• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ имам водорасли.

Започната от mi6e07, 22.09.2009 13:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mi6e07

 *HELP* По водните ми  растения ,както и по стъклото се появиха водорасли, приличат на зелени паяжинки.Каво да правя? Как да ги почистя ,така че да не стресирам рибките?



Имам две жълти молинезий , двойка гупи (едната ще ражда ) и една змиорка.
Помагайте! :-) Аз съм начинаеща.
: 22.09.2009г 12:12ч
Защо никой не пише =-Oв

barabata

Как искаш да ти отговорят като въпроса виси във въздуха без никакво описание на аквариума (размери), какво осветление има аквариума , по колко часа на ден свети , до прозорец ли е аквариума , какви и колко риби има вътре, колко пъти в седмицата и по колко вода се сменя, какъв е грунда на аквариума (едрина на отделните зрънца, дебелина на целия пласт, и вид на камъчетата/пясъка ако е известен), има ли растения (какви и колко горе долу), добавят ли се торове за растенията (какви , по колко и кога се добавя), филтрацията каква е ....
Все въпроси за които като не се знае нищо всеки един отговор би паснал на твоя въпрос, но няма да е ефективен ...

Отстрани има едно синьо меню което съдържа най-различни интересни информации като например:
Водорасли - видове и борба срещу тях
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

mi6e07

 20 Литров  осветление-1пура,свети 10 4аса на ден  в близост няма прозорец .Веднъж седмично сменям водата махам 30% от нея .Камъчетата са с диаметър 1-2 мм. дебелината на целия пласт е около 2 см.Името на ратението незнам ,но са две коренчета от един вид. Не добавям торове или препарати за растенията. филтър нямам.За рибите обясних!
  Въпросът ми е дали да прехварля рибите и да ичистя целия аквариум или да махна повече вода и да почистя водораслите на място?
*SORRY*
: 22.09.2009г 14:02ч
Прочетох и останових че са Зелени нишковидни водорасли но как да ги премахна?

barabata

Ако това е нов аквариум е нормално да има водорасли. Всеки аквариум стартира с тях. Затова и в началото осветяването е с по-малка продължителност и понякога с по-малко лампи докато се вкоренят растенията и заработят на пълни обороти.

Не прехвърляй никакви риби на никъде.
Намали продължителността на осветяване с лампите до 4-5 часа на ден.
30-те процента смени ги разпредели през цялата седмица на няколко смени с по-малко вода.
Примерно понеделник - четвъртък - събота по 15 % вода. 

Напиши от кой град си - някой колега може да ти даде някое друго растение и да станат повечко. Това ще помогне със установяване на равновесие в аквариума.

Това са начални насоки които аз бих предприел на твое място. Ако се чистят стъклата това в никакъв случай не трябва да става чрез изпразване на аквариума.

Самите водорасли се развиват много по-бързо от растенията и умират много по-бързо от тях. Те са нисши растения и не могат да трупат запаси затова намаляването на осветеността (не говорим за спиране на лампите или затъмняване на аквариума, а само за по малко часа на ден светлина) вреди по-малко на растенията отколкото на водораслите.
Не вярвай на химикали рекламирани от продавачите в магазина за борба с водораслите.Начина на борба с тях е премахване на условията за развитието им , а не химии в аквариума ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

mi6e07

22.09.2009 14:59 #4 Last Edit: 22.09.2009 15:07 by mi6e07
от Свищов съм

: 22.09.2009г 14:02ч
друг вапрос на всяко подменяне на водата да чистя ли гъбата, или тя не се маха?


mi6e07

Цитат на: mi6e07 - 22.09.2009 14:59
от Свищов съм

: 22.09.2009г 14:02ч
друг вапрос на всяко подменяне на водата да чистя ли гъбата, или тя не се маха?



Въпросните "червеи" са дълги 1-2 милиметра

Similar topics (5)

2911

Публикации: 6
Прегледи: 5064

53121

Публикации: 5
Прегледи: 3333

39108

Публикации: 17
Прегледи: 8665

20116

Публикации: 13
Прегледи: 6022

38154

Публикации: 31
Прегледи: 13492