• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Зелени “точковидни” водорасли

Започната от marinko7, 17.09.2009 13:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

marinko7

От няколко дена забелязвам ,че на част от стъклото са се завъдили от този вид водорасли,но забелязвам също ,че и гупите адски много им се кефят.Какво ще ме посъветвате да оставя ли една малка част да си похапват или да ги махна,а също за биологичният начин за справяне с такива водорасли кой вариант е по удачен "Анцитрусите" или "CAE".A иначе причината за появата е известна и отстранена,дължи се на по голяма осветеност.
"КАРАШ ЛИ БЪРЗО,ЩЕ ТЕ НОСЯТ БАВНО"

valnata

Мен ме дразнят много тия точки. В предния ми аквариум се бяха появили доста, и ги почиствах редовно с гъбичка. Сега в новит аквариум все още нямам от тези гадории. Гледам да го предпазя от слънчевата светлина като пускам щорите. Докога ще го опазя  *dontknow*. По-добре ги махни че много загрозяват гледката. :-)

NO CARRIER

Намаляване на времето за светене до около 8 часа обикновено помага. Както и по-честа смяна на водата, съчетана с по-малко хранене.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

vankobarabanko

   а също за биологичният начин за справяне с такива водорасли кой вариант е по удачен "Анцитрусите" или "CAE".
Най-добра работа според мен ще ти свършат анциструси+охлюви неритина,но така или иначе те няма да могат да изчистят всичко!!
На всеки удар можеш да отвърнеш,освен на слънчевия!!!

NO CARRIER

Точките ги ядат само неритините. Анциструси, САЕ, отоцинклуси - цъ.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Bai Pe6o

Планорбисите също имат частичен успех с тези мизерии.  *THUMBS UP*

stenli

И в крайна сметка, каква е ползата от тези животинки да помагат, като предпоставките за появата на алги, явно са налице!

marinko7

Както вече писах във 1-ят пост проблема е локализиран и отсранен ,но по принцип съм привърженик на биологичният начин на справяне със проблеми във аквариума,а не със добавянето разни химии и препарати.Просто бях чел една статия за 1 момче където искал да създаде аквариум във който обитателите да се грижат за него, и аз се запалих да постигна нещо такова,да направя една малка затворена екосистема,както е във природата но там всичко е изчислено до съвършенство,и просто ние можем да пресвсъздадем само една много-много малка част,но което си е цял успех във карйна сметка.
"КАРАШ ЛИ БЪРЗО,ЩЕ ТЕ НОСЯТ БАВНО"

vankobarabanko

  Трябва да научиш обитателите да сменят и водата  *THUMBS UP*
На всеки удар можеш да отвърнеш,освен на слънчевия!!!

marinko7

хахахах тука ме хвана ,туй ще си е мое задължение.Браво за остро *THUMBS UP*умието.
"КАРАШ ЛИ БЪРЗО,ЩЕ ТЕ НОСЯТ БАВНО"

marinko7

Днес пуснах 2 малки анцитруса със размер горе долу 2 см,и за няма и 1 час ,вече нямаше и помен от малката група водорасли,а и да питам със този размер горе-долу на каква възраст са анцитрусите.И двечките нямат мустачки ,това означавали,че са женски.
"КАРАШ ЛИ БЪРЗО,ЩЕ ТЕ НОСЯТ БАВНО"

Живко

Мустаци или рога?
Полов деформизъм се появява доста по-късно, при анциструсите.
Никой не се е родил научен.

phoenix9040

   Специално за малките зелени точки се появяват и когато нивата на нитратите са прекалено големи или другата крайност когато ги няма. Определено анцитрусите се справят добре с тях, но охлювите неритина и тези които са като миди (Мишо Калкана ги има) са шампиони.
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

Similar topics (5)

1258

Започната от stanko


Публикации: 8
Прегледи: 6398

51083

Публикации: 3
Прегледи: 2905

37876

Публикации: 23
Прегледи: 11419

11763

Публикации: 2
Прегледи: 4359

59744

Публикации: 0
Прегледи: 8653