• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Коридораси

Започната от Живко, 28.04.2005 14:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

Да, има такава вероятност.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Desmoria

Колега, какво стана с хайвера? Не ни дръж в неведение.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

gipsa

Вчера беше супер , сутринта също , но докато съм бил на училище е спрял тока за 6-7 часа . Преди малко гледах хайвера , целия е в някакъв бял мъх ( явно е плесенясал)  :'(  . Има ли начин да го махна или да го оставя с него , пък може да се появи нещо? Дано при следващото хвърляне съм по-подготвен .  :-)

Desmoria

Ако абсолютно целия хайвер е с плесенясъл, няма смисъл да го държиш. Ако не е, остави само читавите зрънца.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

gipsa

Оставих 2-3  зрънца ама и те май имат малко плесен. :-( След колко време ще мога пак да пробвам да развъдя коридорасите?  :-)

Desmoria

Ако под спиране на тока имаш в предвид, че е паднала температурата и водата е останала без кислород, може би сега точно е момента да смениш малко вода с прясна и те сами ще започнат да действат. Обаче май този ти хайвер е от доста скоро, така че може женската да не е готова все още.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

gipsa

Ок , сега ще сменя малко вода . А миналия път като имаше хайвер , водата не беше сменяна.  :-)

Desmoria

Обикновененно ги стимулира рязка промяна в температурата и опресняване на водата. Имаше статия в която се казва, че коридорасите хвърлят когато се влоши времето. По време на дъждовете, водата се опреснява с кислород и се създават благоприятни условия за хвърляне на хайвер.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

gipsa

Отново имам хайвер от коридорасите, не съм ги стимулирал с нищо , те сами си решават кога да снесат. Този път хайвера остана много малко ( този ,който е по родилката) . Този път пуснах до тях една аераторна помпичка до хайвера. Дано този път да успея да ги излюпя .  :-)

Desmoria

Стискам палци,този път да има бебета. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Асен Евгениев

Веднъж стомна за вода, два пъти, на третия ще се напълни. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

gipsa

Дано да успея. Стана ми много интересно ,че една молинезия( черна) си беше харесала едно зърно от хайвера и си го пазеше в устата. Опитах се да снимам , но много бяга. *bg*
: 21.05.2010г 17:05ч
Хайвера днес е някак си кафеникав , имам чувството , че зародиша расте ( дано да съм прав ) .И понеже хайвера е върху родилката в общия аквариум усуках родилката в мрежа ,за да не може да го изядат другите обитатели.
ПП. Както предишния и този хайвер ме завари неподготвен ( нямам свободен аквариум) . Сега разбирам съветите на много от колегите , че трябва да имаш резервен аквариум .  *thanks

Desmoria

Ооо имаме развитие. :) Подготвяй се, че скоро ще имаш доста работа по угояването на мъниците.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

gipsa

Притеснява ме как ще изкарам малките от общия аквариум. А иначе ,уж съм подготвен за малки.
:-)

Desmoria

Ами внимателно подпъхваш едно наелоново пликче под родилката, увиваш я и местиш. :) Дай една снимка на тая родилка да знам поне, че не говоря глупости. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Similar topics (5)

1898

Публикации: 209
Прегледи: 99455

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13616

27008

Публикации: 16
Прегледи: 7993

1472

Публикации: 852
Прегледи: 343965

6143

Публикации: 78
Прегледи: 44736