• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 18:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Генетика и чисти линии гупи

Започната от fridolina, 19.11.2005 16:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vasso

Цитат на: TOXIC - 28.07.2010 15:38
Слава Богу гниене на плавници не е имало, на снимката просто така изглежда. Сега предстои друго изпитание, заминавам за 4 дни на море и хрененето ще го оставя на баба ми. Ако и след това оцелеят ги признавам за особенно издръжливи рибоци. :) Друго което е, че аз предварително се поинтересувах как са гледани рибоците и тайландеца ми каза, че правел по 2 смени на водата седмично по 20% и ги е хранел със.......жива артемия и храна на люспи, но няма да издавам фирмата тъй като е доста известна, но не рекламира на сайта.
Поздравления първо за поетия риск, дано имаш успех и занапред. *privet* Иначе като оставям храненето на роднини, разпределям порциите предварително, че някои попрекаляват със старанието. :-D

Luton

Поръчвам си вече няколко пъти, селектирани гупи от шотландска ферма
и последния път пътуваха три дена, като имаше и десет черита.
Хората ми казаха че няма проблем да изпращат във всяка една точка на света стига да има желаещи.
Евентуалните щети си ги поемат, стига да им изпратиш снимка с мъртви и неотворени пакетчета риби.
Изпращат винаги няколко броя в повече за да покрие евентуална щета!

Desmoria

Рибоците геройски оцеляха след храненето на баба ми и ми прави впечатление, че колкото по-рядко сменям вода, толкова по-добре се чувстват. Бременността на женската вече е доста напреднала и дори се виждат малки червени очички в корема и. Очаквам бебоците началото-средата на следващата седмица. Ето малко снимки от вчера:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F6846%2F019947101-big.jpg&hash=3d378a49bc9e07787cf636187bab7e78a76b80dd

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F6846%2F019947100-big.jpg&hash=831508e687ad56a8a6704f090e9ef218984f6583

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F6846%2F019947102-big.jpg&hash=3ec283b43fec22f2bb5a821f7847b48046bde261
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Лора

Супер, дано успешно захраниш малките и дано оцелеят.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

devil111

какаво стана роди ли прозрачната  :-P ?
Всеки луд с номера си.....

Desmoria

Все още не. С днешния ден стават 21 дни от последното и раждане. В близките 2-3 дни очаквам щастливото събитие. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

devil111

а предното раждане шри теб ли се случи ?
: 10.08.2010г 12:12ч
ако мога да те помоля след раждането или когато ти е удобно да качиш снимки че ми е много интересно развитието по темата .
ПОЗДРАВИ !!!
Всеки луд с номера си.....

Harry1976

Без да претендирам, че съм познавач, ще се включа в гадаенето за термина на поколението!  :popcorn:

Различните видове гупи, даже различните женски си раждат по свой часовник. Най-къса бременност съм имал 24 дена, а най-дълга - 31. Тази селекция е непозната у нас. Като имаме предвид, че и понякога селектираните рибки носят малко повече, бих се спрял на среден вариант - бременност от около 26-28 дена. Разбира се, не бива да забравяме и температурата на водата. Цвети, при 24-26 ги гледаш вероятно. По това време на годината аз изключвам нагревателите, а водата е точно 25-26 градуса при мен. Стискам палци скоро да се похвалиш! Очаквам подробен доклад относно продължителността на раждането, броя на малките, състоянието им, както и на майката, разбира се!  *YAHOO*  *THUMBS UP*  *DRINK*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Desmoria

Така, значи температурата е именно 25-6 градуса. А предишното раждане е било на 20ти Юли, сами си правете изводите. До снощи не беше родила, като се прибера днес от работа ще видя какво е положението. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Harry1976

Добрееее!  *DRINK* Тогаз пускам залог за раждане между 14-ти и 17-ти август! При мен гупичките раждаха сутрин рано, да видим тази рецесивна селекция какви ще ги свърши в нашите условия. :) Надявам се същото така да те зарадва с поне 30 здрави и жизнени малчугана! Ако позная, ще черпиш! :)
А, и малко спам....  *spam Какво правят жълтурите? Ако искаш, пиши ни личен за това.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Desmoria

До днес няма промяна освен, че рибока ми се вижда по-слаб, но дребосъци никъде няма, а няма как дори да е родила да не се е скрило поне едно рибоче. В тоя аквариум е голяма джунгла от явански. Жълтите са добре, поне женските. Мъжкия обаче го видях сутринта да лежи на едно растение, което малко ме притесни. Знам, че е доста дъртичък ама не е сега момента да гушва букета. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Harry1976

Хм, странно ми се струва... А като е такава джунгла може да са се скрили и повече, дори и от тебе! :) Дано всичко е наред с мъниците. Може утре да има малки плуващи изненадки в аквариума!  :-D
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

MeTogu

А може да са толкова прозрачни малките че дори да не ги виждаш.Като знам малките на обикновенните гупи какви са прозрачни,мога да си представя какви са тези.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Desmoria

Рибока от сутринта е видимо по-слаб, но отново от мъници ни вест ни кост. Или е родила няколко рибочета и е закусила с тях, или нещо много странно се случва тук. Обходих целия аквариум, няма малки. Явно ще се чака следващо раждане, но ще трябва да предприема по-сериозни защитни мерки. Иначе умишлено избягвах родилки и тем подобни, за да не стресирам женската.

П.П. За съжаление мъжкия жълтур снощи беше гушнал букета и скаридките пируваха с него, тъжна картинка, но такъв е живота.  *UNKNOWN*
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

MeTogu

Ако се бяхме включили повечко хора в поръчката и да вземем повече рибки щеше да има живи родители от двата пола.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

17617

Публикации: 10
Прегледи: 39700

3078

Публикации: 12
Прегледи: 7094

59203

Публикации: 3
Прегледи: 4241