• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fenkabeta

Здравейте искам да ви питам защо женската ми бета умря цялата е бяла.Не яде.Едвам плува и седи обърната.Може ли да е стара вече защото тая от магазина ми каза,че живеят много малко а я имам от 2 месеца.Или да е мъжката молинезия защото само я гонеше. *SORRY* :'(

tuxchyyy

Цитат на: fenkabeta - 29.03.2010 13:32
Здравейте искам да ви питам защо женската ми бета умря цялата е бяла.Не яде.Едвам плува и седи обърната.Може ли да е стара вече защото тая от магазина ми каза,че живеят много малко а я имам от 2 месеца.Или да е мъжката молинезия защото само я гонеше. *SORRY* :'(

Може да е била болна рибката...  :duvar: Чак толкова да е стара, не вярвам  :-D , че живеят малко... да така е, но говорим за години не за месеци. Колкото до молинезята, явно наистина е била болна Бетата.. и на мен ми се е случвало когато имам някоя болна другите да я гонят. Виж си другите рибки как са и има ли някакви белези, паразити  (бели точки)

Не разбирам много, но според мен е така. Жалко за нея, аз съм голям фен на Бетите. Дано на другите им няма нищо :P Чао

fenkabeta

Ами и мъжкия има белези бели и не яде аз след малко ще ходя да зимам женска молинезия да махна ли мъжката бета да не разболее молинезията

tuxchyyy

Цитат на: fenkabeta - 29.03.2010 14:00
Ами и мъжкия има белези бели и не яде аз след малко ще ходя да зимам женска молинезия да махна ли мъжката бета да не разболее молинезията

Можеш ли да я снимаш Молинезята... дано не е Ихтио..  :duvar: Според мен ще е най - добре да не купуваш нови риби за сега, не за друго, а за да не заразиш и тях. Пусни снимка на рибката ако можеш

fenkabeta

Ами тя е тигрова и мисля че не е болна защото е много бърза и немога да я хвана изобщо не стой на едно място.
: 29.03.2010г 14:02ч
А каква храна да им зема като мисля вече да гледам само живородни.Мисля да им зема витамини 5 пакетчета.

tuxchyyy

Цитат на: fenkabeta - 29.03.2010 14:31
Ами тя е тигрова и мисля че не е болна защото е много бърза и немога да я хвана изобщо не стой на едно място.
: 29.03.2010г 14:02ч
А каква храна да им зема като мисля вече да гледам само живородни.Мисля да им зема витамини 5 пакетчета.

Вземи им една/две дози жив тубифекс  *THUMBS UP* ще му се зарадват  :-)

fenkabeta

Незнам дали има в магазина.Да махна ли мъжката бета като зема сега женска молинезия
: 29.03.2010г 14:02ч
Така зех женска молинеза чисто черна много е хубава и мъничка махнах мъжката бета в друг аквариум и сложих 3 4 капки за белите точки и така дано се оправи.Обаче мъжката молинезия гони женската от долу незнам защо кажете ми.А и е още мъничка.
: 29.03.2010г 15:03ч
В магазина ми казаха че бетите са много капризни към водата трябва да е чиста а не мръсна.

alex_9924

05.04.2010 22:57 #472 Last Edit: 06.04.2010 00:34 by NO CARRIER
[k]da mogat da se otglejdat v malki akvariumi no ako e somo edna ribkata         no ako sa poveche poveche ribkite i nai razlichni ne mogat da se gledat v 15 20 30 L  AKVARIUMI zashtoto bettata shte gi ubie        [/k]

Walfman

Искам да попитам дали мога да гледам 2 или повече бети в един аквариум.
Ако някой те обиди, СПРИ, помисли, преброй до10, и след това пречукай гадното копеле!

Rider

Колко литра е аквариума.Дай данни.Иначе може само да не са 2 мъжки.

Walfman

Аквариума е 7 литра.
Ако някой те обиди, СПРИ, помисли, преброй до10, и след това пречукай гадното копеле!

Rider

Най-добре вземи САМО 1 рибка и то препоръчвам ти мъжка бета,има някои много красиви. *THUMBS UP*

tuxchyyy

Мъжка Бета Кроунтайл може ли да се кръстоса със Воална или Плакат ?  *privet*

reaskol

Цитат на: tuxchyyy - 11.04.2010 00:01
Мъжка Бета Кроунтайл може ли да се кръстоса със Воална или Плакат ?  *privet*
Със всякъква може стига да е спленденс

Babolat

Купих си мъжка бета Халф Моон черно и тъмно синио. Това беше преди два дни. Събуждам се тая сутрин и гледам в единия ъгъл на аквариума по повърхността страшно много мехурчета като от разпенено веро за съдове. Това гнездо ли е? Да му купя ли женска на тоя плейбои?

Similar topics (5)

11614

Публикации: 13
Прегледи: 7186

54910

Публикации: 8
Прегледи: 3315

48052

Публикации: 0
Прегледи: 2535

43919

Публикации: 37
Прегледи: 14532

35006

Започната от ForMe


Публикации: 8
Прегледи: 6502