• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Малко помощ за начинаещ

Започната от shyfx, 17.02.2010 19:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

shyfx

Колеги да ви питам дали може да съжителстват тези рибки първо аквариума е 200 литра с около 3см грунд и малко растения за сега .Рибите са 2 трихогастера 1 бета 1 лабео 1 крибензис 1 тернеция имахи една колиза ама тя даде фира още на 3 час.Та въпроса ми е дали ще има проблеми с тези рибки защото ще взимам още 2 трихогастера 1 бета 1 лабео 3 крибензиса 5-6 неона 1 пангас 2 колизи тетри гупи скариди и евентуално рачета.Дайте съвет преди да съм направил някоя манджа ж аквариума мерси предварително. Забравих да кажа че за сега единствения проблем които имам е че лабеото си е окопирало филтара и само се гони тернецията другите не смее,рибките са по 4-5 см.

vasso

Ако сложиш всички тези риби манджата ще е тотална. =-O. Пангас няма място там- много е малък аквариума. Трихогастерите са добре, но може да имаш проблеми с лабеото- странна своенравна риба е. Има битки в аквариума често. За бетите важи същото- дали са 2 мъжки или 2 женски- има разлика. Гупи не виждам смисъл да слагаш в аквариум с хайверни риби, но лично мнение. Скаридите нямат шанс(все пак зависи какви), а за раци не знам нищо. *THUMBS UP*

shyfx

Добре значи исхвърляме някой риби а скаридите с кои риби ще имат проблем.

митко

Здрасти,да разбираме ли,че искаш да си запазиш скаридите на всяка цена?Ако е така то изборът на риби ти е ограничен до:неонки,разборки,анциструси и бебета. :-)
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

sliven

Да не те подвеждам, но при мен скаридките(Черита)си живеят (размножавайки се)! С 3бр.Трихогастери (в момента 1бр.),1бр.Лабео, и Анциструси . Моят е 1/2 по-малък=100 литра. От 10 дена взех да не ги виждам (из центъра), откакто пуснах Атерините.Всъщност има няколко, но се крият яко!  :-D 
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

митко

Всъщност Боби е прав,че могат да оцелеят някой,но при много залесен аквариум. :-)
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

shyfx

Не казано че на всяка цена искам скаради но ми беше интересно за сега имам само едно растение не  му знам името но прилича на копър. :-D

митко

Не е лошо да рестартираш нещата.Почети за различните биотопи,съвместимост на видовете.Направи си нещата като по книгите,помисли за качествени уреди,за растенията също помисли и почети.Прибързано не се получават нещата, а ако се получават това е при хора с много опит.Един красив и работещ аквариум се гради година-две,така,че ако търсиш бързи резултати това не е хоби за теб.Моят съвет е да си вземеш рибки от един биотоп и този който е  най-достъпен е азиатският.Това ще рече барбуси,разбори,трихогастери,все непретенциозни рибки.От същият биотоп- криптокорини.Всеки акварист е започнал с тези видове или част от тях.Повярвай за начинаещ са идеални. :-)
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

shyfx

Чесно казано изобщо неми се рестартира аквариума.Като знам колко се борих се него и с майками да седи на барплота.Но явно ще се орентирам към нещо по елементарно за сега иначе на обурудване мисля че съм го докарал нагревателя e tetratec хт200 филтара е aquael фан 3 имам и допълнително аераторна помпичка с дебит 3,5л само осветлението ми куца една пура 14 вата но тези дни ще купя още.Така значи за сега няма да се исхвърлям с някой сложни за гледане растения и риби.Ще видиме как ще потръгнат нещата с този и натам ще мисля за нещо друго.Ако някой от колеги добави още нещо ще от полза.Мерси предвариртелно

shyfx

Колеги здравейте имам един проблем на двете ми бети нещо почнаха да се хапят за устите и да се въртят,това незнам да ли е обичайно.2 на мъжката и на женската са им оръфани опашките доста е незнам от какво е това имам още 2 трихогастера 1 крибензис 1 лабео 1 тернеция 1 чанга ранга.Помогнете да знам ако се размножават да ги извадя. Имам съмнение че са ми дали и две мъжки бети от магазина по късни ще кача клипче Мерси предварително
: 22.02.2010г 22:10ч
риби се целуват ето клипче са тези движения на рибите клипчето е много лошо качество но бързах да мога да ги хвана.
.

митко

Голям е шанса да си си купил две мъжки бети.Трихогастерите могат да са гадни понякога,крибензиса е цихлида,значи териториялна риба,а за лабеото да не говорим-гони всичко което мърда.Но според мен са ти мъжки бетите.Възможности много,но дай снимки да видиме.
: 22.02.2010г 22:10ч
Ей сега видях клипа.Мъжки са ти бетите.Махай веднага едната.И не мога да разбера как си купуваш риби, когато не знаеш нищо за тях?И перките забрави да заздравеят.Едната е сцепена зверски.Съсипал си хубавите рибки.Яд ме е на такива като теб.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

shyfx

Немога да ги снимам много бягат а относно опашките за крибензиса знам че е цихлида но между дурогото е много спокойна риба плува си по дъното с крие по камъните.Но лабето наистина гони сичко но до сега несам видял да ги хапе.

митко

Мъжки са ти бетите,КОЛЕГА.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

vasso

Разделяй ги тогава веднага. То и мъжка с женска има проблеми много пъти, а за 2 мъжки не знам!  *THUMBS UP*

митко

Две мъжки се бият до смърт,като победителят е обезобразен.Тази рибка живее твърде кратко за да я гледаш 3-4 месеца оръфана.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch