• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Птеригоплихти - общи въпроси

Започната от koyota, 19.03.2005 19:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

koyota

Здравеите акваристи.Имам един голям проблем купих си 4бр. птеригоплихти но не мога да намеря никаква информация за тях ще помоля някои ако може да ми помогне , дори незнам и латинското им наименувание много сам зле с инфото за тези риби :cry: И ако не е затруднение ако може инфото да е на БГ. защото сам много скаран с езиците .
Благодаря ви предварително

niky

http://aquascope.ru/modules/tutorials/viewtutorial.php/tid/355

Ще гледам скоро да го преведа и да го сложа на сайта.

koyota

Много ти благодаря.Поне сега горе долу знам за какво става вапрос. :lol:

martinis

Много са готини птеригоплихтите... Имах един...беше ми като приятел шест години, стана доста едър и изведнъж си умря, ей така за един ден....  :cry:

AQUASAUR

Основното съм го писал тук:
http://www.aquamakerbg.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=71&sid=407d31b9ef6bddf85a21c31eb12d266d

Огледах да няма "скрита реклама"... :roll: Надявам се Niky да не ми се сърди пак..  :twisted:

penchod

между другото в един зоомагазин в Сандански, видях голяма драма- 50 сантиметров Птеригоплихт поместен в 55 сантиметров аквариум барабар с 20-30 други сомчета бебета, които го бяха налазили милия, като мравки майски бръмбар, а той не можеше да мръдне от размера на аквариума :x

cihlidi_fan

Цитат на: "penchod"между другото в един зоомагазин в Сандански, видях голяма драма- 50 сантиметров Птеригоплихт поместен в 55 сантиметров аквариум барабар с 20-30 други сомчета бебета, които го бяха налазили милия, като мравки майски бръмбар, а той не можеше да мръдне от размера на аквариума :x



На това му вика ПРОСТАЦИ!!!!! :evil:  :evil:  :x
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

ico

страшни рибки са мноо ми харесват ама гадното е че стават големи и по цяла вечер "шетат" из грунда тракат и.. всяка сутрин аквариума с нова тема  :evil:
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

MAKAPOB

Незнам какъв съд трябва да имаш за да осигуриш нормално пространство.Тая риба е доста голяма

Boby_

Гледам все хубави нещица говорите за птеригоплихтите. Има обаче и едно доста негативно "ефектче" - огромните количества фекалии, които в голямата си част се влачат след тия риби. Обикновено това, че изпражненията са еластични и не се отделят от рибата, е признак за някаква стомашно-чревна инфекция, но не и при птеригоплихтите. Като гледах, често ми се случваше да виждам как след рибата се влачи нещо с двойна на нейната дължина, а подобни нему плуват навсякъде из аквариума. Не е много приятно, да ви кажа.  :lol:

AQUASAUR

Тези Птеригоплихтски "гирлянди" са следствие най-често от прехранване... :!:
Ако храниш с качествени храни и умерено... :idea:
и имаш в аквариумния си интериор корени, от които плекосите да си разнообразяват менюто...
това явление го забравяш  :!:
Във всички аквариуми имам Птеригоплихти,които ми вършат много добра работа...:P
и доколко са "посерковци" винаги може да се види... :lol:

DarKness

02.03.2007 17:53 #11 Last Edit: 11.12.2013 10:44 by Desmoria
в цихлидарника имам 1 птеригоплихт, който нон-стоп се крие зад камъните и излиза за по 10мин. на ден и то най-много на на 1-2 педи от въпросния камък.
това му е вече 3-та седмица в аквата и мисля че трябва отдавна да е свикнал

голям е около 10см, което го прави най-голям в аквариума

питам, защото имам и 1 мъжки анциструс, който е около 7-8см. и си плува съвсем спокойно из аквата и не се дава на цихлидите да го бият, а въпросния птеригоплихт бяга дори от цихлиди по 4см.

каква може да е причината, не съм го виждал и да се храни през тея 3 седмици =-O
160л.
M. esterae
L. hongi
L. caeruleus

DarKness

никой ли няма да каже нещо по въпроса
160л.
M. esterae
L. hongi
L. caeruleus

koyota

докато са малки се крияр много аз имам 3 бр. от 9 до 15 см. и те се крият постоянно а големите ми които са около 30 см. нищо не може да ги изплаши за това не се притесняваи много

Stas

Птеригоплихта не е страхлива риба.
Друг е въпросът дали се чувства добре.

Similar topics (5)

1938

Публикации: 69
Прегледи: 64106

21757

Публикации: 43
Прегледи: 37102

1898

Публикации: 209
Прегледи: 99448

11923

Публикации: 40
Прегледи: 65054

482

Публикации: 696
Прегледи: 244843