• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Don`Makaveli

Цитат на: tsokala - 17.01.2010 15:20
Храната не е на люспи, а е много финен прах. Нещо не и се кефят малките бетички, а мислех, че ще им хареса.

Вкус другар няма, нали знаете

Иначе пък си похапват артемия ммъниците
Тази моята JBL е на люспи, и въобще не я ядат
http://Kartelito.Com Мъжка мода

tsokala

Аз вече знам с какво да ги захранвам :popcorn:

Продуктът идва от САЩ и е спецялно за захранване на бети. А от нашите търгаши съм вдигнал ръце - от една седмица ми "доставят" артемия, а аз чакам ли чакам и гледам малките как умират една след друга  :'(

tsokala

Колега, има доста писано по темата. Малките трябва да се захранят едва след два до три дни, ще ги следиш и когато първите от тях започнат да плуват нормално, а не да се мятат напред назад около гнездото, едва тогава захранваш. Най-добре е с инфузория, съмнявам се, че имаш в момента, така че им давай жълтък по 4-5 пъти на ден, но по съвсем малко - няколко капки.
Мъжкият щом ги мести напред-назад няма да ги изяде, поне аз така смятам. Остави го, докато проплуват малките.
Отиди още утре и си купи артемия, и на четвъртия ден я слагай да се люпи.
Ако има нещо неясно-питай, ако мога с радост ще помогна  *THUMBS UP*

Don`Makaveli

Продължавам да чета темите, които намирам в търсачката, но все още не намирам конкретните отговори на моите въпроси.

Прочетох, че жълтъка тряба да се свари до твърдост. Но въпроса ми е : с вода ли да го омешвам, за да го давам като капки?

Артемията от зоомагазините не е ли готоеа за даване на малките рибки..? Защо трябва да се люпи, а ако трябва за колко време ще стане ''излюпена'', за да мога да я давам на рибките?

Мъжкия да го храня ли докато в при малките?
http://Kartelito.Com Мъжка мода

reaskol

Като почнат да плуват нормално малките тогава го махни, през това време недей да го храниш че може да го стимулираш да ги изяде. После след като си махнал мъжкия и малките вече плуват нормално, свари едно яице и взимаш една чаена лажичка и слагаш в нея малко от жалтъка + малко вода отиваш до аквариума и капваш от лажичката по 1-2 капки кадето са се струпали. Ако си ме разбрал евала  :-D
: 17.01.2010г 17:05ч
Живи ли са още ?

Don`Makaveli

Живи са.. някои плуват, но повечето все още са се лепнали за стъклото, мисля чак утре да почна да ги захранвам с жълтък  *thanks

Днес не можах да намеря да закупя жива артемия и намерих течната артемия на JBL Nobil Fluid.

Някой ползвал ли е , или знае ли нещо за нея...?
http://Kartelito.Com Мъжка мода

tsokala

Аз какво да кажа, моите мъници са на две седмици вече. Растяха добре до момента, в който един "магазинер" ми обеща, че ще ми докара артемия - е седми ден я чакам, а мъниците измират с всеки изминал ден  :duvar:

reaskol

Незнам защо е така но тука при наще магазини е пално в Варна !
: 18.01.2010г 20:08ч
И не знам как оспяхте да ги завъдите моя мъжкар вече 2 женски ми спуква от бой  *SORRY* и не им позволява да отидат до гнездото

tsokala

reaskol  ако имаш възможност да ми пратиш артемийка по автобуса до Свищов, като се позатопли ще ти пратя от моите мъници, дотогава ще са пораснали. Наистина бих се радвал, ако ми услужиш, защото в моменти като този съм на косъм да захвърля всичко и да си намеря друго хоби :duvar: :duvar: :duvar:

Don`Makaveli

Аз реших да не използвам жълтък, и преминах още от първото захранване на JBL Nobil Fluid - на капки е, и капкам по 10-15 капки във водата.

ще ви кажа какво е станало в поседствие, но после трябва да намеря друга храна, като станат малко по-големи..

Но се чудя какво, като изключим варианта с артемия..
http://Kartelito.Com Мъжка мода

tsokala

Колега, с цел да се повторя пак ще ти кажа - намери си артемия, няма да стане без нея колкото и да ти се иска *SORRY*

В краен случай поръчай от някой сайт от пакетчетата на Сера, вярно малко по-скъпо излиза, но иначе ще ги умориш.

reaskol

Несам пращал до сега и не знам как става  :-( иначе дори пари няма да ви искам. Моите сега хвърлят хайвера  :kreshtja:

nbetta

и с микрочервей става но с артемия е най добре

heler4eto

чакаме снимки  ;-)

reaskol

След около колко дена ви се излюпиха малките 1-2 дена ?

Similar topics (5)

25534

Публикации: 64
Прегледи: 30394

10698

Публикации: 4
Прегледи: 3519

54721

Публикации: 7
Прегледи: 3247

47239

Публикации: 4
Прегледи: 3439

43732

Започната от Marto99_mz


Публикации: 4
Прегледи: 2320