• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Конкурс Коледа 2009

Започната от NO CARRIER, 13.11.2009 11:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

botan

М, на мен пък на невидимите доста повече ми хареса аквариума! :-P

Иначе като цяло много техника по аквариуме бе хора... Вие на конкурс ли сте или си го цъкате за спомен, няма да умрат рибите за 5 мин без помпичка и нагревател. ;)

panchopan

Ей пак дърляне :-)
Нищо де... здраве да е !

Честито на победителите от мен.
Страхотни аквариуми/паладриуми/уаби-та/риби.

Честито и на тея дето не са победили, но си имат такива страхотни аквариуми/паладриуми/уаби-та/риби (дискуси, атерини и аруани).
Дали не изпускам някой ? Хо-хо-хо :-)

Абе я наздраве на всички.
Имате късмет че съм некъдърен фотограф и не можех да си цъкна аквариума иначе щех да бия и в Сборен и във Видов.
Ако му бех ръснал малко солчица и в морски можех да бия :-) Хо-хо-хо :-)

Бира, и на теб наздраве :-)
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Divane

Панчопан, всъщност си много много прав!  *DRINK* *DRINK* *DRINK*

borislav

Не исках да става полемика,не се и сърдя на никого.Отдавна, за съжаление, може би не сме малки деца.Просто реших за себе си,че такива конкурси с класирания са безсмислени.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Tiro

Цитат на: Caxapa - 26.12.2009 18:29
Латинските наименования е добре да се знаят но голяма част от съфорумците говорят български и е редно да се изписват първо на кирилица и в скоби на латиница..Всде пак сме БГ. аквафорум нали?
Даже според мен е задължително. Просто изразявам част от моето мнение, защо не обърнах внимание на този аквариум. Още по малко внимание обърнах на скаридарниците на бирата, а на стенли съм виждал фронтални снимки и защо не е дал  *dontknow*, но в поне това пишеше в правилата "3. Да има снимка направена челно на предното стъкло (front shot) и да се вижда само аквариумът без заобикалящата го среда." и т.н.
Абе за всеки може да се намери косур. На 1-во, 2-ро и 3-то място може да има само по един, а останалите са недоволни. Ми като моя фаворит не е спечелил трябва ли да искам анулиране на резултатите?

Цитат на: miTko - 26.12.2009 19:31
И аз направих същото, дали не е повод да ме запознаеш с жена ти? :-D
*dontknow* като ходим следващия път до Пловдив може да се чуем
120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

vasso

Цитат на: borislav - 27.12.2009 01:47
Не исках да става полемика,не се и сърдя на никого.Отдавна, за съжаление, може би не сме малки деца.Просто реших за себе си,че такива конкурси с класирания са безсмислени.
Еми то и живота е безсмислен ,ама дай да не го живеем. Иначе конкурсът е забавление и не виждам проблем. Относно твоя аквариум- на мен много ми харесва и знам колко е трудно да се поддържа. Поздравления.  :-)

elblanko

Здравите на всички, и честито на победителите.
Тука ще вмъкна малко от мислите и чувствата които са ме спохождали, специално заради borislav.
На последния конкурс за аквариумни обитатели, снимах една двойка рибета защото ги хванах да хвърлят хайвер.
Казах си това ще е уникална снимка, едва ли точно сега на някой рибите му хвърлят хайвер, хванах сапунерката и ги снимах.
След гласуването доста се учудих че само един човек е гласувал за снимката ми, и си казах че няма смисъл да пускам повече снимки.
След известно време разгледах снимките и като видях моята, установих че едва ли някой изобщо е разбрал че рибата в момента хвърля хайвер, какво да се прави, нито имам осветление, нито имам техника за снимане, нито имам идея как се снима изобщо.
До тука, моите мисли нямат нищо общо с тебе, освен решението ми да не пускам повече снимки.
После видях че имам един глас от човек който въобще не познавам, и си казах че е имало смисъл от цялата работа, има човек на който моята снимка е харесала повече от всички други, да знаеш от мен че има смисъл от цялата тая работа.
И на мене твоя аквариум ми хареса много, но дискусите не са любимите ми риби, а и начина на гласуване е такъв че някой страхотен аквариум може да се озове доста надолу в класирането.
Отделен въпрос е че съм ставал свидетел, как в един български форум, имаше пропаганда за гласуване за определена снимка в един международен конкурс, дето се вика разни хора разни идиоти.
Общо взето, трябва да решиш за себе си защо участваш в този конкурси, за да доказваш нещо на някой, за да докажеш нещо на себе си, или за да доставиш удоволствие на тези който са видели аквариума ти.
Ако е заради последното дерзай, ВЕРВАИ МИ че аквариума ти е доставил естетическа наслада на доста хора. *DRINK*
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

bigbeer

Цитат на: panchopan - 26.12.2009 23:00
...
Имате късмет че съм некъдърен фотограф и не можех да си цъкна аквариума иначе щех да бия и в Сборен и във Видов.
Ако му бех ръснал малко солчица и в морски можех да бия :-) Хо-хо-хо :-)

Бира, и на теб наздраве :-)

Наздраве, Панчо. Ще приказвам с Тишката да ти отсипе една кофа сол от наградата, за да се осолиш... ти имаше някакви дискуси май, та мезето е ясно.. от мен бирата :)  *DRINK*


77

Цитат на: Caxapa - 26.12.2009 18:29

Латинските наименования е добре да се знаят но голяма част от съфорумците говорят български и е редно да се изписват първо на кирилица и в скоби на латиница..Всде пак сме БГ. аквафорум нали?
няма значение как ще се изписват имената на растенията и рибите,който иска на латиница който иска на кирилица.
важното е да се пишат ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Raven

Системата на гласуване е особена, но смятаме че тя е най добрата за нашите условия.

