• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проект черноморски биотоп-Aкула, котка, врана, лястовица, калкан, писия, лапина

Започната от Коле99, 28.08.2010 22:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Coral Master

Браво!
Виждам, че нямаш проблеми с подръжката.
Бих си позволил само един съвет, да вложиш малко творчество в подредбата на камъните. В интернет, вкл. и в този форум има много идеи, виж постовете на tishovsx.
А, и още един съвет, премести сателитния приемник, аквариума с времето ще му хвърли толкова сол, че идея си нямаш какво ще стане.

За мен ще бъде голямо удоволствие да видя този чудесен аквариум на живо. Ако не е проблем, моля те да ми пуснеш на лично съобщение телефона ти, като идвам някой път до Сл. бряг да ти се обадя.
А пък имам и една идея, дали ще се съгласиш да пробваме с корали в твоя аквариум? След като е винаги топъл, мисля, че биха могли да оцелеят, особено меките. За мен ще е много интересно какво би станало.

Още веднъж, поздравления! И не забравяй да ни показваш новите придобивки в аквариума.
: 30.10.2010г 02:02ч
И нещо много важно, понеже от скоро имаш озон, надявам се, че имаш и активен въглен. Трябва винаги да имаш активен въглен при работа с озон, иначе ще береш ядове.
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

Коле99

Благодаря за съветите  *privet* Има нов обитател, а морската врана си има компания ! Видео споделяне / VBOX7 Семейство Костурови-PERCIDAE-бяла риба-Sander L.   - Благодаря  на *ДискусБГ* за проекта.
Aу, ау

elblanko

Браво, това се казва красота.  *privet*
Имам един приятел моряк който ми е разправял че е хващал огромни бели риби, не че ти е проблем де, сигурно като порасне много ще си хванеш друга и готово.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Коле99

Цитат на: elblanko - 31.10.2010 10:28
Браво, това се казва красота.  *privet*
Имам един приятел моряк който ми е разправял че е хващал огромни бели риби, не че ти е проблем де, сигурно като порасне много ще си хванеш друга и готово.
Благодаря на рибари от Несебър, които ми се обаждат по телефона и аз ги чакам на кея. Благодарение на тях зяпаме тези красоти *privet* *bg* Е и аз имам малко  ;-) ходене :-D
Aу, ау

Coral Master

Когато ти хванат акула, трябва всички да действате много бързо. Гледал съм по Нешънъл джиографик, че акулите могат да дишат само ако течаща вода минава непрекъснато през хрилете им, т.е. те дишат само когато плуват и ако не плуват - умират от задушаване. Няма причина черноморските акули да правят изключение. Там хрилете им ги обливаха с маркуч, докато бяха хванати и не можеха да плуват.
Може би трябва да провериш списъка на Мишо Калкана за акули, допускам, че можеш да му поръчаш далеч по-внушителни видове акули. Виждал съм в  магазин в Индонезия  да се продава такава акула, около 50-60 см, но нямаше нищо общо с черноморските, честно! Само трябва да я свикнеш на ниската соленост, но това не би трябвало да е проблем. Четох, че са забелязвани често и доста бели акули (да, големи, бели акули!) в началото на Черно море, отсам Босфора. Същите акули ги има много около Тасос и Солун, по бреговете на Хърватска, Италия Испания и Франция и особено около Сицилия и Малта. Даже около Сицилия белите акули са истинска напаст, като постоянно късат мрежите на рибарите. Аз често ходя там и това го знам от първа ръка. От време на време се чува и за нападнати хора ...
Ако успееш да аклиматизираш акула и ватос в твоя аквариум, ще го направиш може би най-великия fish-only морски аквариум в България !  *THUMBS UP*

Пожелавам ти го!

А за който представлява интерес, прилагам карта с точките на най-голяма концентрация на акули в Средиземноморието.



80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

Коле99

Цитат на: Coral Master - 31.10.2010 23:24
Когато ти хванат акула, трябва всички да действате много бързо. Гледал съм по Нешънъл джиографик, че акулите могат да дишат само ако течаща вода минава непрекъснато през хрилете им, т.е. те дишат само когато плуват ...
Ако успееш да аклиматизираш акула и ватос в твоя аквариум..

За Ватос няма проблем има безброй( Морска лисица) За акулата и аз знам, че е трудно. Лично съм хващал с кепче от рибарска лодка. Някой от рекетата сигурно е хвърлил, заради големината - като са малки ги пускат.
Aу, ау

Коле99

Малко скейп между Камос   *privet* и мен:
Aу, ау

Коле99

Здравейте приятели!
Имаме си нови обитатели. Проекта е завършен успешно. Морските обитатели се чувстват превъзходно. От тук нататък ще следя развитието на морските обитатели и състоянието на водата. Чакам последния морски обитател - ватос. Като ме видят се плашат и се крият. Успях да уловя някой моменти.
Aу, ау

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Коле99

Цитат на: MeTogu - 16.11.2010 00:01
А с какво ги храниш тези сладри?
Със цаца, скаридки и черна мида, а онзи ден с живи червеи.
Aу, ау

Coral Master

Страхотно е!
Съвесем скоро ще идвам до Несебър за няколко дни и непременно ще го видя, просто не мога да пропусна!
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

mitacheee


Коле99

Цитат на: mitacheee - 16.11.2010 22:01
Браво уникално е.Няма ли да има водорасли?
Да, и аз мисля по тоя въпрос. Няма да бързам ще сложа един камък с водорасли в дисплея (две метал халоидни) и  един в рефюджиума ( четири диода). Температура ми е 17*C, течението е силно. И аз много искам -  по завладяващо е. Ще видя как се развиват в двата съда и ще преценя.
Aу, ау

Коле99

Морската врана си има приятели. Още една врана и лапина (зеленушка, рядък вид).
Aу, ау

Coral Master

Страхотни риби! Всеки път се удивявам колко интересни риби има в Черно море!
Живот и здраве, понеделник-вторник се очертава и аз да изплакна очите пред твоя аквариум.
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

Similar topics (5)

6251

Публикации: 18
Прегледи: 245264

40413

Публикации: 87
Прегледи: 50501

12962

Публикации: 38
Прегледи: 29294

18028

Публикации: 2
Прегледи: 4955

36353

Започната от борислав


Публикации: 25
Прегледи: 20183