• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кардинали - общи въпроси

Започната от marta, 22.11.2010 10:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

Трябва да сифонираш дъното ли?!С 12 риби в 112 литров аквариум стартиран преди 2 месеца.Не се излагай.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

neon88

                             Здравейте!
       Рибките трябва да са 1/3 от размера на възрастните,за да е спокоен човек.УСПЕХ!

marta

Добре, значи трябва да изчакам още време... А освен 12 кардинала имам още и 3 ансцитруса малки и скариди, които ако не се лъжа са 8 с две бременни ама не мога да разбера дали има и малки скаридки :) Ще гледам внимателно тогава да оправя растенията, за да не навлека на водата повече амоняк от необходимото. Явно малките рибки са почнали да си хапват бобови рачета, защото са изключително намалели...

pqko

09.12.2012 18:52 #18 Last Edit: 16.12.2013 17:45 by Desmoria
колеги гледам кардинали но няма живинка в аквариума мисла да си зема червен неон,дали ще съжителсват,даите съвет благодаря.

buchkata

да,ще съжителстват прекрасно,но ако искаш да размножиш кардинала без усилия, си го остави сам в аквариума.Той не закача малките си-бързо ще видиш пишлеметата.

pqko

знам вече имам малки,дано неоните да не ги ядът

buchkata


Bolta

Видях тема за Кардинали и ще питам тук, че не ми се рови из темите. :-[
Ще папкат ли Кардиналите поколенията на ред черита? Аквариума е 50 литра с доста растения.

stilista

И мене ме вълнува същата дилема ,но за 13л аквариумче.
За по голям обем гарантирам че не бутат понеже вече съм правил такава комбинация +пристели в 200л ,но за наното се притеснявам .Имах ендлери и почти заминаха черитата(станаха 5-6)
За справка сега съдчето е 30/15/30
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Nikiengi

Цитат на: Bolta - 10.12.2012 02:57
Видях тема за Кардинали и ще питам тук, че не ми се рови из темите. :-[
Ще папкат ли Кардиналите поколенията на ред черита? Аквариума е 50 литра с доста растения.
Няма рибка (с изключение на Анциструса може би), която да откаже да изяде новородена скаридка, но щом има достатъчно растения, и най-вече мъхове, ще оцелеят повече от достатъчно.  :-)

Bolta

Да, след като пуснах поста намерих темите... наистина е дъвкано доста по въпроса.
За разлика от Кардиналите, наскоро се случи да гледам временно в 13 литрово аквариумче ред чери и разбора Борарас Бригите и нарочно съм ги наблюдавал доста време - никакъв интерес към скаридките бебета. Имах дилема дали сега в 50 литровия да са кардинали или бригитки. Кардинала ми се струва, че е по-едър от Бригитките, та май няма да е той.

pqko

преди една година гледах пак кардинали,бяха 4 броики в аквариум 30 литра,начи полудеха ,много малки ,а сега са 13 кардинала в аквариум 112 литра добре  залесен , и от време на време пъкне някое малко и после изчене,последно бяха се задържали няколко но сега ги няма.колкото се по стараеш ништо нестава ,убедил съм се. :-)

danielm

в малката аква докопват манджа ... в голямата не могат да намерят и едно чехълче.
досега в голямата аква при мен квото съм сложил се е  развдило ... и нищо не е дорасло!

playback

Колеги моля дайте съвет за следния проблем.

Купих 5 воални кардинала и ги гледам с 6 родостомуса и 3 микроразбори галакси в 54 литра аквариум. Не бях гледал кардинали досега и не знаех какво им е поведението, но по наблюдения от последните 2 седмици съм малко притеснен. Постоянно гонят родостомусите  и галакситата. Последните се крият във валиснерията и ако излезнат на открито , кардиналите ги погват.

Гледам че 2 от кардиналите са с надути кореми, възможно ли е да гонят заради предстоящо хвърляне или нещо подобно ?

kuk93

Цитат на: playback - 06.01.2013 23:11
Колеги моля дайте съвет за следния проблем.

Купих 5 воални кардинала и ги гледам с 6 родостомуса и 3 микроразбори галакси в 54 литра аквариум. Не бях гледал кардинали досега и не знаех какво им е поведението, но по наблюдения от последните 2 седмици съм малко притеснен. Постоянно гонят родостомусите  и галакситата. Последните се крият във валиснерията и ако излезнат на открито , кардиналите ги погват.

Гледам че 2 от кардиналите са с надути кореми, възможно ли е да гонят заради предстоящо хвърляне или нещо подобно ?
Това е нормалното поведение на кардинали по време на размножителен период- перчат се и след това част от тях(загубилите) биват прогонени, след това си хвърлят хайвера за няколко дни и спират да се преследват.
При мен положението беше същото-от 10 кардинала -9 се криеха във валиснерията и един, който беше най-големият, ги гонеше и буташе. След това допусна една женска на територията си и на следващия ден забелязах малки. След като приключиха с размножаването спряха да се гонят, но 4-5 след това пак се перчиха и след това пак се гонят. Когато се отглеждат сами има голям шанс да имат поколение без да се налага да се прави нещо специално.
Пробвай да залесиш повече с големи растения за да има къде да се крият.

Similar topics (5)

43579

Публикации: 5
Прегледи: 5023

4426

Публикации: 59
Прегледи: 54912

3434

Започната от cardin


Публикации: 88
Прегледи: 53917

11515

Публикации: 204
Прегледи: 78416