.Подобно е помощта на публиката при предаването "СТАНИ БОГАТ".Дори и да има грешни отговори,крайния резултат е винаги верния.Както се получи и с конкурса,призовите места се подредиха по реалните им оценки.Затова колеги гласувайте и се усмихвайте повече.Празници идват. *DRINK*
[/quote]
Много колеги тука са на мнение, че акваскейпинга е изкуство. Аз също съм съгласен с това становище. Обаче имам да добавя че Акваскейпинга не е народно изкуство със сигурност не и Българско народно изкуство. Като се дава вот на потребителите критерийте се занижават, дето и без друго ги няма никакви. Какво стана с музиката в България. Според народния вот чалгата превзе всички върхове.
Ако искате това хоби да се развива в резонанс със световните добри постижения трябва да поставите критерий както най-добрите по света правят.
Как може куп невежи начинаещи акваристи да определят кой аквариум е най-добър и на каква основа.
Като се говори за Акваскейпинг вероятно ще е от полза да обърнете внимание на критерийте от конкурса на Амано. Нали в края на краищата тоя жълтур е основоположник на Акваскейпинга като изкуство. Или ние както обикновено по български ще им покажем среден пръст щото сме по-голямата работа и ще си я караме по Живковски, народа да има голямата дума...

miTko

Виж какво, може би истината е някъде по средата между този и Великденския. Нали гледаме да се пазим от елитарност. От дуга страна, ако пък трябваше да се оценява от жури сегашната категория акваскейпинг, ама честно, нямаше да прескочат двойката. Така че...това е състоянието на нещата. Между другото съм песимист по отношение на развитието на жанра в България.
Разни мои АКВАРИУМИ