• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Участник №23 - abaro : Снимки на аквариумни обитатели

Започната от Igi, 31.05.2005 17:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Снимките ми изглеждат като от някоя луксозна книга за акваристика.
Да ти кажа, направо,  ако си съгласен, ще подменя тези на сайта с твоите.

P.S. Добре, че жена ти те пусна на комкурса :lol:

abaro

Много благодаря за добрите думи. Чак съм смутен от похвалите ви.
Всички снимки без 4 са само кропвани и намалени. Може би някои са много леко изострени. Само на №4 съм коригирал няколко петънца по стъклото встрани от рибата които разваляха общото впечатление.
Рамирезите са страхотни риби, обичам ги. Този мъжкар го имам от 6 месеца и вероятно е на около година. И най-вероятно е бургаско производство, като знам откъде съм го купил. Наистина изглежда така. Но смятам че флуоресцентните му петънца се подчертават от Гролукса и много зависят от общото му състояние и от момента. Аз съм му направил сигурно над 500 снимки и при стабилен брак от 90% за конкурса съм избирал от 37 отделени като "The best".
За хайвера просто извадих късмет - снимката е от 29.05. Понеже за втори път хвърлят в моя аквариум забелязах че мъжкия се оцветява доста тъмно - като че люспите добиват черен кант. Това се забелязва на снимката.
Аз всъщност мислех да участвам в "Сборен" но 1 седмица преди края се развиха водорасли и се наложи да се откажа.
Ама другия път живот и здраве ще съм в основната категория :wink:
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

AQUASAUR

Днес, докато за пореден път се кефих на снимките от конкурса... :P
една бургазлийка ми "дишаше във вратъ" през цялото време... :evil:
и само ме сбутва..."Аде да видя 6-тицата за градския... :shock:
иначе, "сухия режим" започва от довечера... :twisted: "
Таааа,abaro, няма как да не си призная колко възторжено и аз приветствам бургаския ти професионален усет
за "уловения миг" и чар на твоите риби... :roll:
:D  Без майтап - шестица :!:  Най-малко, заради тези красиви Апистограми, колоритно събрали палитрата
на всичко най-красиво от  американските цихлиди... :!:
УСПЕХ https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.mysmilie.de%2Fsmilies%2Ffroehlich%2F14.gif&hash=3c892acda4750b9243095de6f995eea79cd11605

Boby_

Цитат на: "AQUASAUR"Най-малко, заради тези красиви Апистограми...
Ъъъ, само да вметна, че рамирезито не е апистограма, а на снимките на абаро няма представител на този род.  :lol:

AQUASAUR

Най-популярното име на тези рибки от едно време е "Апистограма Рамирези"...,както и "Папилохромис Рамирези"...
Това че напоследък са категоризирани като "Микрогеофогус Рамирези", не мисля че ги прави по-различни... :roll:
или пак че хората ги наричат вече и единствено само с последното им наименование... :wink:
А пък ако завиждаш на тези красавци, че са Американци..., а не Африканци...е друг въпрос  :D

Boby_

Цитат на: "AQUASAUR"Най-популярното име на тези рибки от едно време е "Апистограма Рамирези"

Колко популярно е едно име не е най-важното. Апистограма рамирези не е вярното име от доста години. Но най-важната според мен причина употребата му да вреди е защото подвежда по отношение на родството на този вид с истинските апистограми.
А иначе преди да открия африканците, минах и през американските цихлиди-джуджета -  гледах агасизи, какаду, както и Микрогеофагус рамирези.  :lol: Страшни сладури са и ако по някаква причина трябва да се откажа от Африка, пак ще мина на тях, но африканското си е африканско.

tishovsx

Писах ти 5

И то е, че ти завиждам на хубавата снимка и рибка...ама нали съм в градинарското поприще, за сега не ме вълнуват риби... :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Boby_

:lol: Мислех да коментирам снимките ти чак след края на конкурса, защото си основният ми конкурент за първото място (поне засега), но не мога да се сдържа.
Отначало като ги погледнах, не ми направиха кой знае какво впечатление. Реших, че като фотография моите са по-добри. Но като минаха ден-два и се позадълбочих, установих, че имаш нещо, което на мен досега ми липсва. Сега мога да кажа какво е то. Успял си да уловиш момента, да дадеш живот на снимките. Фотографията е (или поне трябва да бъда) нещо повече от стерилни добре фокусирани и експонирани рибки, "изсрани" насред снимката. Ти определено си постигнал повече - снимките ти предават още нещо, особено втората и третата. "Караул" не е просто снимка на красива рибка, а си има подтекст, разказва една история, показва един татко, който си пази поколението, дава нещо повече от просто картинка. Снимката със сомчето на листото също не се ограничава само с това, което изглежда на пръв поглед, макар да не е толкова заредена със смисъл като предната.  Добрият фокус върху рибката и разфокусираният фон са много добър начин да се подчертае централния обект. :lol:
Съжалявам, но както обикновено избързах и напрасках оценките си още първия ден, като дори вече забравих какви точно бяха. Вероятно съм ти писал 4 или 5. Но ако можех да гласувам пак, щях да ти сложа категорична шестица.  :lol:

Още не съм се отказал от борбата, разбира се, макар че сега само стоя и гледам острани как се развиват нещата. Но определено научих нещо от цялата тая история - че това, което отличава добрата от прекрасната снимка, не е само качеството на пикселите, фокуса, цветността и рязкостта. Най-важен е уловеният миг.  :wink:

dido

:bravo

Доколкото ми го е казвал профи фотограф - Това отличава големия фотограф от просто добрия.

miTko

Точно това имах предвид, като написах, че снимките на abaro не изглеждат статични! 8)
Разни мои АКВАРИУМИ 

STIKS

Браво!!!
Отлични снимки!
Отлични обитатели!

niki033


Stas

Цитат на: "niki033"ОТЛИЧЕН 6!
ВЕЛИКОЛЕПЕН АКВАРИУМ!

Тук темата беше "Снимки на аквариумни обитатели и растения", май...

niki033

Цитат на: "Stas"
Цитат на: "niki033"ОТЛИЧЕН 6!
ВЕЛИКОЛЕПЕН АКВАРИУМ!

Тук темата беше "Снимки на аквариумни обитатели и растения", май...

Това пречили аквариума да е великолепен :?:

Stas

Аз вече му писах 6 на снимките, но обосновката беше, че са отлични снимките, а за аквариума в тази категория не съм обелвал дума :)