• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Конкурс Коледа 2009

Започната от NO CARRIER, 13.11.2009 11:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bigbeer

Дай пример, за да не се напъват модераторите. Кой акварЮм точно визираш?

Лора

Колегата визира мен, с моя коментар...

Понеже, категория цихлиди беше преименувана, така си остана и неразбрана.
Дискусите са си цихлиди и трябва да са си в правилната категория.
Живко няма дискуси в аквариума си, но има рейнболи. Неговия аквариум не е биотоп, също има и други риби (лабео, саета), ама си е пуснал аквариума във видов. Можеше да си го пусне в Сборен нали?
Жорикс- същата работа... Дискуси и неони, къде му е аквариума?! там където трябва да е...
Значи едни спазват точно правилата, докато други ги заобикалят.
Още трябва ли да обяснявам, защо съм против аквариумите с дискуси в категория Сборен!!!

За мен този конкурс си е чист провал. Чисто доказателство, че не се четат правила...  Поисках аквариумите да бъдат преместени, още преди да се започне да се гласува... не бяха!
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bigbeer

Хм. Нещо не мога да схвана, ама то е щото до сега готвих и не съм близнал още. Сега си наливам едно и след малко ще препрочета пак последните постове.!  *DRINK*  :-P

yanki1

Лорче, щом имаш предвид аквариум с дискуси, значи се отнася и за аквариум със скаларии-моят е от вторият тип. 
Но не смятам, че мястото им не е точно в категория "сборен" . Видов не може да бъде, защото не всички обитатели са от едно место, както и растенията . :-)
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

Лора

Като незнаеш за коя категория ти е аквариума, не го пускай за участие, ще кажа аз... :-

Дидо, никой не е казал, че видов трябва да си отговаря на видов... но... щом гледаш цихлиди слагай ги в правилната категория. Никой не гледа риби с растенията от региона... твоя аквариум съм го подминала, щото и аз като Панчо мисля, че можеше да го задържиш за Великденския конкурс...

Това пояснение на админа, защо е написано освен в правилата, щом всеки го е подминал....

Цитат на: niky - 14.12.2009 10:19
Поради нулевия брой участници в категория ' Морски аквариум', категорията се анулира.
Остават Общ и Видов.

Отново да поясня, във видов може да пускате аквариуми с кили рибки, с африкански или американски цихлиди, с дискуси, със скаларии, със скариди и т.н. Ако още не е ясно, питайте на ЛС.
И пак погледни на Жорикс аквариума къде е... Това, че вие сте минали метър...
Красиви са ви аквариумите, но не сте улучили категорията. Имено това повлия на гласуването ми.

Цитат на: bigbeer - 25.12.2009 20:21
Хм. Нещо не мога да схвана, ама то е щото до сега готвих и не съм близнал още. Сега си наливам едно и след малко ще препрочета пак последните постове.!  *DRINK*  :-P

По добре не се включвай, че ще хвърля лаптопа през прозореца...


В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

}|{opukc

25.12.2009 21:12 #20 Last Edit: 26.12.2009 13:24 by }|{opukc
Категория видов малко се разми според мен, но при все, че отпадна категория "боитоп", защото едва ли не биотопи не може да се направят, тъй като не сме си донесли нито рибите, нито растенията, нито пясъка от даден хабитат..а за водата да не говориме, че тя трябва и да се сменя. Значи биотоп отпада.
Та, категория видов може да е само със сомове...но тъй като в една мини екосистема не може да има само един тип или вид обитатели, значи, че и категория видов трябваше да иде на майн...та си.
Аз акцетнирам на определен вид риби и това е ясно, затова пуснах аквариума си там.
Доста от аквариумите можеха да бъдат пуснати в различни категории.
ПП Бира не питай за кои риби иде реч.. *DRINK*

Divane

Лелее,точно се прибирам от коледно семейно гости и гледай каква изненада! *YAHOO*
Благодаря на всички,които са гласували за моя аквариум,както и на тези,които не са гласували !!! *DRINK* *DRINK* *DRINK*

Лорче,да не си прекалила с нещо вчера и днес?!

:-D

Raven

Нали няма да развалим хубавият празник и хубавият конкурс със спорове.
Идеята на този конкурс е да си покажем аквариумите и да  има за какво да си  говорим.
Категорията "цихлидарник" беше премахната просто защото има такъв отделен форум  и сайт с който сме в приятелски отношения, голяма част от членовете му пишат тук  както и обратното и най вече защото те си имат конкурс и няма смисъл да дублирае нещата.
Ние сме форум за обща акваристика и за това категориите бяха общи като цяло.
Видовите и биотопните аквариуми са доста сложни и специфични като определение и е възможно да има разминаване в критерият, нека това не става повод за спорове.

Това че правим отделен акваскейп конкурс е по лично мое настояване и идея  поради личните ми пристрастия, но важното е че сме форум за обща акваристика и няма смисъл да се делим и да спорим за "буквата на закона".
..........................................

Искам да благодаря на всички участници и да кажа че от година на година аквариумите стават все по добри.Акваристиката е много популярна в България, развива се доста бързо и има много таланти- крайно време е да го покажем това и на света.Все пак- като ще прави нещо- дайте да го правим като хората :-)
При общите аквариуми видях поне няколко достойни кандидат участници на световното.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

valnata

Къде се гласуваше за тези аквариуми? Аз нещо съм пропуснал :-D

Лора

Цитат на: Divane - 25.12.2009 21:18
Лорче,да не си прекалила с нещо вчера и днес?!

:-D

Де да бях...

Цитат на: Raven - 25.12.2009 21:19

Ние сме форум за обща акваристика и за това категориите бяха общи като цяло.
Видовите и биотопните аквариуми са доста сложни и специфични като определение и е възможно да има разминаване в критерият, нека това не става повод за спорове.


Догодина... 2 категории- сладководни и соленоводни аквариуми... *CRAZY*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Divane

Искам да поздравя всички участници - убедена съм,че всеки е положил много любов и труд за да направи аквариумът си така,че като застане пред него да се изпълва с удоволствие!

Поздравления и за моя фаворит Абаро! *DRINK*
А Янки си знае отлично,че аквариумът му е зашеметяващ,особено на живо! *THUMBS UP*
Поздравления и за Жорикс, Кралчев,Живко...ама какво изреждам и аз...както вече казах - поздравления за всички! *DRINK*

77

и от мен поздравления за победителите *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

barabata

Аз бях силно лимитиран от каквото и да било участие в този конкурс. Всички аквариуми са зарязани и не стават за снимка и само този на който чат-пат обръщам внимание ( на жена ми ) взе че го пусна въпреки неугледния си вид го пуснала да се състезава. Естествено ми каза че поне 1 глас трябва да има - моя инак ще ме остави гладен 3 месеца  *MODERATOR* и аз реших че е по-мъдро изобщо да не гласувам. Дето се вика лимитиран отвсякъде   *ROFL* . И все пак някой го е харесал де ...

Следващия конкурс да има категория "living on the age" за да мога да участвам.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

kraltchev

Много съм разочарован че не спечелих.  Бирата обеща ама не знам кво стана. Сега какво да правя с фермана с благодарствената реч?

Не ще да е помогнало и тoва че гласувах за някой дето името му почваше с "Ж".

--Николай!

tishovsx

Честито на победителите и подгласниците им !
Аз имам друго виждане по въпроса за категорийте и така съм гласувал.
Малко ме е срам за моя аквариум, в категорията "морски", видяхте какво стана...благодаря на всички  *thanks
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY