• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Профила на BELEG

Започната от BELEG, 04.01.2010 04:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vasso

Внимание! Тук не става въпрос за т.н. помпичка, която е въздушен компресор, подаващ въздух на мехурчета в аквариума и чиято функция за акваристиката в наши дни е малка, макар навсякъде да се продава. Тя изпълнява някои от функциите на помпите/филтрите, но не е техен качествен заместител. Изглежда горе долу така.Такава (или подобна) аз ви съветвам да си купувате, само ако ще правите наистина малък аквариум - 20-30л. В този случай ще ви е необходим един от онези дунапрени, който ще ви дадат в магазина, камъче за мехурчета, вакуумна лепенка и малко кранче, което се слага на маркуча и с него се регулира подаването на въздух от помпата. Но пак повтарям - това е само за малки аквариуми!

Това е цитат от темата за начинаещи- каква техника е необходима за аквариума.

BELEG

Цитат на: vasso - 22.02.2010 00:47
Внимание! Тук не става въпрос за т.н. помпичка, която е въздушен компресор, подаващ въздух на мехурчета в аквариума и чиято функция за акваристиката в наши дни е малка, макар навсякъде да се продава. Тя изпълнява някои от функциите на помпите/филтрите, но не е техен качествен заместител. Изглежда горе долу така.Такава (или подобна) аз ви съветвам да си купувате, само ако ще правите наистина малък аквариум - 20-30л. В този случай ще ви е необходим един от онези дунапрени, който ще ви дадат в магазина, камъче за мехурчета, вакуумна лепенка и малко кранче, което се слага на маркуча и с него се регулира подаването на въздух от помпата. Но пак повтарям - това е само за малки аквариуми!

Това е цитат от темата за начинаещи- каква техника е необходима за аквариума.



добре ...... така да е.... немис е спори изгледай филмчето от тетра също за начинаещи акваристи
не спори ..не си дръж на своето преди да си видял другото .......все пак клипчето е от ТЕТРА....





Учебен Филм На Tetra


Predator II

Здравей Белег.Защо вярваш на рекламата на един продукт?Разбира се,че в рекламния филм ще ти кажат,че аератора е жизнено важен за рибките.За мен специално той е ненужен.Аз го използвам само за люпене на артемия и в развъдния ми аквариум,защото е малък и площа на повърхноста не е достатъчна за насищане на водата с кислород.

BELEG

22.02.2010 22:37 #33 Last Edit: 22.03.2010 03:01 by BELEG
Цитат на: Predator II - 22.02.2010 19:42
Здравей Белег.Защо вярваш на рекламата на един продукт?Разбира се,че в рекламния филм ще ти кажат,че аератора е жизнено важен за рибките.За мен специално той е ненужен.Аз го използвам само за люпене на артемия и в развъдния ми аквариум,защото е малък и площа на повърхноста не е достатъчна за насищане на водата с кислород.

здравей хищник :)
то не е за вярване на даденпродикт за рекламна цел .. незнам кои се сеща какво е хотосинтеза
кора растенията отделят кислород и когаго използват ...... сагласен сма с колегата че най вече се обогатява водата с кислород от повърхостта ... но айде сега да никакав смисъл от аерация силно казано ...... когато спра аерацията от филтъра оставя само на течение всички рибоци отиван на повърхноста на водата .... дали не им стига кислород а ?
аз твурдя само че е нужна допулнителна аерация ношно време ......

BELEG

Малко развитие



















botan

Поокастри си малко роголистника, че да си виждаш рибките. :-P

Similar topics (5)

32039

Започната от ickopr


Публикации: 4
Прегледи: 2531

49979

Започната от etrifonoves


Публикации: 14
Прегледи: 4735

19414

Публикации: 18
Прегледи: 8027

40222

Започната от Diamond


Публикации: 0
Прегледи: 1418

18050

Започната от ivailo7406


Публикации: 0
Прегледи: 1824