• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Не иска да расте!!!

Започната от SuNnY_gIrL, 09.09.2010 18:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SuNnY_gIrL

Преди една година хелерката  ми роди и за жалост остана само една рибка. От тогава до сега тя седи в буркан (мисля, че е около 1 литър) и си представете, вече е на 1 година и е около 2см. Това от големината на буркана ли е или нещо не я гледам добре, защото за 1 рибка, която е 2 см мисля, че 1 литър и е добре! Моля Ви кажете ми, какво не правя като хората?  :-( :-( :-(

petarvalchev

Не й е добре в 1 литър. По принцип трябва 1 литър на сантиметър рибка, но това е относително. Нормално е да си остане малка рибката, при положене, че няма място за растеж.

reaskol

*offtopic Сори ама заглавието направо ме уби.  *ROFL*  Пусни го в аквариума иначе такова ще си остане !

SuNnY_gIrL

09.09.2010 20:14 #3 Last Edit: 10.09.2010 18:59 by SuNnY_gIrL
Аз до сега се притеснявах и не я пусках в големия аквариум, защото ме беше страх, че по-големите рибки вътре ще я гонят постоянно или ще я наръфат (те са на дължина около 4-5 см). :-( :-(


ico

Сигурно на рибката щеше да и е по-лесно, ако я бяха изяли големите. От колкото да се тормози в тоя малък съд, с мизерни условия и нестабилна температура.  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

митко

Даа,тази риба няма да порасне никога,личи си по очите.Прекалено са големи-закърняла е.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch