• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Генетика и чисти линии гупи

Започната от fridolina, 19.11.2005 16:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Harry1976

Мисля, че най-добрият вариант е да е девствена, ако е възможно.

Цвети, а какво става с гамбузиите? :)

С женски ендлер не зная дали ще се получи, явно мъжките от този крос ще са нормални ендлери. А женските - един господ знае... :)
: 21 декември 2010, 08:01:37
*offtopic Едно въпросче извън темата... По колко дни средно носят дермогенисите и имаш ли някоя снимка?  *bg* *privet*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Desmoria

Цитат на: MeTogu - 20.12.2010 19:17
Мисля че един познат има такива жълти.Ще взема 3-5 рибки да видим дали ще си избереш някоя женска.Или трябва да е девственна?

Желателно е, но не е задължително.
: 21.12.2010г 21:09ч
Цитат на: Harry1976 - 21.12.2010 08:03
Мисля, че най-добрият вариант е да е девствена, ако е възможно.

Цвети, а какво става с гамбузиите? :)

С женски ендлер не зная дали ще се получи, явно мъжките от този крос ще са нормални ендлери. А женските - един господ знае... :)
: 21 декември 2010, 08:01:37
*offtopic Едно въпросче извън темата... По колко дни средно носят дермогенисите и имаш ли някоя снимка?  *bg* *privet*

Ами грубо казано на около 40 дни, но много от малките се раждат мъртви, което се дължи на липса на витамини май. Снимки нямам. (Това за дермогенисите)

За гамбузията в момента се уговарям с човека, че за малко се разминахме.  :-|
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

raiko

Ако мислиш, че женска гупа жълто тукседо ще ти свъри работа, мога да се поинтересувам къде в София можеш да я намериш.Мисля, че в "Надежда" и в "Люлин" два магазина имат в момента от тях. Ето как изглеждат:





nikolay0876

 *offtopic Мен по ми е интересно тези сомчета какви са. И евентуално как мога да се сдобия с тях?

kosturska

Аз си купих такива yellow tuxedo от магазина в 5та част на Надежда (близо до Билла). Имам съмнения, че може да са излишните риби от селекция. Ако някой прояви интерес, нека ми прати лс. Ще дам карта или, ако мога, ще бъда "екскурзовод" :-)
Рибите са по 1.50, което ми се струва доста ниска цена за това, което представляват. Лично аз съм много доволна
Ако някога дойде ден, в който не сме заедно, трябва да знаеш някои неща... Ти си по-смел, отколкото вярваш, по-силен, отколкото изглеждаш и по-умен, отколкото си мислиш. Но най-важното нещо е, че независимо дали сме разделени, аз винаги ще бъда там за теб и винаги ще те обичам!
Мечо Пух

wwladoo

Колеги това не е чисто жълто токседо а бледа имитация,поне на снимките които е дал Райко!!!Съжалявам но е така,не е чиста линията иска още много работа по нея!!!! ;-) :-)Иначе анциструсите са перфектни и заслужават много по голямо внимание!!!!Колежке,точно това са рибите брак при изчистване на линия,каквито и са от снимките на Райко--много си права и затова цената е такава--1.50лв-иска работа 4-5 месеца и може да се получи нещо,а може и да не се получи!!!!Ето ви чиста линия Жълто токседо,женските са идентични----https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi56.tinypic.com%2F290uddf.jpg&hash=7eee7197e1180edccd31d8593de8f69b9a5d85e7Сами си направете разликата!!! ;-) :-)Внася се брак(иска работа и много ентусиазъм),на никакви цени това е истината за такава държава като нашата!!!Снимката е оригинална от един от най -уважаваните сайтове за класификация на гупи в света!!! :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

nikolay0876

Мойта питанка беше за анциструсите.

raiko

23.12.2010 00:49 #142 Last Edit: 31.12.2010 09:44 by raiko
 *offtopic

Цитат на: nikolay0876 - 21.12.2010 23:13
*offtopic Мен по ми е интересно тези сомчета какви са. И евентуално как мога да се сдобия с тях?
В тази тема съм дал информация за тези анциструси:
http://aquariumbg.com/forum/somovi/hibrid-ot-ancistrusi/

Цитат на: wwladoo - 22.12.2010 00:52
Колеги това не е чисто жълто токседо а бледа имитация,поне на снимките които е дал Райко!!!Съжалявам но е така,не е чиста линията иска още много работа по нея!!!! ;-) :-)Иначе анциструсите са перфектни и заслужават много по голямо внимание!!!!.....
Владо, странно е,че човек като теб,който има претенциите да разбира от гупи прави такова изказване! Ако някога си отглеждал жълто тукседо, би трябвало да знаеш, че това е нормалното оцветяване на младите гупи от тази селекция(говоря за рибките от моята снимка). С времето черният и жълтият цвят стават по-интензивни и рибките придобиват характерния си вид.Тези гупи не са внос а са мое производство. Ето едно клипче с няколко от тези гупи в по-напреднал етап от развитието им:



Собствениците на този магазин в Надежда най-вероятно са мои клиенти и ако рибките  в магазина им не са били с много добро качество, това се дължи на факта, че явно в аквариума им са останали последните рибки а хубавите са били изкупени преди това. Те неведнъж са купували от мен рибки и е нормално с времето да са се натрупали гупи с по-ниско качество и да са ги пуснали в продажба на по-ниска цена. ;-)



