• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Конкурс "Коледа 2010" - резултатите

Започната от NO CARRIER, 27.12.2010 00:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yanki1

Правилно оценяване е, както Коко казва...без значение гласувал за себе си или не.
Цитат на: NO CARRIER - 27.12.2010 09:46
Ако някой е гласувал за себе си, оценката му се приравнява на нула, а когато делим сумата от всички оценки, делим на броя на гласувалите -1.

Мерси все пак за разясненията!
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

buchkata

Здравейте и от  мен!
Благодаря на BORGOT за хубавите снимки,които спомогнаха да класирате аквариума на толко престижно ниво!  *privet*


Асен Евгениев

Честито на победителите и адмирации за всички участници! *THUMBS UP*


P.S. Когато си изровя корен като на Raven и аз ще участвам. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stanilabg

Никога не съм си мислил, че аквариума ми ще заеме толкова високо място. :-) Дори не мислих да участвам. Съжалявам само, че не съм снимал аквариума в по напреднал стадий (HC беше заел цялото дъно - на снимката е току що посаден) и да използвам по актуални снимки за конкурса.
Благодаря на подкрепилите го. *thanks

macipis

И аз благодаря на тези, които са гласували за мен  :-) ! 29то място си е направо постижение !!! На следващия конкурс се надявам да съм по-нагоре :). А аз не можех да гласувам, защото съм нова и нямам право.

Честито на победителите !

devil111

 *offtopic съжалявам много че пиша тук , но никъде не мога да намеря снимките за които се е гласувало и тези които са псечелили класирането може ли линк на ЛС ?
благодаря предварително
още веднъж се извинявам
весели празници на всички и честито на именниците днес !
Всеки луд с номера си.....

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

bicho1976

На Великденският конкурс тринадести,сега осми.
Догодина ще ви "разбия" :-D
Поздравления за всички участници.Моят аквариум вече не съществува,не беше сниман за конкурса.
Цяла година го чаках този конкурс но така се стекоха нещата че замених всички китки за по-голям аквариум.Въпреки всичко не се сдържах да участвам.
"Главното не е победата, а участието!"

magutta

Благодаря на всички колеги за гласовете! Съжалявам, че по празниците нямах възможност да посетя форума и да гласувам за моите фаворити.
Лично аз съм много доволна от резултата - може да съм чак 12та, но я сравнете литража  *thanks
Благодаря! Весели празници на всички и приказни аквариуми догодина!

Peakone

Това, което ми прави впечатление е... че хората немогат да оценяват. Като изключим победителите, които са напълно заслужили от там нататък всичко в оценяването е мазало. Никой не взима под внимание литраж, постигнат ефект и т.н. Струва ми се, че масово хората са гласували за фаворитите си и на останалите са напляскани разни оценки там колкото да се каже, че е гласувано. А и не липсваха глупави коментари  =-O

Мисля, че най-добре ще е оценяването да е с жури, хора, които разбират от това.
Не ме разбирайте погрешно, аз не съм очаквал нищо и не претендирам за по-предно класиране или нещо от сорта. Просто това е впечатлението, което остава у мен след излизането на резултатите и организаторите нямат никаква вина!

Асен Евгениев

Гласуването за всички участници е задължително и затова, след вота за фаворита си всеки
е "напляскал" някакви оценки за останалите.
Колкото до журирането, конкурса не е нацинален или международен, а форумен. Допустимо е
победителите да бъдат определени според разбиранията и естетическите /акваристични/ критерии
на колегите. То е нещо като картините. Експертите /демек разбирачите/ оценяват картините на
Пикасо на по 20-30 милионе долара и повече. Аз обаче предпочитам да си закача на стената
пейзаж от неизвестен автор /оценен от същите тези експерти на "жълти стотинки"/, който да
ме кефи и да релаксирам, съзерцавайки го, вместо да се пуля в "мацката" на Пикасо, на която
едното око е на рамото, а циците на задника. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stilista

Цитат на: MeTogu - 27.12.2010 06:48
Честито на победителите.А за другите участници мога да кажа само "Не губете кураж,за следващия тираж!"
Милене след работа идвам да почерпиш за наградата.  :-D
Не мога да си намеря място от кеф!Благодаря на всички че са харесали аквариума ми  *privet*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

kraz_79

Цитат на: Peakone - 27.12.2010 15:36
Това, което ми прави впечатление е... че хората немогат да оценяват. Като изключим победителите, които са напълно заслужили от там нататък всичко в оценяването е мазало. Никой не взима под внимание литраж, постигнат ефект и т.н. Струва ми се, че масово хората са гласували за фаворитите си и на останалите са напляскани разни оценки там колкото да се каже, че е гласувано. А и не липсваха глупави коментари  =-O

Мисля, че най-добре ще е оценяването да е с жури, хора, които разбират от това.
Не ме разбирайте погрешно, аз не съм очаквал нищо и не претендирам за по-предно класиране или нещо от сорта. Просто това е впечатлението, което остава у мен след излизането на резултатите и организаторите нямат никаква вина!
Съгласен съм с колегата, трябва да се оценява от разбиращи хора-иначе в една или друга степен се изкривява резултата.тоя ми е приятел ,айде да не го обидя,ония пък ме зесегна в една тема -дай да го ощетя.Много е субективно всичко,не че при жури няма да е така ,но поне по малко хора ще поемат "негативите"  *MODERATOR* .На първите места ясно че ще са  добрите,но класирането на останалите е  както дойде-всеки си чатка каквото му скимне.
А относно коментарите  имаше дразнещо " угоднически" и противоречиви с останалите коментари за даден участник.Нека има жури с  хора които разбират ,а не такива като мен и други незнайни потребители да предопределят класирането, а  по-активните и предполагащо се по -знаещи съфорумници  да слагат все високи оценки  *NO* Не виждам логика да гласуваш за първите трима с 5.все един от тях трябва да ти харесва повече от другите

Асен Евгениев

Разбира се, че има логика да се гласува за първите трима с 5. Ако за първия гласувам с 5,
за втория с 4 ... и за петия с 1, за останалите 15 как да гласувам? *dontknow*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kraz_79

Цитат на: akapulko - 27.12.2010 16:40
Разбира се, че има логика да се гласува за първите трима с 5. Ако за първия гласувам с 5,
за втория с 4 ... и за петия с 1, за останалите 15 как да гласувам? *dontknow*
ами те ако всички гласуват за като тебе за първите трима с 5, то кой ще е на първо място.не  ти ли прави впечатление че "наказващите" ниски оценки са от неизвестни и неактивни юзъри ,което ме хвърля в съмнения ]:->
абе майната му, Честито на победителите  :-)