• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът ми

Започната от ChroNIckaL, 15.11.2009 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ChroNIckaL

Здравейте аквариума е на 1 седмица 112л. 80/40/35 обурудване:
1)сера фил 120 със syporax mini i active carbon
осветлението е объкновенна битова лапма която приспособих с крачета от аквариумна лампа и щепсел от настолна лампа
5 кг. зелен грунд 3 кг почвена настилка на тетра малко изкуствени и естествени водорасли.3 златни 1 черен телескоп 1 бета 2 скаралии 2 барбуса с червени глави 2 каликота и 2 като оранжеви трихогастери които не знам как се казват имам и корен закупен от зоомагазин който 2ри ден отказва на потъне и стои накиснат в лигейн

bigbeer

Като в приказка е. *THUMBS UP* Не обръщай много внимание на забележките които ще получиш за замъчето, грунда и подбора на рибки..  *DRINK*

vanko 2

Здравей, хубав аквариум няма да споменавам нищо за замъка, но аз лично съм категорично против изкуствените растения и другото мисля, че рано си пуснал рибите в аквариума. Успех.

HaIr4o

допада ми ;-) весело е *thanks за изкуствените растения според мен си ги остави и даже добави още,защото да запазаиш живо растения при злетни си е предизвикателство...но все пак пробвай с някой анубиас ако искаш...иначе *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgbirds.com%2Fimages%2Fuserbar.jpg&hash=376d30a5c42be44b4d47f3bbe69e0b6d78975ca3

vasso

Аквариумът може да стане много добър. Съветвам те да наблегнеш на естествените растения и да махнеш изкуствените. Не съм сигурен дали този грунд няма да е пречка за развитието на растенията, но ако става може да го запазиш. Скалариите не е приемливо да се гледат със златните.След като сложиш корен може да махнеш този замък, защото ще седи неестествено. Според мен и сега не стои добре , но в крайна сметка въпрос на вкус :-) . Рано си пуснал рибите, но не се притеснявай , водата ще се оправи, стига да не прехранваш. Успех!

ChroNIckaL

ne moga da mahna zamuka .. osven ako ne mi se jivee podaruk mi e ot priqtelkata .. rasteniqta sa probni da vidq dali shte moga da potrugnat i ako trugnat shte zasqda oshte a puk za nastilkata trqbva da stava zashtoto pod zeleniq ima cql sloy po4va za rasteniq

vasso

Щом е от приятелката не го махай  *JOKINGLY*

ChroNIckaL

не мога да си го позволя :Д ам само 1 проблем има с тоз тъпия корен не мога да го потопя тежи повече от килограм но пак не потъва

vasso

Така е с корените. Ще потъне не го мисли. Моя го бях вързал с корда и с вакуумни лепки към стъклото. Ако искаш пробвай. Потъна след 1 месец като го отлепих. Хубаво трябва да се измие преди това.  :-)

valnata

Цитат на: ChroNIckaL - 15.11.2009 22:22
не мога да си го позволя :Д ам само 1 проблем има с тоз тъпия корен не мога да го потопя тежи повече от килограм но пак не потъва

Затисни го с някакъв камък, и го остави да се кисне. След максимум седмица ще потъва. :-)

Аквариума ти е хубав. Златните си живеят без никакви проблеми на 26 градуса, а скалариите не им пречат изобщо. Поне аз съм свидетел на 3 аквариума с такава комбинация от риби и там проблеми не съм видял. Митове има много за златните риби, но не вярвай на всички писани правила. :-)

Асен Евгениев

Кажи на приятелката си да прочете отзивите за замъка - ще се досети.
Колкото до рибките, избързал си, но аз на времето пуснах на втория ден
и оцеляха всичките. Така, че дерзай!
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

valnata

А за рибките и аз ги пуснах на вторият ден и стана 6 месеца си живуркат. Без никакви препарати бактерии и др.  Само редовна смяна на вода и сифониране. :-)

ChroNIckaL

м/у другото мойте риби са герои направо ветерани тез принцеси телескопа и скалариите живеят заедно вече година преди в 50 литра аквариум .. и понеже живея сам и като ме няма няма кой да ги храни .. нямаше ме около месец като се върнах в апартамента имаше такава воня(лято беше) аератора беше спрял бог знае от кога мисля че не е нужно да кажа 4е не виждах риби а само тиня И ВСИЧКИ БЯХА ЖИВИИ с приятели като сме се напивали .. 1 си пусна сопол и солети .... сиг са били гладни .. :Д само 1 принцеса умря щото 1 буквално я осъкати горкичката иначе не са ми умирали никви въпреки всичките мъки на които съм ги подлагал и си мисля че други риби освен златни и скаларии нямаше да издържат и тази комбинация не е фатална

ChroNIckaL

Упдейт нов корен(потъващ) да попитам за съвет какво растение да бучна пред корена че стои пустичко и разбира се кой за нещо друго което може да ме посъветвате :Д подготвям още 1 лампа 40 вата обаче й е изгорял дросела и трябва до запоя(стига да намеря) ще стане 70вата на 112 литра трябва да е достатъчно 

amrasel

Цитат на: ChroNIckaL - 19.11.2009 20:49
...какво растение да бучна пред корена ...

Anubias nana
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2F2dtvjlz.jpg&hash=bf6453cff971347aa0415d99c468736799b62e66

Similar topics (5)

54091

Започната от ninet


Публикации: 9
Прегледи: 3025

13368

Публикации: 1
Прегледи: 2943

26267

Започната от spun


Публикации: 28
Прегледи: 6317

49241

Започната от hank87


Публикации: 0
Прегледи: 1225

11307

Започната от vilch0


Публикации: 58
Прегледи: 17664