• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проект черноморски биотоп-Aкула, котка, врана, лястовица, калкан, писия, лапина

Започната от Коле99, 28.08.2010 22:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamos

Не забравяй седмичната добавка на йод. Той е жизнено необходим за повечето черноморски обитатели.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

abaro

Днес, на плажа, покрай зарганите (дето ги нямаше), хванах 2 калканчета. Едното 5см, другото значително по-голямо - 7см. Веднага ми дойде наум за вас, с черноморските аквариуми, но реших че няма как де го опазя живо. Иначе бяха големи красавци.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Coral Master

Ц-ц-ц, язък!
Ама както говориш в минало време, надявам се, че си ги пуснал обратно в морето!
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

Коле99

Калканчетата станаха четири (5,10,24,25 см.). Обожават копърка, както и другите (ЧМ) обитатели   *DRINK*
Aу, ау

macipis

Цитат на: Коле99 - 16.11.2010 02:49
С цаца, скаридки, онзи ден с живи червеи.

И аз искам малки скаридки ! Би ли ми казал как се сдобиваш с храната в този студ ? Защото вече си е голям клинч в морето, а там е истинската храна.

Коле99

Цитат на: macipis - 15.12.2010 01:22
И аз искам малки скаридки ! Би ли ми казал как се сдобиваш с храната в този студ ? Защото вече си е голям клинч в морето, а там е истинската храна.
Ами докато беше топло имаше, а сега темп. паднаха с 20*C и няма. С Киро изкарахме около 70-100 скариди, но температурата  на водата беше 15*C, и имаше. Мястото е южното пристанище на Несебър, където е големия камък и рибарските лодки. Иначе цацата е около 1.50 лв.
Aу, ау

Canary

И нещо много важно, понеже от скоро имаш озон, надявам се, че имаш и активен въглен. Трябва винаги да имаш активен въглен при работа с озон, иначе ще береш ядове.


Какво имаш предвид за озона и активния въглен? Тук при нас съм виждал да слагат активен въглен в нещо като капачка и я слагат върху чашката на скимъра, за да не мирише озона, тъй като активния въглен го абсорбира. Това ли имаш предвид, или поставянето на активен въглен в последното отделение на съмпа? Дай повече детайли за ползването на озона, моля!
Поздрави!!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1108560600_2_20_GBP_2_dark.png&hash=ed62518317a081a01b4531c761ab543af891ed29

Коле99

Цитат на: Canary - 16.12.2010 21:07
И нещо много важно, понеже от скоро имаш озон, надявам се, че имаш и активен въглен. Трябва винаги да имаш активен въглен при работа с озон, иначе ще береш ядове.


Какво имаш предвид за озона и активния въглен? Тук при нас съм виждал да слагат активен въглен в нещо като капачка и я слагат върху чашката на скимъра, за да не мирише озона, тъй като активния въглен го абсорбира. Това ли имаш предвид, или поставянето на активен въглен в последното отделение на съмпа? Дай повече детайли за ползването на озона, моля!
Поздрави!

Ами до колкото знам при работа с озон се отделят някакви химии, които не са хубави. И за това се слага активен въглен да абсорбира. В момента съм спрял озона, който беше на късо в скимера със сонда и мВ контролер. Уейвмейкърите за течение съм ги сложил до повръхността на водата да засмукват въздух и да вкарват яко кислород. Така, че да окисляват органиката и да е всичко естествено, както в морето. Сифонирах съмпа и ОВП ми скочи от 250 до 350 мВ. Без озон, Благодаря на Киро за съветите ! Сменям вода по 100 литра (ЧМ) на седмица. Скимера не отделя органика и водата е чиста. Успях да уловя уникални моменти при включена светлина( МХ). 
Aу, ау

Коле99

Благодаря на Рибарите, Жоро, и на всички в този чудесен форум, където всеки споделя и си помагаме.

Пожелавам на всички Весела Коледа и Щастлива Нова Година!

Една Коледа за много желания.
Една Нова година - за много мечти!
Една цяла година - за много успех!
Весели празници !
Aу, ау

N.Nobs

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

abaro

Смятай че така беше още вчера следобяд. Явно имат агенти-доносници в Ютуба. ;-)
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

миа

Страхотно е! Имам някои тъпи въпроси, но ми е толкова любопитно, че ще ги задам:
1. Морската врана би ли изяла морска игла?
2. Какво е това рибче като калканче с издължено тяло-писия е, нали?
3. Къде отидоха акулките?
4. Колко и какви са обитателите (едни дребнички подскачат из камънаците, тях не мога да ги разпозная).
5. А морската лястовица защо я пуснахте? Няма ли да се спогаждат?
6. Един скорпид би ли убил другите риби?
7. Ракът къде е?
8. Каква е пъстрата рибка, която се появява около третата минута на това видео ,,ЧМ Врана с другарче.MPG"?
9. Защо няма жива мида, тя не би ли оцеляла?
10. Рапанът жив ли е?

:-)Много ми е интересна темата. Съжалявам, че зададох толкова много тъпи въпроси, но ,,По-добре тъп и упорит, отколкото само тъп".

kamos

Позволявам си аз да отговоря на част от въпросите, въпреки, че темата е на Коле.
1.Черноморските риби биха изяли всичко, което може да влезе в устата им.
2.По въпроса за писията - Коле да отговаря.
3.Акулката не успя да се аклиматизира, въпреки усилията на Коле, Корал мастера и моите. Някой път така става.
4.Малките обитатели по камъните са различни видове морски кучки и малки лапини.
5.Незнам Коле да каже.
6.Категорично да! Няма друга такава гад! Убива само за удоволствие.
7-8-Коле.
9.Има живи миди по камъните и в съмпа, няма проблем да живеят, но не и близо до рапана, който си ги хапва.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Coral Master

Ако става въпрос за езерния рак, последно като говорихме с Коле преди няколко дни, ми каза че си е жив и здрав и яде здраво. Никога преди не съм предполагал, че езерен рак ще живее на черноморската соленост!
Относно морската лястовица, не съм чул да има проблем с нея ... надявам се Коле да се намеси с повече информация, но хайванчето два пъти ми яде от ръцете, докато бях там :buff:, та сме си приятелчета ... ще е жалко ако Коле я е пуснал, защото се чувстваше много добре в аквариума.
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

Коле99

1. Враната обича цаца и сафрид, по собствени наблюдения.
2. Да, Писия е. Дължината и достига до 35 см., рядко 50см.
4. Лапинки и морски кучки.
5. Морска лястовица, дължина до 50 - 60 см., най-красивото животно (цветовете и са като дъгата).
7. Ракът - пагур беше хищник и ги закачаше. Имам речен, който живее!
8. Зеленушка, лапина - до 30 см., обича водорасли.
10. Рапан - освен лошото изяждат и хубавото.
Aу, ау

Similar topics (5)

36353

Започната от борислав


Публикации: 25
Прегледи: 20184

12052

Публикации: 56
Прегледи: 35822

57152

Започната от IcyLand


Публикации: 18
Прегледи: 44622

17715

Започната от Cabral


Публикации: 49
Прегледи: 37741

6251

Публикации: 18
Прегледи: 245265