• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Публикувайте тук снимки на гупите си /не е конкурс/

Започната от dok70, 04.09.2009 16:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

chepik

Етоотново и от мен:

Един SnakeSkin : [smg id=902]

Я са кажет таз каква е ??? [smg id=903]

San Giovanni

 *BRAVO* аз лично незнам каква е но тази първата ми харесва *THUMBS UP*и бих искал от тях... ама по-натам като мина през Орешец *THUMBS UP*
Болт, закован с чук, държи по-здраво, от пирон завит с отверка!

Boromir

Цитат на: chepik - 20.11.2009 20:30
Я са кажет таз каква е ??? [smg id=903]
Това е едно много-хубаво момченце от линията Snow White  ! Имаш такава или просто питаш?
Shrimp Breeding Lover

chepik

Цитат на: Boromir - 20.11.2009 23:42
Това е едно много-хубаво момченце от линията Snow White  ! Имаш такава или просто питаш?


Близко си  *CRAZY* :-P ама това не е верния отговор. :-P

wwladoo

Момчета мислех да не се обаждам---не обичам да се хваля ---но като гледам половината  от гупите са мои----исках само да кажа че щом ги публикувате,значи сте доволни от мен и успех с тази прекрасна рибка ;-) *THUMBS UP*!!!Ако изкарате нещо интересно---пишете ми на ЛС!Нищо ако се притеснявате че не е толкова чиста----аз ще я оправя!!!!Приемам оферти!!!! *bg*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Boromir

Цитат на: chepik - 20.11.2009 23:48

Близко си  *CRAZY* :-P ама това не е верния отговор. :-P
А , кое е верният отговор тогава?  :-D
Shrimp Breeding Lover

chepik

Цитат на: Boromir - 21.11.2009 07:35
А , кое е верният отговор тогава?  :-D

Крос между White Platinum RREA и Дива Гупа поколение F1.Резултата е 80% Tuxedo White i 10-15% Tuxedo Yelow останалите някаква смес.

Интересното е, че това е единствения мъжкар с форма D на oпашката останалите са B :

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2Fthumb%2Fd%2Fdf%2FGuppy-standards-grafik.svg%2F220px-Guppy-standards-grafik.svg.png&hash=e163cb19a71a179d95e09211a5c60ab53b0be7f5

Владо тези не са от твойте :)


Ще е интересно да има повече снимки на крос линии но за съжаление сме малко занимаващите се с гупи.

Следващия Крос, ще е между платинума и снаке скина  :-D

Harry1976

Аз получих интересни малки, но твърдо не ми е известен бащата. Като гледам малките обаче, трябва да са крос между женска гупи и мъжки ендлер. Женската гупи беше на цвят половината бяла, половината сива, както и сива опашка без точки. Бебетата са малки още, но като гледам, ще са интересни. Тялото е половината светло, половината тъмно, а опашката е чисто жълта без точки... Ще видим какво ще излезе по-нататък. :)
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Boromir

По начина по който описваш женската, нищо чудно и тя да е ендлерка! Тяхните моми са бяло - сивкави със сиви опашки, (абе като гамбузия  :-D ) на пръв поглед са като останалите гупи и са си едри, не като самеца!

А , за кръстоската която се говори по горе не ми стана ясно, на някой от вас ли е или е снимка от нета! Ако , е така се получява твърдение че някой се е пробвал да прави нова линия, което е много рядко явление в родната акваристика  *bg*!? Предполагам че  "брака" ще е доста по-голям от 5-10%!
Shrimp Breeding Lover

Harry1976

Цитат на: Boromir - 21.11.2009 22:00
По начина по който описваш женската, нищо чудно и тя да е ендлерка! Тяхните моми са бяло - сивкави със сиви опашки, (абе като гамбузия  :-D ) на пръв поглед са като останалите гупи и са си едри, не като самеца!
А , за кръстоската която се говори по горе не ми стана ясно, на някой от вас ли е или е снимка от нета! Ако , е така се получява твърдение че някой се е пробвал да прави нова линия, което е много рядко явление в родната акваристика  *bg*!? Предполагам че  "брака" ще е доста по-голям от 5-10%! 