ПП. TOXIC, препоръчах ти тези магазини , защото скоро няма да идвам в София, иначе лично ще ти донеса една женска гупа стига да проявиш интерес.  *THUMBS UP*:-)

wwladoo

Райко знам,че можеш да се обидиш но изказването ми не е странно, а това дали имам претенции че разбирам от гупи не съм го афиширал,че разбирам от гупи--просто имам голям опит с гупи--и няма да споря само ще констатирам,че в първоначалният си вид без допълнителна намеса,имам вредвид ибридинг и изчистване(това си е търговска тайна и нямам право да искам, а и не искам инфо) на първоначалните гупи от снимката с анцитрусите твърдя,че това не са едни и същи гупи от първата и втората снимка(мъжките,защото на втората снимка не виждам женски гупи и не мога да кажа за тях)!!!Колкото до постепенното оцветяване и насищане на черният и жълтият цвят при чиста линия жълто токседо при израстване на млади екземпляри--твърдиш го ама не си сигурен сам---да има насищане постепенно има ама САМО на единият цвят-ха познай на кой от двата цвята!!Аз също няма да разкрия по какво съм познал че не са едни и същи гупите--който има опит и разбира ще види сам  т.е.--това не са мъжкарите от първата снимка на втората,не изключвам възможността техни роднини и т. н.-но в никакъв случай едни и същи!!!Спирам до тук спора и да пиша в тази тема.Иначе щом твърдиш,че са отгледани от теб-- *privet*--говоря за вторите,браво отлични гупи!!!А и прочети внимателно поста ми никъде не съм написал,че твоите гупи от първата снимка са от внос!!!Констатирам,просто че в много от случаите се внасят некачествени гупи-които на пръв поглед имитират чистите-това е,но после идват проблемите при работа с тях,просто са отсети да наподобяват малко преди да се внесат, е какво да се направи такава е цената-няма качество без съответната цена  !! ;-) :-)Е това е от мен,поздрави на всички ентусиасти като мен и любители на тази прекрасна рибка.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

sss

На снимката с амциструсите изглежда,че фоновия цвят не е сив. Ако е така - всеки ще си направи извода, че на снимката и на клипа са различни рибки.  На клипа има наистина отлично жълто тукседо, за което поздравявам Райко! *BRAVO*

raiko

Цитат на: sss - 23.12.2010 09:41
На снимката с амциструсите изглежда,че фоновия цвят не е сив. Ако е така - всеки ще си направи извода, че на снимката и на клипа са различни рибки....
Там е работата, че снимката не е ясна и не може от нея да се прецени какъв е фоновия цвят на рибите. Точно затова не разбрах как Владо стигна до заключението, че тези гупи са брак и са бледа имитация на жълто тукседо!  ...Както и да е, нямам намерение споря.

wwladoo

Аз казах в по горният си пост,че няма да споря и спирам--защото нямам претенции,че разбирам от гупи,моето мнение си остава за мен,което го знам от опит също!!!Нито съм знаел че тези гупи са били отгледани от теб-нито нищо,просто си изразих мнението което не е меродавно за всички нали!Живи и здрави---само ще кажа,че преди известен период от време,беше залято с подобни гупи от внос(като от първата снимка)- и в СФ и в страната,и момичето което писа по горе в темата, че си е взело такива,Райко може да не са от твоите--както изразяваш съмнение ,а от същият този внос!!!И не фоновият цвят е причината за категоричното ми мнение!!! :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

raiko

Цитат на: wwladoo - 23.12.2010 03:09
.....Спирам до тук спора и да пиша в тази тема....

Цитат на: wwladoo - 23.12.2010 22:07
Аз казах в по горният си пост,че няма да споря и спирам--защото нямам претенции,че разбирам от гупи,моето мнение си остава за мен,което го знам от опит също!!!Нито съм знаел че тези гупи са били отгледани от теб-нито нищо,просто си изразих мнението което не е меродавно за всички нали!Живи и здрави---само ще кажа,че преди известен период от време,беше залято с подобни гупи от внос(като от първата снимка)- и в СФ и в страната,и момичето което писа по горе в темата, че си е взело такива,Райко може да не са от твоите--както изразяваш съмнение ,а от същият този внос!!!И не фоновият цвят е причината за категоричното ми мнение!!! :-)
*dontknow*..... :duvar:

chepik

Нека да се изкажа и аз :)
Първо снимката не е много ясна, второ като гледам рибките ми се виждат млади и още е рано да се каже колко е качествена линията и трето
всяка линия има свойте характерни белези не само по окраска и фонов цвят но и по генотип дали е хетерозигтна хомозиготна X,Y свързана и т.н., та по въпроса каква е тази линия само производителя на рибките може да каже, а това дали им е по-светло жълта, по-тъмна,по-голяма, по-малко опашката и т.н. няма никакво значение все си е жълто тукседо друг е въпроса колко е качествена линията.

ancitrusa

Извинете ме че спамя темата, но ме интересувa гупи, жълто тукседо, само в София ли може да се намери? Защото в Варна не съм виждал  :( :(

Similar topics (5)

51085

Публикации: 7
Прегледи: 4209

18760

Публикации: 48
Прегледи: 30786

58436

Публикации: 3
Прегледи: 1680

56801

Публикации: 4
Прегледи: 3401