• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

премахване на водорасли?

Започната от septic, 04.10.2009 15:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

septic

Здравейте,може ли някой да ми каже метод с ,който да премахвам трайно водораслите от уредите (нагревател,филтър) :)

Caxapa

Трайно.. докато се появят отново. Търкане с четчици и разните други пособия за почистване (механично) на обслужващата техника по аквариумите. Друг метод поне няма за мен.

zambo

Изваждаш ги от аквариума и ги прибираш в кутиите им .След като останат на сухо водораслите ще изчизнат за винаги от тях .

Има много статии описващи видовите водорасли и борбата с тях . Прочети ги и ако имаш конкретни въпроси ги задай след това .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

septic

Цитат на: zambo - 04.10.2009 16:46
Изваждаш ги от аквариума и ги прибираш в кутиите им .След като останат на сухо водораслите ще изчизнат за винаги от тях .

Има много статии описващи видовите водорасли и борбата с тях . Прочети ги и ако имаш конкретни въпроси ги задай след това .

ами не изчезнаха от нагревателя след като седя повече от месец в кутията си. А незнам колко по конкретено да си задам въпроса :)

ico

zambo искаше, да ти каже, че проблема е в условията. Водораслите се махат сами или поне не са така видими, когато условията в аквариума са добри, има равновесие... С чистене на уреди не става, няма и магия, да заплюеш нещо и по него никога да не се хванат водорасли, въпреки лошите условия в съда.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

iek

Белина:вода 1:10, разбира се извън аквариума, след което изплакваш продължително, ако се притесняваш, можеш да добавиш и антихлорен препарат.

Някои неща се нуждаят от такова почистване, колкото и да е добро равновесието, водораслите са неизбежни, все пак те са по-устойчиви от растенията.

ico

iek, а колко време след такова почистване няма водорасли, защото човека иска "трайно" решение.  :-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

iek

Тази тънкост във въпроса съм я пропуснал, но и както вече казах "трайното" е  на практика невъзможно.

septic

Благодаря ви за отговорите  *privet* *DRINK*

nasaiforii

A за филтър от водорасли чувал ли си?  ;-)
Не забравяйте, че тази планета не е модел за рационална мисъл и онова, което се счита за здрав разум тук, кара останалата част от вселената да настръхва.

eraser

Тва с белината ми звучи малко страшно  *dontknow* иначе има препарати на сера и тетра за премахване на водорасли :-)

Similar topics (5)

11054

Публикации: 9
Прегледи: 5237

25

Публикации: 11
Прегледи: 5915

51083

Публикации: 3
Прегледи: 2905

36652

Публикации: 42
Прегледи: 13790

33659

Публикации: 8
Прегледи: 5221