• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Боции - общи въпроси

Започната от panchopan, 29.11.2009 13:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zambo

Боциите ти си нямат изявен лидер и в момента го определят . Тези битки са нормални и няма да се наранят . Постарай се обаче да им подсигуриш укрития . Боцията обича храсталаците и пищерите .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

vasso

Колко са на брой? Забелязал съм, че като са малко,например 2 3 са задружни,но като се събере голяма група има водеща риба. Няма да се наранят.  :-)

Alexfield

Понеже ми се отвори възможност да направя едно изследване за това до колко са ефективни боциите срещу планорбиси, реших да пусна нещо като продължение на тази тема.
Имам възрастни боция клоун 5 парчета, които успешно ме отърваха от планорбисите в общия аквариум. Имам и един 100 литров аквариум в който вече успешно са се развъдили 150 че и повече планорбиси - виждат се навсякъде по дъното дори и през деня, а на тъмно превземат всичко.
Тези дни ми се наложи едно голямо местене понеже предишния ми голям аквариум заплаши да протече. 2 от боциите бяха командировани във въпросния 100 литров аквариум и натоварени с отговорна мисия: да прочистят от планорбисите  :-D
Експериментът започна на 12.12.2009. Ще пиша за прогреса. За сега няма видим резултат. Според мен боциите свикват със съквартирантите (1 трофеус дюбоази, 1 анцитрус и 10-на хелера).
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

bigbeer

Остави ги гладни. За седмица-две ще си ок. *THUMBS UP*

discus

Рибите може и да не са много ЕнтЕлигентни ,но ако си хапват добре от храната която сипваш за другите риби не очаквай блестящ ефект. Никоя риба няма да се мори излишно ако има лесна храна.

п.с. Бира мнооо си брЪз  *DRINK*

Alexfield

Десетина дни след началото на експеримента:
Все още не са изчезнали планорбисите, но видим ефект има. Навсякъде е осеяно с празни черупки. Явно боциите добре си похапват  :-D
Иначе храня както обикновено. Не прехранвам, но и не ги държа гладни.
Ще пиша и по-нататък как се развива експериментът.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

elblanko

Охлювите са деликатес за боциите, не мисля че биха предпочели каквато и да е суха храна пред тях, а и не им е особено трудно да ги хапват.
Дет се вика, накрая ще отцелее само един,  :-D и този един няма да е охлюв. ;-)
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

CSKAFEN

Днеск аси взех и аз 2 броя боция (нямаше повече) с надеждата да очистят един 500 литров, и няколко стотин охлюва вътре.

Ще се надявам.
Да се ядосваш, това означава да наказваш себе си, за грешките на другите.

zambo

Цитат на: CSKAFEN - 13.01.2010 19:46
Днеск аси взех и аз 2 броя боция (нямаше повече) с надеждата да очистят един 500 литров, и няколко стотин охлюва вътре.

Ще се надявам.
Спираш тотално да храниш .Иначе няма да има ефект.
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

suntsu69

20-30 барбуса не дават никакъв шанс на планорбиса. Най-големите остават известно време, но за месец - два и те се махат. Като захранвам новоизлюпени барбусчета пускам планорбици да доизяждат храната. Стават стотици и като поотраснат барбусите - изчезват всички.

CSKAFEN

Това с храненето няма как да стане, при това количество риби което има. А и ако не храня 35 сантиметровия Птеригоплихт, и кам 25 сантиметровия Хипостомус, си мисля че ще стане "бербат" в аквариума с растенията.

3 Птеригоплихт
2 Хипостомус
7 Анцитроса (2 албиноса)
6 Акули (4 албиноса)
2 боции
20 гупи
12 хелера
20 даниота
6 молинезии
6 калиха
4 коридораса
20 нионки
6 трихогастера
3 колизии
2 Гиринохейлус аймониери албинос (Gyrinocheilus aymonieri.)
1 скалария
2 фантом
=-O  *STOP*
Та в този ред на мисли, спра ли храненето незнам какво може да стане. (НЕЩЪЪЪЪ да разбирам)

И Не на последно място в отделен аквариум (200л) 6 пирани.  ]:->
Да се ядосваш, това означава да наказваш себе си, за грешките на другите.

zambo

Ако ги храниш няма да пипнат охлюв .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

vasso

CSKAFEN, ако можеш си направи тема с аквариума в подходящия раздел, че ми се струва много интересен. :-)

Divane

Цитат на: CSKAFEN - 13.01.2010 22:54
Това с храненето няма как да стане, при това количество риби което има. А и ако не храня 35 сантиметровия Птеригоплихт, и кам 25 сантиметровия Хипостомус, си мисля че ще стане "бербат" в аквариума с растенията.

3 Птеригоплихт
2 Хипостомус
7 Анцитроса (2 албиноса)
6 Акули (4 албиноса)
2 боции
20 гупи
12 хелера
20 даниота
6 молинезии
6 калиха
4 коридораса
20 нионки
6 трихогастера
3 колизии
2 Гиринухейлус аймуниери албинос
1 скалария
2 фантом
=-O  *STOP*
Та в този ред на мисли, спра ли храненето незнам какво може да стане. (НЕЩЪЪЪЪ да разбирам)

И Не на последно място в отделен аквариум (200л) 6 пирани.  ]:->

Не се притеснявай, миш-маша при теб е тотален и без това... :duvar: :duvar: :duvar:

valnata

Синодонтиса който имах много добре се справяше с охлювите.  Не знам за боциите ама оня звяр докато му загася и мяташе охлювите. Изяде ми доста ампуларии. Може да си вземеш два три броя синодонтис мултипликата, и ще ти решат проблема. Нямат наяждане този вид сомчета, и порастват доста бързо. :-D

Similar topics (5)

48833

Публикации: 4
Прегледи: 2596

1898

Публикации: 209
Прегледи: 99455

11923

Публикации: 40
Прегледи: 65072

1045

Публикации: 55
Прегледи: 57581

1938

Публикации: 69
Прегледи: 64121