• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 22:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Коридораси

Започната от Живко, 28.04.2005 14:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

odinra

направо от чешмата няма ли да им стане нещо в смисъл не е дехлорирана и дезинфекцирана.
а колко време да ги оставя ако не се полу4и за седмица и полвина имали смисъл да ги държа още

Alexfield

Цитат на: odinra - 16.06.2010 13:29
направо от чешмата няма ли да им стане нещо в смисъл не е дехлорирана и дезинфекцирана...
Не се заяждам, но все пак преди да кажеш/напишеш нещо е добре да знаеш какво означават думичките:
хлорирана - водата се хлорира, за да се дезинфекцира

Иначе: Да, може да им стане нещо от хлорираната вода. Аз сипвам с маркуча направо от чешмата. Случвало ми се е да имам жертви, но това са били риби, които преди това са показвали признаци, че нещо не им е наред.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

odinra

ами ще почна да сипвам от чешмата тогава пък ще видим какво ще стане.
а по принцип колко да ги държа в отделния аквариум ве4е седмица са там дали има смисал още да ги мъча :) или да ги връщам в общия

MeTogu

Разбира се че има смисъл.Ти до сега не си им правил никакво стимулиране един вид,тоест до сега си ги мъчил.Сега им смени 30-40% от водата с чешмяна и сложи тубифекса.И след това всеки ден по 20% пак с чешмяна.Все пак кажи и какъв вид коридорас имаш за да имаме хабер.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Лора

Добре де, като казвате чешмяна, поне обяснете за обработката на тази вода! То е ясно, че се има предвид чешмяна вода, а не вода от потока, ама... Не съветвайте начинаещите така. С времето сами, ще преценят с каква вода рибките им се чувстват добре.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

MeTogu

Да правилно.Като казвам чешмяна имам предвид че трябва да е директно от чешмата с много ниска температура (незнам 16-18 градуса ли тече).Ако има възможност да слага престояла вода с такава температура може да опита.
Единственното нещо което трябва да се направи е да се налее в туба и да се изчака 10-15 мин - каквото има да излиза ще излезе.
Коридорасите спадат към семейство бронирани сомове и нямат люспи като плаващите рибки или ако имат са доста твърди.Трудно да не кажа и невъзможно е да хванат ихтио и за това няма да им стане нищо.Щом са в развъден аквариум това е начина.Като разберем какъв вид е коридораса ще можем да дадем точни напътствия спремо вида.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Лора

А, това вече е друго. Само като допълнение към горенаписаното - водата може да престои 15-20 минутки, като преди това същата е наливана на силна струя. Иначе е хубаво да се чака поне ден, а най добрия начин е винаги да имате престояла вода. Изключение се прави при аквариуми от 200л+. За тях няма как да се съхранява такова голямо количестов вода. ;-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

odinra

Ами аз веяе казах какви са коридорасите - аенеус (златист) двойка мъжки и женски и мъжки аенеус албино.
като гледам албиноса гони повече женската

Лора

Я пусни някоя снимка на коридорасите.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

odinra

ще пусна снимки но за жалост утре, защото сум си забравил заршдно за телефона на работа и сега освен че не съм мобиле :) а и снимки не мога да правя :(

MeTogu

Коридорасите обичат да хвърлят хайвер стадно.Не че и тази 3-ка няма да направи нещо ако спазваш всички указания.Търпения и усърдие - това е пътят към успеха.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

изгубеният рай

Я виж ти кой се появи =-OДобре дошъл  :-)
END!!!

odinra

добра новина дойде хвълиха хайвер :)
преместих ги трите в общия аквариум и сега ще 4акам да се излюпят мъниците

митко

A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

MeTogu

Честито! *DRINK*
Надявам се да съм помогнал.Току що и аз извадих доволно количество зърна от коридорасите си.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

6143

Публикации: 78
Прегледи: 45138

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29649

1898

Публикации: 209
Прегледи: 99757

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13775

27008

Публикации: 16
Прегледи: 8051