• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът ми

Започната от ChroNIckaL, 15.11.2009 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

Цитат на: ChroNIckaL - 19.11.2009 20:49
........да попитам за съвет какво растение да бучна пред корена че стои пустичко .....[

Пластмасово.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ChroNIckaL

еее хубава работа ся пластмасови .. в предишни постове ми казваш дъбче и анубиас или нещо такова ся пласмасови пък и насвякъде чета че виреят при златни рибки и мисля да сложа явански мъх по корена

Raven

Щом ще ме цитираш- поне чети внимателно какво ти пиша ;-)

Препоръчвам ти конкретните живи растения само при условие че махнеш златните рибки.

Както ще се убедиш от личен опит в последствие , при златни рибки не виреят никакви живи растения.
Дори и да оцелеят на първо време някой твърдолистни растения като Анубиас например, с течение на времето листат му ще се покрият с брада вследствие на силно замърсената с органични остатъци вода и той все пак ще умре.
Яванският мъх ще се затлачи за броени дни с мърсотия и ще умре, дъбчето е с много нежни листа и златните рибки ще го накъсат веднага.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

bicho1976

Послушай Raven,голяма мъка е златни рибки и растения.Това от личен опит ти го казвам.Издържат гиганската криптокорина,анубиаса яванският мъх ще бъде постоянно дърпан.А  и тези риби имат нужда от доста голям аквариум.

ChroNIckaL

брррррррррррр направо ми се къса сърцето като се замисля че ще се наложи да се разделя с тях ... гледам златни рибки откакто се помня тоест винаги в аквариум който имам е имало златни рибки лоша работа ... ми като се замисля никой не познавам с достатъчно голям аквариум освен 1 приятел който имат в офиса си 500 литра аквариум ама е с дискуси .. никъв шанс няма да му ги дам нали? няма да могат да съжителстват ? 

bicho1976

За съжителство е изключено.Златните имат съвсем различни изисквания от дискусите.Не си първият който трудно се разделя с първите си любимци.Ако искаш да имаш хубави и здрави растения без много да му мислиш ги подаряваш рибоците на някого.Аз поне така направих.Жената още ми го натяква но сега като си погледна аквариума с растенията,кеф ми става и изобщо не съжалявам за таранките.

ChroNIckaL

не знам аз не съм чак такъв фен на растенията просто обаче ми е трудничко да държа водата изрядна а това е доста важно за мен пък тез май мн цапат .. може да го наблъскам със скаларии и те не са по малко грозни от знатните рибки с тях няма да имам проблем с разтенията нали ??? :-[

bigbeer

Цитат на: ChroNIckaL - 20.11.2009 14:09
не знам аз не съм чак такъв фен на растенията просто обаче ми е трудничко да държа водата изрядна а това е доста важно за мен пък тез май мн цапат .. може да го наблъскам със скаларии и те не са по малко грозни от знатните рибки с тях няма да имам проблем с разтенията нали ??? :-[

Махането на таранките определено е по-доброто решение. *THUMBS UP*

vasso

Цитат на: ChroNIckaL - 20.11.2009 14:09
не знам аз не съм чак такъв фен на растенията просто обаче ми е трудничко да държа водата изрядна а това е доста важно за мен пък тез май мн цапат .. може да го наблъскам със скаларии и те не са по малко грозни от знатните рибки с тях няма да имам проблем с разтенията нали ??? :-[
Да го наблъскаш??? Не разбрах кои е грозен ,но иначе аз нямам проблем с растения и скаларии.Някои твърдят ,че имат. Има много видове риби обмисли хубаво преди да купиш. :-)

amrasel

Защо не им направиш отделен аквариум , те са държеливи , а пък място винаги се намира, в някой ъгъл примерно , а в крайна сметка винаги може да ги пуснеш по каналния ред *MODERATOR* ... но трябва бистър ум, чисти ръце и хладно сърце ...    ]:->

ChroNIckaL

ем отделен аквариум трудно да им напрая защотото от 2 седмици съм съкратен и сум вече обикновен студент ;[[[ пък стария ми е само 50 литра няма как да държа принцеси там или да го прая и него за сега с растения ... ще изчакам пуснах обява за златните ако някой го вземе да са му честите ако не ще си ги държа пък ко то стане

ChroNIckaL

Здравейте.Ето ме пак направих малко промени,махнах всички златни рибки,сложих скаларийки,добавих някои растения ОБАЧЕ има нещо,което .. нещо което ми липсва за да ме зарадва аквата
може ли някой да ме посъветва ?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi47.tinypic.com%2Favkg2e.jpg&hash=b0c3b67a41d0ce60c9099a80d6f681287ed67434

valnata

Гледам скалариите не са много големи, и ако бях на твое място щях да добавя неонки. Също може и някой друг анцитрус да пуснеш, да ти се лепи по стъклата и да те радва. *DRINK*

ChroNIckaL

То хубаво,но скалариите са 10 :) и 4 ЦАЕ-та имам няма ли да станат много рибките ако пусна 10 неона ?

valnata

Еми скалариите са много. Остави си 5-6 скаларии и пусни неоки+три анцитруса. Хем няма да им е толкова тясно, и ще има повече движение в аквариума. Аз така бих сторил. :-D

Similar topics (5)

39933

Публикации: 2
Прегледи: 1624

57525

Започната от maxell3


Публикации: 3
Прегледи: 2266

14204

Публикации: 20
Прегледи: 9215

29632

Публикации: 454
Прегледи: 129035

51730

Започната от adrobe


Публикации: 4
Прегледи: 2131