Както се казва, твърдо нЙе!  :-D Женската си е твърдо гупи. Имам и ендлерки. Майката, която описах, е тъмносива, почти черна. Тялото на ендлерите като че ли е малко по-източено.

Както е писал колегата Chepik по-горе, това не е снимка от нета, а е негов питомец. :) Определено има доста хора в този форум, които се занимават с кросове и нови линии!  *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*  *bg* *bg* *bg* За съжаление, много малко от тях споделят опитите и резултатите си, като така само забавят откриването и поддържането на нови линии. Страхът е от това да не би някой да открие новата линия преди тях.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

chepik

Не говорим за БРАК понеже това е крос кроса се прави за да се опресни линията с нова кръв или да се получи нещо ново и интересно.

В моя случай е просто любопитсво да се види крайния резултат.(дали ще се получи нещо интересно).
И разбирасе имаше резултат.
1. От този крос ми стана ясно, че тукседото е доминатен признак и се пренася от мъжката рибка.
2. Стана ми ясен произхода на Тукседто поне на жълтото и бялото.
3. Правя си извод, че червеното тукседо (май им викате турски гупи) може да е резултат от крос на  Full Red RREA (може и да не е така)
4. Все още не доказано е опресняването на кръвта дали ще се получи. Тепърва ще чакам поколение F2 от инбридинг в поколение F1.
И тук ще бъде интересен резултата дали няколкото рибки 1-5бр който трябва да са албиноси дали ще са Platinum White или Snow White.
Но това ще го рабера след 4-5 месеца.Стига да не стане някой фал понеже последно време намам много време за рибоците :(

А за да ти стане по ясно ето една снимка и на родителите (мъжкия понеже е ярко бял с жълта окраска трудно се снима със светкавица поне отсрани, а нямам техника да го светна отгоре или пък някоя по силна крушка).

Таткото :[smg id=905]
Майката:[smg id=906]

Малките в по-ранен стадии мисля, че ги бях постнал по нагоре в темата.

freza

здравейте !!!!
вижте никой не чете гупи уйки там има доста инфо така ще станем по прецизни -и да знаете за изчистването на линийте не може да си купите рибки от магазина и да не знаете тяхното потекло просто само се самозаблуждавате ,че може да изчистите някоя линия или да вкарате неправилна кръв в оригиналната линия просто си представете европеец и азиатка да изкарат негър това правим ние българите така че повече не трябва-старите развъдчици си сменят кръв по между си но за една линия трябва да има близкородствени връзки-така кръвта си остава чиста и се запазват желаните белези на рибките-всеки има право на експерименти но те неса още за нас още сме новобранци -така че се регистрирайте по голямите форуми и четете мненията на специалистите
на chepik му правя евала рибките са му чисти и хубави така ,че да продължава напредето това е въпросния щам-Yellow Tuxedo
http://guppywiki.guppies.com/index.php/Catalog_of_Strains
: 22.11.2009г 18:06ч
  ЗДРАВЕЙТЕ!!! малко за гените на гупите
ГЕНИ / цветовете и тяхното местоположение:
Цветове на тялото (всички автозомни) са:
- Сив - господстващо положение през цялото тяло цветове
- Злато / / тигър бронз - рецесивен
- Руса / злато - рецесивен
- Албинос / rrea - рецесивен, има два различни гени, които причиняват пълен албиноси фенотип и които не могат да бъдат диференцирани
- Lutino / wrea - рецесивен
- Има три вида Blau ген един Blau-ген не показва никакви червени и жълти не
Blau друг ген, би могъл да покаже червен намален, но не  и жълти
и други Blau ген (това се нарича "hellblau", това е немска дума, която означава, светло синьо) би могъл да покаже жълт например кожата змия -коброва
- Розово е нещо специално, защото на своите особености, е намаляването на броя на големия черен цвят клетки (melanophores) и тя изглежда като тигър в неговата чиста проява (без HB).  В комбинация с Nigrocaudatus 2 ген (това е ген на половин черен / смокинг) на гърба става розово, това е причината за името "розов", тъй като гупи с този орган са със розов цвят но  черни половината.  Предполага се, че те имат също и нарастване на броя на iridophores.  - Крем - двойно рецесивен, злато + тигър
- Бял - двойно рецесивен, Blau + злато
- Сребро - двойно рецесивен, Blau + тигър
- "Супер бяло" - троен рецесивен, Blau + + злато албиноси
- Вие можете да  размножавате  повече комбинации, но само за тези двойни и тройни рецесивни  цвята съществува определено име

