• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Фосилиси

Започната от pitar92, 19.07.2008 21:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valioti

аз гледам чифт от 11г и разликата в размера не е голям но мъжкия е по-дребен и по-светъл

Асен Евгениев

Аз гледам два фосилиса от три години, по - светлия / кафеникав/ е два пъти по - голям от черния. =-O
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Kochev

Здравейте отново в тази тема. За разлика от предния ми пост, този път имам известни познания по въпроса: Женската наистина е много по-голяма от мъжките още в 3-4 месец. Не е задължително да се достигат големи размери преди да достигнат полова зрялост. В момента имам 1 женска 12см която тази вечер хвърли хайвер, противно на мненията, че фосилиса се размножава само през лятото. Температурата на водата е 23 градуса. В аквариума има 2 мъжки, които са на 7-8см. Относно инжекцията с хормони - пълни спекулации и опит за злоупотреба на доверие спрямо клиенти на магазините. Ако има някакво развитие (успешно оплождане на хайвера и евентуално излюпване) ще пиша тук. Лека вечер.

Асен Евгениев

Моите хвърлят редовно в общия, но не могат да го опазят. Ако ги развъдиш, пусни статия със съответния
фотоматериал. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Pescarul

А мога ли да помоля тези, на които са им хвърляли хайвер фосилисите да кажат колко са им големи аквариумите?

Similar topics (5)

1938

Публикации: 69
Прегледи: 64141

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13618

1472

Публикации: 852
Прегледи: 343989

6143

Публикации: 78
Прегледи: 44755

1194

Публикации: 255
Прегледи: 98588