• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nidkolio

Не съм спец по бетите, но ако не си слагал веро, да това е гездо *CRAZY*
Но нека и хората които имат опит с бетите да кажат.
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

Desmoria

Да гнездо е. Вземи му женска ако мислиш, че ще можеш да отгледаш малки. Но имай в предвид, че най лесно е да му купиш женска. После ще има да я местиш, като хвърлят, разправии и т.н. Прочети темите по-надолу от твоята и ще видиш как протича всичко.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Babolat

Значи общо взето трябва да внимавам мъжкаря да не убие женската, да ги събера когато женската е готова да се размножава, и когато се хвърли хайвера да ги махна и двете риби от там? (цялата процедура да протече в отделен аквариум) Правилно ли съм разбрал ?

tsokala

Мъжкият се оставя - той се грижи за хайвера до излюпването на малките. Вечер му слагай лампа, за да вижда какво прави през нощта. Захранваш, като проплуват малките и си готов. Чети по-долу, както каза колегата всичко е описано. Успех!  :kreshtja:

Desmoria

Цитат на: tsokala - 08.05.2010 17:51
Мъжкият се оставя - той се грижи за хайвера до излюпването на малките. Вечер му слагай лампа, за да вижда какво прави през нощта. Захранваш, като проплуват малките и си готов. Чети по-долу, както каза колегата всичко е описано. Успех!  :kreshtja:

Само да поясня, че съм момиче. :)

Цитат на: Babolat - 08.05.2010 16:39
Значи общо взето трябва да внимавам мъжкаря да не убие женската, да ги събера когато женската е готова да се размножава, и когато се хвърли хайвера да ги махна и двете риби от там? (цялата процедура да протече в отделен аквариум) Правилно ли съм разбрал ?

Както ти каза колегата, мъжкия се държи до проплуване на мъниците. А само да вметна, че температури от порядъка на 29-30 С, не са необходими. Моите хвърлиха и отгледаха потомство при 27С.

А това е резултата :)

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F6169%2F018592763-big.jpg&hash=ee3180e9cb7283323b1c8c5e050f28727c08e16f
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

kirilk

Здравейте,искам да попитам защо бетата ми шава постоянно в аквариума?Аз знам,че те стоят на едно място през по-голямата част от деня.
=-O
: 15.05.2010г 17:05ч
Става дума за последните два дни.Преди това пързелуваше по цял ден.

Деян

Ммммм, кой ти каза тая дивотия?
: 15.05.2010г 17:05ч
Да си пуснал някое друго рибе?

kirilk

Приятел с 20-годишен опит с ВЕТТА абсолютно всички видове.
: 15.05.2010г 17:05ч
Два трихогастера.Ама те си живеят така от 6 месеца.

Деян

Ами слушай... имам бети от десет години. Бебета, женски, мъжки, почти умрели старци... по петдесет в един аквариум, самостоятелни, двойки... всякакви. Нито една не ми е стояла неподвижна за дълго време, освен ако не е била болна, или вечери, при изгасено осветление.

kirilk

Разбирам те ама няма никакви признаци на болест.

Деян

Хмммм, я кажи, да не си си направил някаква система за течение?

митко

И аз съм гледал бети ,и мога да кажа ,че са си нормално подвижни риби.Но все пак имай предвид,че те живеят във водоеми в които няма течение,а иначе трихогастерите са си в техния хабитат.Бетата по принцип е издръжлива гад,плюс това е лабиринтова и е по малко зависима от параметрите на водата
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

kirilk


Деян

Не го обичат много - много.  ;-)

Остави го рибока, щом се храни и е подвижен, значи е добре.  *DRINK*

kirilk


Similar topics (5)

31919

Публикации: 5
Прегледи: 4754

25590

Публикации: 44
Прегледи: 41341

11614

Публикации: 13
Прегледи: 7186

54910

Публикации: 8
Прегледи: 3314

48052

Публикации: 0
Прегледи: 2535