Някои (не всички!) Цветове:
1.  цветовете на преден план-тялото (корем, до началото на гръбначните перки в оригиналния им вид):
- Корал е метален червено, които в повечето случаи е Y-свързани, но трябва да има едни Х-свързани  в германия.  В Германия  го наричат "Неон".  В комбинация с един от Blau гени, става светло синьо.
- Москва е Y-свързан ген, в повечето случаи, но има някои щамове X-свързан също.  Това е метален сребро до тъмно син цвят.  Интензивността зависи от настроението на мъжа.  Можете да намерите този ген в метални глави (Y-свързани Москва + Y-свързани змия на кожата) или Москва блус (Y-свързани Москва + Y-свързани синьо + X-свързан синьо) и в Москва, зелените и лилавите Москва
- Schimmelpfennig Metall (това е оригиналното немско име) или платина е метален бял / жълт / светло лилав / светло синьо.  Това е Y-свързани в повечето случаи, но има някои х-свързани щамове, например в Япония .
-  Когато син цвят е светло син, което е Y-свързани това са така наречените аквамарин гупи те са японски щам и от  там се внасят много сложна риба.
За червените гупи не мога да кажа нещо там са 6 различни гена на червеното
Сложни риби са трудно се подържат пълно червените full red са много претенциозни риби и искат много грижи и специална храна за подържане на цвят
Това е от мен дано го разберете
ЗАНИМАВАМ СЕ С ЖИВОРОДНИ РИБИ 20 години
имам награди от 2 изложби ,мисля ,че ще бъда полезен на форума-за контакти пишете на
e-mail-freza@abv.bg- 0887581153

wwladoo

 *offtopic   Колега Chepik---мисля че имаш проблем с опашката на таткото(т. е. болестно състояние)--вземи мерки!!Дано се лъжа-- но нещо видях червено покрая на опашката в горния и край--дано да е от качеството на снимката!!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

chepik

Прав си аз го забелязах след като го снимах рибката се оправи но след 3 месеца предаде богудух незнайно защо трудна е аклиматизацията на вносните рибки :( важното, че имам здраво поколение, което е в перфектно състояние.
*offtopic
Не изкара ли Full Red вече, имам нужда от едно трио, а ще е хубвао да се направи един крос с албиното.


wwladoo

Цитат на: chepik - 21.11.2009 11:26
Крос между White Platinum RREA и Дива Гупа поколение F1.Резултата е 80% Tuxedo White i 10-15% Tuxedo Yelow останалите някаква смес.

Интересното е, че това е единствения мъжкар с форма D на oпашката останалите са B :

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2Fthumb%2Fd%2Fdf%2FGuppy-standards-grafik.svg%2F220px-Guppy-standards-grafik.svg.png&hash=e163cb19a71a179d95e09211a5c60ab53b0be7f5

Владо тези не са от твойте :)


Ще е интересно да има повече снимки на крос линии но за съжаление сме малко занимаващите се с гупи.

Следващия Крос, ще е между платинума и снаке скина  :-D
Да знам че не е от моите --но удивително прилича на неон блюто(за синята гупа  с Д опашката става на въпрос  ) което имах и спрях и разпродадох-заради това , че много хора--които ги бъркаха със  синьо токседо--не особенно чисто което го има на пазара на никаква цена !!!И ми пишеха глупости--че имало неон блю на 1лв и не ми оценяха труда!!Разлика с неон блю само малко по тъмни бяха опашките--и С опашки по скоро !!!Главата беше перлено светло синя-- предните перки също и част от тялото отпред също!! 
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

4410

Публикации: 4
Прегледи: 9975

17617

Публикации: 10
Прегледи: 39694

51058

Публикации: 7
Прегледи: 3385

18760

Публикации: 48
Прегледи: 30715

58396

Публикации: 4
Прегледи: 2484