• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Коридораси

Започната от Живко, 28.04.2005 14:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

odinra

благодаря за светите ви :Д
като ги върнах в общия аквариум обаче стана нещо странно мъжкия ми анцитрус се върти около филтъра и като мине някой коридорас той поява да се ежи и да го бие.
досега никога не са били агресивни помислих анцитрусите да не са хвърлили и те хаийвер някаде около филтъра но не виждам нищо на какво може да се далжи тази агресивност на анцитруса

MeTogu

Негова си територия е за това.Няма от какво да се притесняваш.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Ако анциструса ти е много голям и свиреп, коридорасите ще берат ядове с него.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Цитат на: akapulko - 19.06.2010 20:40
Ако анциструса ти е много голям и свиреп, коридорасите ще берат ядове с него.
Чудно ми е колко голям и свиреп анциструс си виждал? :)
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Цитат на: MeTogu - 19.06.2010 21:34
Чудно ми е колко голям и свиреп анциструс си виждал? :)
Моя дзвер ликвидира два златни анциструса и два коридораса за отрицателно време, още
докато бяха "юноши". Лично го наблюдавах как ги гони из целия аквариум и ги блъска, докато
не им видя сметката. Оставих го, защото мислех, че ще свикнат, пък и не вярвах, че толкова
бързо ще ги унищожи.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Градски,не съм ти виждал аквариума,но на голям анциструс му дай дупка да се навре и няма да обръща внимание на никаква друга риба.
В твоя случай ако не е имал кое място да си защитава а рибките и аквариума са били малки може и да се е стигнало до нещастен случай.
Лошото е че дори си ги наблюдавал и не си взел мерки.
Оспамихме темата за коридорасите с анциструси.Стана мазано.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Цитат на: MeTogu - 19.06.2010 22:10
Градски,не съм ти виждал аквариума,но на голям анциструс му дай дупка да се навре и няма да обръща внимание на никаква друга риба.
В твоя случай ако не е имал кое място да си защитава а рибките и аквариума са били малки може и да се е стигнало до нещастен случай.
Лошото е че дори си ги наблюдавал и не си взел мерки.
Оспамихме темата за коридорасите с анциструси.Стана мазано.
Ако трябва ще си отворим нова тема, но не мисля, че спамим. Някои ще си извадят поука от грешките и неволите на
другите / в случая от мен/. Бях ги пуснал в 45 литров карантинен аквариум и стана патакламата. Снимката е след
поредната атака. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Значи уточнихме че аквариума е бил малък и карантинен.Е ти какво очакаш не ми е ясно.Иначе анциструс с делва в 30 литров аквариум не обръща внимание на 100 едносантиментрови коридораси или анциструси.Грешката си е твоя и сеира за твоя сметка.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Добре, разбрах, че си разбирач, просто споделях горчив опит.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Caxapa

Нека и за да доОспамя темата.  Коридорисите ми се завират както и бациите  и сае -тата в керамиките на анциструсите. Само като се появи собственика и другите бягат. Ако не са го забеляьали се измъкват по най-бързия начин от скривалището му. Но днес ме нямаше почти цял ден и като се прибрах намерих една жертва и аз. Едно от САТ-тата се бе опитало да излеье през дупчицата на една от саксийките и естествено останало там заклещено с фатален край за него. Още с влизането в стаята и видях как един от анциструсите си хапваше от трупа на саето. Това е случка 1/1000 и няма какво да се коментира а колкото до агресивноста на анциструсите и защитаването на тяхни територии  , има теми  в които е писано и пояснено многократно.
Извинявам се още веднъж за моя спам но все пак благодаря за вниманието.

odinra

ами аз имам 2 пещери от лепени камъни съм си ги правил едната са се настанили боциите а в другата коридорасите
анцитрусите се си седят под и зад вътрешния филтър и досега не съм забелязвал агресия но е факт че за 2-3 часа след като върнах коридорасите в общия аквариум малко им бяха накъсани перките

MeTogu

Лично мое мнение е че боциите като цяло са доста по-нахални от анциструсите и ги изместват от териториите им.За това може би сега са афектирани от появата и на коридорасите и има изестна агресия.С течение на времето ще си намерят местата.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

mitko464

Здравейте съфорумници,
Това е вторият ми пост (все още съм нов както във форума, така и в акваристиката) и е възможно да има вече такава тема, но колкото и да се ровичках не можах да намеря конкретен отговор. Та въпросът ми е относно Коридорас Палеатус (от енциклопедията установих, че сомчетата ми са такъв модел :)): Интересува ме на колко време се размножават и как се процедира ако се установи, че женската ще хвърля хайвера си. Вече имах трагичен инцидент с хелерката която набързо роди в аквариума и не можах да спася нито една рибка, и за да избегна бъдещи гафове питам професионалистите.
Извинявам се, ако темата не е пусната в правилния раздел.
Благодаря предварително :) !

protel111

Зравей, във форума има много писано за размножаването на коридорас палеатус. Ще се опитам да ти го кажа накратко. Палеатусите съзряват след 7-8 месеца. Пола им не е труден за разпознаване мъжките са по - тънки погледнати отгоре и сравнително по - малки от женските. За развъждане е добре да са на една женска поне 2-3 мъжки, може и двойка,но рискуваш по голяма част от хайвера да остане неоплоден. Хвърлят хайвер в общия аквариум, като женската го лепи по всякакви повърхности най - често по стъклата на аквариума, но може и по листа на растения и предмети. След това задължително се премества хайвера в др аквариум около 15-20л с вода от аквариума, където е хвърлен. По - бърз начин е да се отделят една или повече женски и група мъжки в отделен аквариум с малко грунд. Налива се вода от акваиума, като ежедневно се сменя част от водата с престояла и с 1 -2 градуса по хладка, това стимулира хвърлянето. След като видиш хайвер по стъклата отделяш родителите. Слагаш препарат против плесени най - лесно метиленово синъо. хайвера след излюпва за около 3 дена, като малките се захранват лесно с новоизлюпена артемия на по късен етап и натрошена фирмена храна.
Дано съм ти бил полезен.  

mitko464

Благодаря за изчерпателният отговор :) Надявам се да се справя с определено сложната задача когато този ден дойде :) Със сигурност ще имам още въпроси относто отглеждането на декоративни рибки, така че бих искал да благодаря не всеки който се заеме със задачата да просвети един новак ^^ Благодаря отново!

Similar topics (5)

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13615

27008

Публикации: 16
Прегледи: 7993

1472

Публикации: 852
Прегледи: 343955

6143

Публикации: 78
Прегледи: 44732

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29511