Колкото по проста е една система- толкова по малко са възможностите за комбинации, наказателни вотове и прочие проблеми.
Тази система е най простата и за това е най малко уязвима откъм комбинации.

Не е много справедлива от някой гледни точки, но си има и плюсове и минуси и като ги претеглим се оказва че плюсовете са повече в сравнение с която и да е друга система.
Дори и само още един възможен глас да вкараме в схемата - веднага ще се почнат сметките и подозренията.

Минус на системата е че определя победителите- първите три места.
Няма някакво адекватно класиране на участниците извън първите три четири места,но такава е системата.

..............
Панчо дай да го видя този аквариум че ми проглушиха ушите с него бе :-D

Цъкни го с телефона и ми го прати на лс а... ;-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Rendaka

Ейййййй, малиииии!!! То излязло!!! Напоследък много ми се съкрати свободното време, така да го наречем и не ми е останало такова да попиша и аз малко. Много писано - вярно и не чак дотам, с някои съм съгласен, с други - склонен да поспоря, но нещо не съм на кеф за последното. Да не влизам в словесна Одисея със себе си и разсъжденията си, ще прескоча направо към обощеното състояние на поста ми относно конкурса.

Преди всичко само да спомена, че много съжалявам, заради неспособността си да гласувам. След което искам да честитя на победителите , а на всички останали да пожелая още по-хубави аквариуми.

И сегаа ... не мога да се сдържа да не изкажа негативизма си по повод това което видях - акваскеип с няколко вида риби в категория "сборен", мани че и на първо място, видиш ли? На първо място според мен, а и би следвало, според всички, които имат поне малко представа (като мен) от жабарство (разб. акваристика) да бъде Диването, поради:
1. Неиния аквариум е прекрасен и има вид на сборен (не е акваскеип)
2. Тя е от нежния пол и си мисля, че трябва да има предимство пред останалите
2. Второто беше шега, да не си помислите нещо.

Аз някак си съм сигурен, че този същия аквариум ще се появи и на Великденския конкурс, но видиш ли тогава няма да е сборен, а ще е акваакеип. Разбирам негативизма на Борислав и съм съгласен с някои негови твърдения.

ПП Един приятел ме попита "Защо не си пусна големия аквариум в конкурса?"
А аз му отговорих, че разнообразието на риби не прави аквариума сборен ;)
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

stenli

Цитат на: akapulko - 26.12.2009 22:30
Не мислех да коментирам, но заради Борислав ще го направя. Да му изложа една
хипотеза. Ако от сто гласуващи форумници 90% се колебаят кой аквариум да
класират на първо място, на Диване или на Борислав, и кой на второ, и в крайна
сметка изберат Диване, тя ще получи 90 точки, а Борислав...0 точки. И въпреки, че
90% от гласувалите поставят Борислав на второ място, той ще остане последен,
защото всеки има право само на един глас / този, който са дали за Диване /.
В същото време някой, за когото са гласували само 3%, ще получи 3 точки и ще
изпревари Борислав. Тази система определя по безспорен начин едно единствено
нещо - кой да бъде победителят. Но не и класирането от второ място нататък.
Извинявам се, че ще прозвучи нескромно, но системата, която предложих преди два
месеца е много по - удачна.


P.S. Друг е въпроса, дали е приложима на този етап.


Напълно съвпада с моето мнение. Този начин на гласуване, не дава възможност на по-задните позиции да видят реалната оценка за тях. Има фаворити, които обират точките, а за другите остава загадка, доколко аквариумът им се е харесал на хората. Просто споделям виждането си, нищо повече.

Поздрави и Весели празници!

panchopan

Аз пък предлагам от догодина да нема награди ич.
Ей така който иска си пуска аквариума да си свери часовника с другите.
Или ако не иска гледа на другите и тайничко си го сверява за себе си.

Ако може, де :-)


Сега голямо мрънкане пък за системата за оценяване.
Ако аквариума на диване беше в Видов, дали щеше да има толкова мрънкане? Сигурно.
Ако нямаше няколко наистина хубави аквариума дали щеше да има мрънкане че конкурса е пълна трагедия? Сигурно.
Ако ви се навият модераторите ей така за майтап да пуснат прегласуване и пак са такива резултатите ще има ли мрънкане? Сигурно.
Абе нема угодия.

Аз например не гласувах за морски. Безпредметно беше.
Даже идеята да отпаднат морските беше по-добра от това да има само 2 - и то такива.
/Без да се обиждате моля :-)/

Ама чинно си разгледах по няколко пъти всички аквариуми, писах си коментари насам-натам и си гласувах.
'Щото хората като са си пуснали аквариумите са очаквали че някой поне ще им ги разгледа.
И ще намери доброто в тях, а няма дсамо да мрънка.

Затова пак ще кажа - честито на всички участници и поздравления за положения труд.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

sliven

Може,до новогодишната нощ гласуваме за същите аквариуми без фаворитите(може и първите 4-ма)   :-D И броим пилците и си начесвате крастата и Егото!   ]:->  8-)
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

77

който има претенции да се подготвя за пролетният акваскейп конкурс.
правя му реклама после да не кажете че не сте разбрали че ще се провежда такъв.
пролета ще се проведе и европейски акваскейп конкурс,пък и за ADA срока е до май...
така че правете хубави аквариуми , снимайте и пращайте:-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910